Grupa Tubądzin dla architektów w Rumunii
Płytki Grupy Tubądzin eksportowane są do ponad 80 krajów na całym świecie. Jednym z zagranicznych dystrybutorów jest Rumunia. To właśnie w Oradei, w showroomie Interioo, pojawili się przedstawiciele marki, by zaprezentować nowy format płyt 120 x 275 cm. Gościem specjalnym wydarzenia była Dorota Koziara, która opowiedziała o swojej kolekcji Cielo e Terra.
Wizyta w showroomie Interioo w Oradei stała się okazją do zaprezentowania nowego formatu Grupy Tubądzin. Płytki w wymiarach 275x120 cm urzekają perfekcją wykonania, wysoką trwałością oraz wyjątkową estetyką. Pozwalają na kreowanie jednolitych aranżacji, w których ciągłość deseni jest znacznie rzadziej przerywana fugą. Przekłada się to na większą reprezentacyjność ściany i sprawia, że może ona stać się centralnym punktem dekoracyjnym pomieszczenia.
Podczas wydarzenia zaprezentowano również najnowsze kolekcje. Gości wydarzenia zachwycił design, różnorodność produktów w portfolio marki Tubądzin oraz najwyższa jakość ceramiki. Jest ona produkowana z najlepszych surowców, w pełni bezpiecznych dla zdrowia. Licznie zgromadzeni architekci i projektanci mieli okazję zobaczyć najnowsze kolekcje Tubądzin – wielkoformatowe Monolithy np. Onice i Grand Cave Brown, kolekcje łazienkowe np. Blue Stone, Moor i Tissue, które wpisują się w tegoroczny trend wzorów tapetowych, a także płytki kolekcję wielkoformatowych płyt barwionych w masie Cielo e Terra zaprojektowane przez światowej sławy projektantkę i krytyka designu, Dorotę Koziarę.
- Kolekcja Cielo e Terra jest zainspirowana europejskim pejzażem to cztery kolory ziemi i cztery kolory nieba oraz łączący je róż, który tak naprawdę w naturze występuje najczęściej pomiędzy niebem a ziemią. Harmonijna gama kolorystyczna jest moją propozycją szczególnie dla architektów, którzy w swojej codziennej pracy kreatywnej mają do czynienia z wieloma materiałami. Zaprojektowałam ją w taki sposób, żeby każdy kolor z kolekcji harmonijnie współgrał z innymi. — mówi Dorota Koziara.– Cielo e Terra jest kolekcją, która doskonale sprawdzi się we wnętrzach prywatnych, wnętrzach użyteczności publicznej, a także na elewacjach budynków. Zapewnia szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki swej uniwersalności oraz minimalistycznemu charakterowi.
Showroom Interioo to główny partner Grupy Tubądzin w Rumunii. Płytki producenta zajmują 1/3 powierzchni ekspozycyjnej. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 designerów i projektantów z całego kraju.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.