Komunikaty PR

Jak wybrać firmę transportową?

2023-06-30  |  13:30
Kontakt
Łukasz Roszkowski
BGT Sp. z o.o.

ul. Elektryczna1
15-080 Białystok
marketing2|bgtgroup.pl| |marketing2|bgtgroup.pl
+48 885 555 721
www.bgtgroup.pl
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Na co zwracać uwagę wybierając firmę transportową?

Joanna Owierczuk BGT - Na początek warto poszukać strony danej firmy, ocenić na podstawie danych jej profesjonalność. Wiarygodna firma na swojej stronie umieści sporo informacji na swój temat.
Istotne są również opinie o firmie, a także jej ogólny jej stan – jak długo istnieje na rynku, można sprawdzić też raporty finansowe. Wiarygodna firma transportowo spedycyjna nie będzie miała żadnego problemu z udostępnieniem swoich dokumentów – warto sprawdzić aktualne ubezpieczenia tej firmy (wartość polisy), Certyfikaty ISO świadczące o jakości oferowanych usług, sprawdzić firmę w rejestrach np. KRS itd.,

 

Jakie szczególne czynniki mogą świadczyć o profesjonalnym podejściu firmy do powierzonych zadań i w jaki sposób ją zweryfikować?

 
Joanna Owierczuk BGT - Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to w jakim zakresie dana firma może świadczyć dla nas usługi; co oferują? Gdzie wożą, jak wożą? Europa, Azja, Wschód, dalej? Całopojazdowe, drobnicowe, ponadgabarytowe, niebezpieczne - wszystkie informacje powinny być zawarte na stronie internetowej. Dobrze prowadzona firma transportowa może zaoferować nie tylko sam transport, ale też obsługę logistyczną. Pomoże w obsłudze celnej, udostępni powierzchnię magazynową oraz związanie z tym operacje, jak np. oklejanie towaru itd.
Polecam również przeprowadzenie małego testu - podjąć próbę kontaktu kilka razy w jakimś przedziale czasu i sprawdzić jak szybko ktoś na telefon, czy maila odpowie. Czas reakcji wskaże nam niejako, na jakim poziomie jest obsługa i czy na daną firmę możemy tak naprawdę liczyć.

Na jakie zagrożenia można napotkać?
 

Joanna Owierczuk BGT -Jeśli nie sprawdzimy dokładnie firmy transportowej, może okazać się, że suma ich ubezpieczenia nie pokryje wartości naszego ładunku w razie jakiegoś wypadku, szkody. Możemy trafić na firmę, która podszywa się pod inną, a to niesie za sobą ryzyko kradzieży ładunku. W przypadku firmy spedycyjnej należy pilnować jej stanu finansowego - w razie niewypłacalności podwykonawcy mogą zaniedbywać dotrzymywania terminów dostaw, albo, co gorsza, przetrzymywać nasz ładunek jako „zakładnika”,
 Kolejnym przykładem jest brak zaplecza celnego spedycji – tzn. nie ma ułożonych stałych kontaktów z agencjami oraz urzędami, co przy niestandardowym ładunku może skończyć się ogromnymi opóźnieniami w dostawie i jeszcze większymi kosztami.

 Jakie ciekawe projekty BGT zrealizowało w ostatnim czasie, którymi możecie się pochwalić?

Joanna Owierczuk BGT - Na swoim koncie mamy tysiące zrealizowanych transportów – zarówno pojedynczych małych przesyłek drobnicowych, przez ładunki całopojazdowe oraz ponadgabarytowe, aż to ogromnych projektów, w które zaangażowaliśmy wiele środków transportu.
Nasi pracownicy zajęli się np.  projektem transportu linii produkcyjnej z Włoch do Turcji, który obejmował 48 skoordynowanych ze sobą samochodów.
Wspieramy także ekologię. Podjęliśmy się zrealizowania projektu dostawy śmigieł do turbin wiatrowych z Danii do Polski.
W ostatnim czasie zajęliśmy się także importem gliny z różnych państw Europy do Polski. Od początku 2023 przywieźliśmy już 3120 ton tego półproduktu. A to tylko przykłady naszej działalności, jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia naszych klientów!

Czy w związku z sytuacją geopolityczną na wschodzie Europy są odczuwalne jakieś utrudnienia np. w postaci braku kierowców ?

Joanna Owierczuk BGT - Nie zauważyliśmy żadnych utrudnień. Realizujemy wszystko, wszędzie, zawsze – oczywiście w granicach obowiązującego prawa. Pracujemy gównie z polskimi podwykonawcami i nie mamy problemu z dostępnością aut, ani kierowców.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BGT Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.