Komunikaty PR

Helping Hand z rekordową liczbą użytkowników

2024-06-25  |  08:00
Biuro prasowe

Helping Hand - pierwsza w Polsce platforma wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego oraz aplikacja mobilna, skierowane do firm, ich pracowników oraz odbiorców indywidualnych, osiągnęła rekordową liczbę 70 tysięcy użytkowników. To wielki krok w rozwoju firmy, która z kilkudziesięcioma tysiącami aktywnych odbiorców umacnia swoją pozycję w rodzimej branży Digital Therapeutics. W osiągnięciu rekordowego wyniku spółce pomogło wprowadzenie nowej funkcjonalności platformy i aplikacji: Twoje plany rozwojowe.

W ciągu ponad dwóch lat działalności Helping Hand zdobyła uznanie za innowacyjne podejście do terapii online, dostarczając kompleksowe rozwiązania w zakresie zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego. Użytkownicy platformy i aplikacji mają dostęp do ponad 1000 filmów i materiałów psychoedukacyjnych i rozwojowych w języku polskim i angielskim, anonimowych konsultacji z licencjonowanymi terapeutami, sesji terapeutycznych czy wydarzeń na żywo.  Od początku 2024 roku firma zanotowała duży wzrost liczby nowych rejestracji, co jest dowodem rosnącej potrzeby na wsparcie psychologiczne w Polsce. Stały rozwój narzędzi i rozwijanie ich funkcjonalności przyczynił się do rekordowej liczby odbiorców, która stale rośnie.

- Jesteśmy dumni, że w trosce o zdrowie psychiczne, możemy pomagać tak wielu osobom oraz wspierać je w samorozwoju. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na usługi z zakresu zdrowia psychicznego staramy się rozwijać naszą ofertę, aby była w stanie spełniać oczekiwania jak największej liczby odbiorców. W ostatnim czasie wprowadziliśmy nową funkcjonalność naszych narzędzi o nazwie „Twoje plany rozwojowe”. To forma 21-dniowych kursów dotyczących lęków, związków oraz świadomego rodzicielstwa, które cieszą się wielką popularnością - mówi Aleksandra Tokarewicz, CEO Helping Hand.

Jak wynika z obserwacji firmy, największą popularnością cieszy się kurs poświęcony świadomemu rodzicielstwu. Samotność, smutek i poczucie bezradności są codziennością dzieci i młodzieży w Polsce. Rzeczywistość pokazuje, że młodzi ludzie ze swoimi problemami najczęściej zostają sami. W Polsce jest obecnie tylko 553 (stan na marzec 2024) czynnych lekarzy specjalizujących się w psychiatrii dziecięcej. Tylko w 2023 roku odnotowano 2139 prób samobójczych wśród dzieci, natomiast w 2017 roku - 730. Ostatnie 7 lat to wzrost o 193%. Dane obejmują tylko próby zgłoszone policji.

- Naszą misją jest wspieranie pracowników na ich drodze do dobrostanu, a tworzenie zdrowej kultury organizacyjnej to nieustający proces. Uważam, że przeciwdziałanie mobbingowi, dyskryminacji i zrachowaniom niepożądanym jest absolutną bazą. Przy tworzeniu szkolenia e-learningowego poświęconego mobbingowi, współpracowaliśmy z najlepszymi ekspertami - między innymi Dominiką Sadowską, uznaną ekspertką specjalizującą się w sporach, konfliktach czy zachowaniach negatywnych w środowisku pracy - wyjaśnia Aleksandra Tokarewicz.

Helping Hand pomaga indywidualnym użytkownikom, ale także współpracuje z firmami i ich pracownikami, oferując programy wsparcia psychicznego dostosowane do ich potrzeb. Obserwując sytuację na rynku pracy, spółka wprowadziła do swojej oferty szkolenie e-learningowe „Zapobieganie mobbingowi i zachowaniom negatywnym w organizacji”, skierowane do pracowników każdego szczebla.

Choć najnowsze badanie CBOS „O mobbingu - doświadczenia Polaków” pokazuje, że większość badanych dobrze czuje się w swoim miejscu pracy, to jednak co ósmy pracownik (13% badanych) przyznał, że w ciągu ostatnich pięciu lat był szykanowany przez swojego przełożonego. Z kolei z badań Pracuj.pl wynika, że dwóch na trzech Polaków potwierdza, iż złe traktowanie pracowników to wciąż istotny problem.

Doświadczanie szykan ze strony przełożonych w większości deklarują kobiety (16% wobec 11% mężczyzn) oraz tzw. młodsi pracownicy (18% pracujących w wieku 18-34 lata). Częściej niewłaściwe traktowanie przez przełożonych dotyka pracowników instytucji publicznych niż sektora prywatnego (17% wobec 14%) - wynika z badania CBOS. Do przykładowych zachowań mobbingowych należą: przydzielanie bezsensownych zadań, plotki, nieustanna krytyka, wydawanie sprzecznych poleceń czy poniżanie. Mobbing to ogromne straty nie tylko dla osoby doświadczającej mobbingu, ale i całej organizacji. Skutkami mobbingu są m.in. stres, niska samoocena, absencje oraz negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Zapobieganie takim sytuacjom to kontraktowy obowiązek pracodawcy, nie wspominając o negatywnych skutkach reputacyjnych, rotacji czy trudności z przyciąganiem i utrzymywaniem talentów, co generuje konkretne koszty dla pracodawcy.

Misją Helping Hand jest zapewnienie wszystkim osobom łatwego dostępu do wsparcia psychologicznego. Spółka aktualnie współpracuje z ponad 300 ekspertami i terapeutami. Wśród klientów firmy znajdują się m.in. Rossmann, Makro i Cushman&Wakefield. W planach Helping Hand jest dalszy rozwój funkcjonalności platformy i aplikacji oraz debiut na rynku NewConnect.

Brainy Insights szacuje, że rynek cyfrowych terapii warty w 2022 roku 6,11 mld USD wzrośnie do 2032 roku do 48,78 mld USD.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Kontri świętuje 18 lat sukcesów w e-commerce Biuro prasowe
2024-07-22 | 10:40

Kontri świętuje 18 lat sukcesów w e-commerce

Kontri specjalizuje się w produkcji i sprzedaży bielizny, odzieży damskiej, zabawek dla dzieci oraz akcesoriów dla zwierząt, obchodzi swoje urodziny. Kontri sp. z o.o. (Polska) oraz
Firma Zbiorniki magazynowe dla rolnictwa. Kiedy warto o nich pomyśleć?
2024-07-22 | 01:00

Zbiorniki magazynowe dla rolnictwa. Kiedy warto o nich pomyśleć?

Rolnictwo jako branża staje się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Popularność zyskuje zastosowanie nawigacji satelitarnej,  obrazowania multispektralnego oraz szeroko rozumiana
Firma Przewoźnik czy kurier – które zlecenia aplikacyjne bardziej się opłacają?
2024-07-22 | 01:00

Przewoźnik czy kurier – które zlecenia aplikacyjne bardziej się opłacają?

Branża przewozowa to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Ofert pracy i zleceń nie brakuje. Rośnie także popularność największych aplikacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.