Grupa Tubądzin dla architektów w Rumunii
Płytki Grupy Tubądzin eksportowane są do ponad 80 krajów na całym świecie. Jednym z zagranicznych dystrybutorów jest Rumunia. To właśnie w Oradei, w showroomie Interioo, pojawili się przedstawiciele marki, by zaprezentować nowy format płyt 120 x 275 cm. Gościem specjalnym wydarzenia była Dorota Koziara, która opowiedziała o swojej kolekcji Cielo e Terra.
Wizyta w showroomie Interioo w Oradei stała się okazją do zaprezentowania nowego formatu Grupy Tubądzin. Płytki w wymiarach 275x120 cm urzekają perfekcją wykonania, wysoką trwałością oraz wyjątkową estetyką. Pozwalają na kreowanie jednolitych aranżacji, w których ciągłość deseni jest znacznie rzadziej przerywana fugą. Przekłada się to na większą reprezentacyjność ściany i sprawia, że może ona stać się centralnym punktem dekoracyjnym pomieszczenia.
Podczas wydarzenia zaprezentowano również najnowsze kolekcje. Gości wydarzenia zachwycił design, różnorodność produktów w portfolio marki Tubądzin oraz najwyższa jakość ceramiki. Jest ona produkowana z najlepszych surowców, w pełni bezpiecznych dla zdrowia. Licznie zgromadzeni architekci i projektanci mieli okazję zobaczyć najnowsze kolekcje Tubądzin – wielkoformatowe Monolithy np. Onice i Grand Cave Brown, kolekcje łazienkowe np. Blue Stone, Moor i Tissue, które wpisują się w tegoroczny trend wzorów tapetowych, a także płytki kolekcję wielkoformatowych płyt barwionych w masie Cielo e Terra zaprojektowane przez światowej sławy projektantkę i krytyka designu, Dorotę Koziarę.
- Kolekcja Cielo e Terra jest zainspirowana europejskim pejzażem to cztery kolory ziemi i cztery kolory nieba oraz łączący je róż, który tak naprawdę w naturze występuje najczęściej pomiędzy niebem a ziemią. Harmonijna gama kolorystyczna jest moją propozycją szczególnie dla architektów, którzy w swojej codziennej pracy kreatywnej mają do czynienia z wieloma materiałami. Zaprojektowałam ją w taki sposób, żeby każdy kolor z kolekcji harmonijnie współgrał z innymi. — mówi Dorota Koziara.– Cielo e Terra jest kolekcją, która doskonale sprawdzi się we wnętrzach prywatnych, wnętrzach użyteczności publicznej, a także na elewacjach budynków. Zapewnia szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki swej uniwersalności oraz minimalistycznemu charakterowi.
Showroom Interioo to główny partner Grupy Tubądzin w Rumunii. Płytki producenta zajmują 1/3 powierzchni ekspozycyjnej. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 designerów i projektantów z całego kraju.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.