Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina – kobiety, która pomimo licznych przeciwności losu zdołała zachować niezwykłą pogodę ducha i energię. Uroczyste przekazanie kluczy było okazją do podsumowania wspólnego wysiłku i zaangażowania firm w III. edycji akcji „Dom z Serca”.
Akcja „Dom z Serca” to inicjatywa Grupy Budimex, która od lat ma na celu pomoc potrzebującym rodzinom w stworzeniu bezpiecznego miejsca do życia. Pani Teresa, która straciła swój dom w wyniku pożaru, a także zmagała się z osobistymi stratami, jak utrata męża i syna, jest kolejną osobą, której życie zmieniło się dzięki tej akcji. Jej siła, pogoda ducha oraz determinacja poruszyły serca wielu osób, które włączyły się w realizację tego projektu.
Nowoczesny dom modułowy w Wołominie
Dom dla Pani Teresy został zrealizowany w technologii modułowej, która umożliwia szybkie budowanie przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Poszczególne elementy domu zostały przygotowane w fabryce jednego ze sponsorów, firmy Mostostal Kraków, a na miejscu jedynie złożone, co znacznie skróciło czas budowy. Dom, zaprojektowano tak, aby był przytulny i dostosowany do potrzeb przyszłej mieszkanki.
- Projekt „Dom z Serca” to inicjatywa, w ramach której udzielamy pomocy osobom
w trudnej sytuacji życiowej. Robimy to z dumą już od 3 lat. Jako firma aktywna na rynku budowlanym, podchodząca do swojej działalności w sposób odpowiedzialny, chcemy dobrze wykorzystywać nasze kompetencje i doświadczenie. Zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności, w których działamy oraz wsparcie osób w potrzebie, jest dla nas zarówno odruchem serca, jak i zobowiązaniem. Mamy zasoby i możliwości do tego, żeby móc zmieniać rzeczywistość i robimy to przy wsparciu naszych zespołów. Dawanie naszym pracownikom przestrzeni do czynienia dobra, sprawczości, użycia ich wiedzy i zdolności w szczytnym celu, to dodatkowa i bardzo ważna wartość, którą kierujemy się w naszych projektach społecznych. Mam nadzieję, że nowy dom stanie się dla Pani Teresy miejscem, w którym odzyska spokój, a także poczucie stabilizacji – powiedział Artur Popko, Prezes Budimex SA.
– „Dom z Serca” to coś więcej niż projekt – to wyraz naszych wartości i dowód, że pomagając innym, możemy realnie zmieniać ich życie na lepsze. W Grupie Budimex troska o ludzi jest podstawą naszych działań, a ta inicjatywa pokazuje, jak wiele można osiągnąć dzięki wspólnemu zaangażowaniu. Cieszę się, że dzięki pracy naszych zespołów i wsparciu partnerów, Pani Teresa otrzymała przestrzeń, w której może zacząć nowy, spokojny etap życia – dodała Anna Karyś-Sosińska, Członek Zarządu Budimex SA.
Wielu partnerów, jeden cel
III edycja „Domu z Serca” nie byłaby możliwa bez zaangażowania partnerów akcji, którzy połączyli siły, by pomóc Pani Teresie. W realizacji projektu uczestniczyli: Mostostal Kraków SA, FB Serwis SA, Polski Fundusz Rozwoju SA, Grodno SA, Kombud SA, Soletanche Polska sp. z o.o., DUET s.j., BIAP sp. o.o., HABA-BETON Johann Bartlechner sp. z o.o., Wiśniowski sp. z o.o. SKA, Projektowanie Architektoniczne Łukasz Bartłomowicz, Piotr Kubicki, FL SOLUTIONS sp. z o.o., MAAT4 sp. z o.o., BUDOKRUSZ SA, PROTECH sp. k., BEL-POL sp. z o.o., Porta KMI Poland SA, IZOSYSTEM S.Waszak sp.k., Selt sp. z o.o., Sigma Lighting, ArcelorMittal Poland S.A.
- Nowoczesne technologie pozwoliły nam w krótkim czasie stworzyć ekologiczny dom modułowy, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort. To projekt, który pokazuje, że innowacje mogą nie tylko przyspieszyć budowę, ale też wspierać tych, którzy najbardziej tego potrzebują – mówił Jacek Lech, Prezes Zarządu Mostostal Kraków S.A.
- Akcja była wspierana przez wolontariuszy z GK PFR w ramach programu „Wolontariusze na Start” Fundacji PFR oraz zbiórkę charytatywną. "Jestem wdzięczny, że akcja pomocy pani Teresie spotkała się z tak dużym odzewem pracowników Grupy PFR oraz wrażliwych społecznie firm z Budimeksem na czele." – dodał Marek Buczak, Dyrektor Polskiego Funduszu Rozwoju Międzynarodowego w PFR.
Święta w nowym domu – finał pełen wzruszeń
Dzięki zakończeniu budowy przed Świętami Bożego Narodzenia, Pani Teresa będzie mogła spędzić ten wyjątkowy czas w nowym, bezpiecznym domu. To już trzecia odsłona akcji „Dom z Serca”. W poprzednich edycjach Grupa Budimex pomogła 16-osobowej rodzinie Pani Magdy z Radomska oraz 8-osobowej rodzinie Pani Iwony i Pana Krzysztofa z województwa pomorskiego, kończąc dla nich budowy domów do stanu „pod klucz”. Każda z tych inicjatyw to przykład, jak wspólna praca i zaangażowanie mogą zmieniać życie na lepsze.
Więcej informacji o akcji „Dom z Serca” można znaleźć na stronie: https://domzserca.pl/.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.