Jak zmienia się Paged? O ludziach i dla ludzi, czyli tworzymy angażującą kulturę
Spółka Paged znana jest na lokalnym rynku od wielu lat. Zależy nam na tym, aby ludzie czuli się tutaj dobrze i chcieli u nas pracować – dlatego staramy się budować angażujące środowisko pracy. Znane rynkowi benefity pozapłacowe jak ubezpieczenia grupowe, pakiety medyczne, kursy językowe, zajęcia sportowe, atrakcje kulturalno-rozrywkowe, czy wsparcie pracowników w trudnej sytuacji życiowej realizujemy od dawna. Jednak od początku roku postawiliśmy na zmianę kultury organizacyjnej, na rozwój inicjatyw dla pracowników oraz tworzenie społeczności wewnątrz firmy w oparciu o nasze wartości.
Droga do celu przez dialog
Zarząd Paged Pisz Sp. z o. o. na początku roku powołał zespół projektowy, który dba o to, żeby firma dawała pracownikom możliwość ciekawego spędzenia wspólnego czasu, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Proponujemy różnorodne działania aby świadomie budować kulturę organizacyjną, pielęgnować i komunikować jej założenia. Projekt jest jednym z projektów strategicznych Spółki. Na początku drogi zapytaliśmy załogę na czym im najbardziej zależy, co chcieliby zmienić, poprawić. Przeprowadziliśmy ankietę, na wynikach której pracujemy proponując różnego rodzaju aktywności i rozwiązania dla pracowników. Niezmiernie cieszy nas, że oprócz zespołu projektowego, z własnymi propozycjami wychodzi coraz więcej osób. Poczucie wpływu, przekonanie, że pomysły które pojawiają się w głowach pracowników są później realizowane i mają odzwierciedlenie w rzeczywistości jest kluczowe dla osobistej motywacji i zaangażowania członków zespołu.
Aktywność fizyczna, ekologia i małe przyjemności
Niezwykle ważnym aspektem budowania kultury firmy jest dla nas wspólne spędzanie wolnego czasu. Nasi pracownicy mogli wziąć udział m.in. w wycieczce rowerowej, spływie kajakowym i zawodach strzeleckich. Prowadzimy treningi piłkarskie a w najbliższym czasie planujemy turniej piłki nożnej. Na bieżąco poprawiamy warunki pracy - zainstalowaliśmy automaty z przekąskami, udostępniamy bezpłatne napoje oraz zupy dla pracowników na hali. Co miesiąc losowane są również nagrody dla osób, które nie korzystały ze zwolnień lekarskich, a pracownicy powyżej 40 roku życia trzymali możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych. Dbamy też o ekologiczne dojazdy. W tym celu wybudowaliśmy wiatę rowerową, a spośród pracowników dojeżdżających na rowerze będziemy losować nagrody. Firma promuje pozytywną atmosferę, organizując dzień dobrych uczynków oraz wprowadzając "kudosy" - karty z miłymi słowami i dowodami uznania dla innych pracowników. Karta kudos to proste narzędzie, które pozwala na budowanie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy - dowód uznania, wdzięczności dla wybranej osoby, które sobie wzajemnie wręczamy dokładając przy tym jabłko i promując zdrowe odżywianie.
Poznaj i polub swoje miejsce pracy!
Firma Paged aktywnie dba o edukację i rozwój swoich pracowników poprzez organizację cyklu wycieczek edukacyjnych, których celem jest bliższe poznanie procesu produkcyjnego oraz spojrzenie na miejsce pracy z szerszej perspektywy. Uczestnicy zwiedzają wszystkie etapy procesu powstawania produktów, w tym Magazyn Surowca Drzewnego i Magazyn Wyrobów Gotowych. Organizowane są również wycieczki do nowo otwartego Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech, naszą unikalną globalną inwestycję w innowacje technologiczne z wykorzystaniem drewna jako naturalnego surowca. Dbamy również o nowych pracowników – oprócz standardowych szkoleń BHP, prowadzimy szkolenia wstępne, gdzie omawiamy główne zasady panujące w firmie, wprowadzamy nowe osoby w życie firmy, jej wartości. Ponadto nowi pracownicy otrzymują podręczniki, oglądają filmy wdrożeniowe, a podczas procesu mentoringu w obszarze produkcji, doświadczeni pracownicy służą pomocą.
Wartości, które kierują naszą pracą
Wszystkie działania, które wprowadzamy, opierają się na wartościach firmowych. Nasza firma kieruje się pięcioma wartościami: pasją, otwartością i odwagą, skutecznością, uważnością i współdziałaniem. Nawiązując do nich, zorganizowaliśmy konkurs "Człowiek Roku", w którym pracownicy nominują koleżanki i kolegów, którzy najlepiej reprezentują wartości firmy. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, a pięciu laureatów nagrodzono wyjazdem do SPA. Całość działań firmy ma na celu zbudowanie silnej kultury organizacyjnej, w której rozwijają się zarówno pracownicy, jak i firma jako całość.
- Mamy mnóstwo pozytywnej energii, pomysłów, chęć do działania i promowania naszego miejsca pracy, wiemy, że przed nami jeszcze dużo do zrobienia, ale staramy się żeby Paged był przyjaznym i atrakcyjnym pracodawcą. Docenił nas już magazyn Forbes przyznając wyróżnienie w konkursie Poland’s Best Employers, ale nie zatrzymujemy się, zmieniamy się i doskonalimy dalej. Całym sercem wierzę, że tak szeroko zakrojone działania dla pracowników przyniosą rezultat, który przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania – podsumowuje Joanna Miller, Kierownik Działu HR BP Grupy i Liderka Projektu Transformacji Kultury Organizacyjnej
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.