Komunikaty PR

Etisoft wyróżniony za wellbing w praktyce

2023-03-29  |  01:00
Biuro prasowe

W tym roku, wśród firm wyróżnionych tytułem „Firma Przyjazna Rodzinie/Firma Przyjazna Człowiekowi”, nadawanym przez Instytut Humanites, znalazł się gliwicki Etisoft. Ten wyjątkowy tytuł jest przyznawany firmom, które w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy jakości życia i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym swoich pracowników.

 

Wellbing w praktyce

 

Wyróżniony projekt Etisoftu „Przejście z trzyzmianowego systemu pracy do systemu dwuzmianowego, z powodzeniem łączący transformację technologiczną i troskę o dobro pracowników” został wdrożony z myślą o stworzeniu dogodnych warunków do równoważenia życia zawodowego pracowników z życiem osobistym. Celem konkursu jest promowanie innowacyjnych i ciekawych inicjatyw wyznaczających standardy dla pracodawców na rynku pracy. Ta wyjątkowa nagroda podkreśla wielowymiarowe podejście firmy do aspektów społecznych.

 

- Cieszymy się, że już po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez Instytut Humanites  – mówi Agnieszka Aleksowicz, Dyrektor pionu HR firmy Etisoft. Odejście od trzyzmianowego systemu pracy jest jednym z elementów całej zmiany, którą wdrażamy, mającej na celu wzrost poziomu dobrostanu naszych pracowników. Temat pracy w godzinach nocnych, ze względu na jej skutki tj. m.in. przyczynianie się do problemów zdrowotnych i  negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie pracownika jak i jego najbliższych, był dla nas niezwykle istotny. Wdrożenie tej zmiany było możliwe dzięki przygotowaniom poczynionym przez firmę z wyprzedzeniem. Poprzez inwestycje w rozbudowę parku maszynowego, podnosząc kompetencje zespołu pracowników, usprawniając procesy w organizacji ten element zmiany udało się wdrożyć z  sukcesem.

 

Wprowadzone zmiany są korzystne także dla samej organizacji, prowadząc do poprawy produktywności i większego zaangażowania pracowników.

Ludzie na pierwszym miejscu

 

Tytuł przyznany przez Instytut Humanites to kolejny dowód na podejmowanie przez Etisoft działań zmierzających w kierunku tworzenia lepszych doświadczeń w miejscu pracy dla całego zespołu. Gliwickiemu przedsiębiorstwu udaje się przy tym łączyć dwie istotne kwestie – nieustannie dąży do dostarczania innowacyjnych rozwiązań klientom, demonstrując przy tym swoje zaangażowanie w tworzenie kultury integracji i zapewniania lepszego środowiska pracy. Tym samym w praktyce realizuje zapisy strategii biznesowej: „Etisoft znaczy bezpieczeństwo” oraz „Etisoft znaczy ludzie”.

 

To prestiżowe wyróżnienie pokazuje, że firmy mogą odnosić sukcesy, jednocześnie stawiając na pierwszym miejscu dobro pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.