Firma BGT rozszerza dział transportu o nowe kraje
BGT Sp. z o.o.
ul. Elektryczna1
15-080 Białystok
marketing2|bgtgroup.pl| |marketing2|bgtgroup.pl
+48 885 555 721
www.bgtgroup.pl
- Schemat organizacji transportu jest niemal taki sam, różni się właściwie niuansami - sposobem naliczania kosztów odprawy eksportowej, czy datami cut-off w zależności od portu (termin dostarczenia towaru i dokumentów do portu, by wypłynąć zgodnie z rezerwacją). Import z tych krajów w zdecydowanej większości odbywa się drogą morską. Przewóz z wykorzystaniem jedwabnego szlaku jest możliwy, jednak raczej nie jest zbyt powszechnie stosowany, gdyż w przypadku kraju innego niż Chiny traci swoją główną przewagę - czyli czas realizacji. – mówi Emilia Rogalska dyrektor ds. przewozów samochodowych i multimodalnych BGT
Dotychczas firma skupiała się głównie na realizacji transportów multimodalnych z Chin oraz po Europie. Jest to zatem kolejny krok w jej rozwoju.
- Rozwój tych usług można podsumować krótkim zdaniem „z przeszkodami, ale stabilnie”. Sytuacja gospodarczo-polityczna ostatnich lat zapewniła nam w tym zakresie wiele wyzwań, jednak w finalnym rozrachunku nie przeszkodziło nam to przeć do przodu. Kierunek Chiny-Europa powstał w firmie w 2017 roku, w tamtym czasie zajmowaliśmy się organizacją przewozów głównie kolejowych. Dziś realizujemy również przewozy lotnicze, morskie, a nawet samochodowe z odległych Chin i innych kierunków azjatyckich. – dodaje Emilia Rogalska

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.