Etisoft wyróżniony za wellbing w praktyce
W tym roku, wśród firm wyróżnionych tytułem „Firma Przyjazna Rodzinie/Firma Przyjazna Człowiekowi”, nadawanym przez Instytut Humanites, znalazł się gliwicki Etisoft. Ten wyjątkowy tytuł jest przyznawany firmom, które w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy jakości życia i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym swoich pracowników.
Wellbing w praktyce
Wyróżniony projekt Etisoftu „Przejście z trzyzmianowego systemu pracy do systemu dwuzmianowego, z powodzeniem łączący transformację technologiczną i troskę o dobro pracowników” został wdrożony z myślą o stworzeniu dogodnych warunków do równoważenia życia zawodowego pracowników z życiem osobistym. Celem konkursu jest promowanie innowacyjnych i ciekawych inicjatyw wyznaczających standardy dla pracodawców na rynku pracy. Ta wyjątkowa nagroda podkreśla wielowymiarowe podejście firmy do aspektów społecznych.
- Cieszymy się, że już po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez Instytut Humanites – mówi Agnieszka Aleksowicz, Dyrektor pionu HR firmy Etisoft. Odejście od trzyzmianowego systemu pracy jest jednym z elementów całej zmiany, którą wdrażamy, mającej na celu wzrost poziomu dobrostanu naszych pracowników. Temat pracy w godzinach nocnych, ze względu na jej skutki tj. m.in. przyczynianie się do problemów zdrowotnych i negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie pracownika jak i jego najbliższych, był dla nas niezwykle istotny. Wdrożenie tej zmiany było możliwe dzięki przygotowaniom poczynionym przez firmę z wyprzedzeniem. Poprzez inwestycje w rozbudowę parku maszynowego, podnosząc kompetencje zespołu pracowników, usprawniając procesy w organizacji ten element zmiany udało się wdrożyć z sukcesem.
Wprowadzone zmiany są korzystne także dla samej organizacji, prowadząc do poprawy produktywności i większego zaangażowania pracowników.
Ludzie na pierwszym miejscu
Tytuł przyznany przez Instytut Humanites to kolejny dowód na podejmowanie przez Etisoft działań zmierzających w kierunku tworzenia lepszych doświadczeń w miejscu pracy dla całego zespołu. Gliwickiemu przedsiębiorstwu udaje się przy tym łączyć dwie istotne kwestie – nieustannie dąży do dostarczania innowacyjnych rozwiązań klientom, demonstrując przy tym swoje zaangażowanie w tworzenie kultury integracji i zapewniania lepszego środowiska pracy. Tym samym w praktyce realizuje zapisy strategii biznesowej: „Etisoft znaczy bezpieczeństwo” oraz „Etisoft znaczy ludzie”.
To prestiżowe wyróżnienie pokazuje, że firmy mogą odnosić sukcesy, jednocześnie stawiając na pierwszym miejscu dobro pracowników.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.