Innowacje na rynku reklamy: Transformacja i nowoczesne rozwiązania
Rynek reklamy przeżywa okres dynamicznych zmian, które pozwalają markom na szersze dotarcie do swojej publiczności. Oto przegląd 3 ciekawych innowacji, które obecnie kształtują branżę.
AI influencerzy - Przypadek Aitany López
Aitana López, wykreowana przez sztuczną inteligencję influencerka, to przykład innowacji, która zmienia oblicze marketingu w mediach społecznościowych. Stworzona przez hiszpańską agencję Aitana zyskała dużą popularność na Instagramie, generując przychody przekraczające 10 000 euro miesięcznie. Dzięki kontroli nad każdym aspektem jej wizerunku, agencja unika typowych problemów związanych z ludzkimi influencerami, takich jak nieprzewidywalność czy osobiste kryzysy. Aitana, z charakterystycznymi różowymi włosami i nieskazitelną cerą, prezentuje się jako niezależna i dynamiczna kobieta, dzięki temu jest atrakcyjna dla marek poszukujących efektywnego przekazu.
Banner tekstylny- Rewolucja w reklamie zewnętrznej
Banner tekstylny to w dużym skrócie plakat wydrukowany na tkaninie. Innowacyjne rozwiązanie, które jest ekologiczne, mobilne i zapewnia najwyższą jakość druku. Ta technologia, wykorzystująca tusze wodne i materiały z recyklingu, pozwala na minimalizację wpływu na środowisko. Nie wpływa to jednak na trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. System montażu z wykorzystaniem silikonowych taśm i kedrów ułatwia instalację i demontaż, co przekłada się na większą elastyczność w zakresie wykorzystania przestrzeni reklamowej. Jak tłumaczy Robert Dąbrowski, CEO Recevent – firmy, która dostarcza bannery tekstylne na rynek: Od lat dbamy o ekologiczne rozwiązania- „zielona produkcja” dla nas to nie tylko puste słowa. Nadruk tuszami wodnymi to najbardziej ekologiczny sposób nadruku w przeciwieństwie do innych dostępnych opcji na rynku jest przyjazny dla środowiska. Tym samym produkt nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych i jest bezpieczny dla otoczenia. Technologia cyfrowego nadruku umożliwia uzyskanie wysokiej jakości produktu. Dzięki temu kolory i detale odwzorowane są precyzyjnie, tworząc komunikat atrakcyjnym dla odbiorcy.
Streetboard - Lokalna reklama o dużym zasięgu
Streetboard to nowatorskie rozwiązanie w reklamie outdoorowej, które umożliwia szybkie i skuteczne dotarcie do lokalnych konsumentów. Tablice składają się z modułów o wymiarach 1,2 metra na 1,8 metra. Co ważne, Streetboard dostępny jest w kilku wariantach składających się od jednego do trzech modułów, które mogą być zagospodarowane w dowolny sposób. Dzięki mniejszemu formatowi nośniki są montowane na ścianach, ogrodzeniach czy jako elementy wolnostojące. Reklama przy pomocy Streetboard jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą bezpośrednio komunikować się z klientami w trudnodostępnych lokalizacjach.
Te trzy innowacje demonstrują, jak technologia i kreatywne podejście mogą wspierać firmy w efektywniejszym dotarciu do odbiorców i budowaniu trwałej relacji z klientami. W erze cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju, te nowe metody pozwalają na bardziej strategiczne i świadome wykorzystanie możliwości, jakie oferuje rynek reklamy.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.