Komunikaty PR

Dobry księgowy pilnie poszukiwany

2023-06-07  |  01:00
Biuro prasowe

Czy bylibyście pewni, że wszystko robicie zgodnie z prawem, odpowiednio liczycie podatki, znacie wszystkie terminy ważnych przelewów? 9 czerwca obchodzimy Dzień Księgowego. Z tej okazji warto podkreślić ważną rolę i znaczenie tej profesji w dzisiejszym świecie.

 

Albert Einstein powiedział kiedyś, że „rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy”, a także: „do podatków nie wystarczy umysł matematyka, tutaj potrzebny jest filozof”.
I takimi filozofami od podatków są właśnie księgowi, pełniąc kluczową funkcję w zarządzaniu finansami
i rachunkowością, zapewniając nie tylko precyzyjne rozliczenia, ale również dostarczając cennych informacji i wsparcia dla firm i organizacji.

 

Kto może sprawdzić się w tym zawodzie?

W pracy księgowego sprawdzą się osoby skrupulatne, odpowiedzialne i uporządkowane, a także takie, którym nie przeszkadza wykonywanie powtarzalnych czynności. Jeśli kochasz tabelki, fascynują cię słupki i procenty, a do tego dostajesz wypieków na twarzy, gdy ktoś zleci ci tysiąc zadań do rozwiązania – to jest idealna praca dla Ciebie!  Ważna jest też dokładność i umiejętność prawidłowego wprowadzania danych, gdyż w tej pracy każda pomyłka może skutkować sankcjami. Księgowy musi mieć więc często nerwy ze stali i być odporny na stres – mówi Eryk Skłodowski z Kancelarii Skłodowscy. Do tego przyda się szczypta dobrego humoru i dystansu, który ułatwia zapoznawanie się z kolejnymi ciekawostkami, jakie czyhają na podatników. Księgowy rozbraja miny i łagodzi napięcia, a jeśli do tego potrafi właściwie odczytać potrzeby klientów i rozwija swoją wiedzę dotyczącą zarządzania firmami w Polsce – to jest właśnie to – księgowy na wagę złota, taki, którego każdy chciałby mieć!

 

Pewna praca na niepewne czasy

Dzisiejsze wymagające i dynamiczne środowisko biznesowe stawia przed przedsiębiorstwami wiele wyzwań związanych ze złożonością przepisów podatkowych, regulacji finansowych oraz potrzebą dokładnego monitorowania i analizy danych. W tym kontekście, rola księgowego staje się niezastąpiona. Można śmiało powiedzieć, że dobry księgowy to pewna praca na niepewne czasy – stwierdza ekspert z Kancelarii Skłodowscy. Dzisiaj dość łatwo znaleźć tego typu posadę, a do tego można sobie dorobić, przyjmując drobne zlecenia od osób otwierających jednoosobową działalność gospodarczą, które przeważnie poszukują wsparcia w zakresie prowadzenia księgowości i doradztwa podatkowego.

Warto wiedzieć, że zawód księgowego należy do tzw. zawodów zaufania publicznego. Księgowi są po prostu potrzebni! Jeśli więc lubimy liczyć i lubimy się rozwijać, może warto rozważyć przekwalifikowanie?
Czy byłaby to intersująca perspektywa? Nie dajmy się zwieźć stereotypom, że praca księgowego jest nudna – to absolutnie nieprawda – uważa Eryk Skłodowski. Księgowi to przeważnie ludzie pełni pasji, kreatywni, głodni wiedzy. W naszych szeregach mamy np. wielu pasjonatów motocykli. Czemu? Bo księgowi mają pracę pełną wyzwań, ciągle się rozwijają i tak naprawdę pełnią rolę silnika w zarządzaniu przedsiębiorstw, które wspierają. A najpiękniejsza muzyka, to ryk silnika – jak mawiają motocykliści.

Kancelaria Podatkowa Skłodowscy działa od 1993 roku, kiedy to powstała firma Buchalter Skłodowscy jako kilkuosobowa rodzinna spółka cywilna. Obecnie Kancelaria Podatkowa Skłodowscy to marka zrzeszająca spółki, których wspólnym celem jest świadczenie kompleksowej oferty usług dla przedsiębiorców, zgodnie z hasłem: już nigdy nie będziesz sam w biznesie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.