Kantor online VeloBanku teraz również dla przedsiębiorców
VeloBank wprowadza kolejne udogodnienie dla klientów firmowych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (JDG). Dzięki VeloKantorowi przedsiębiorcy mogą szybko i wygodnie wymieniać waluty bezpośrednio z poziomu bankowości elektronicznej. Do ich dyspozycji są cztery pary walutowe PLN/USD, PLN/EUR, PLN/CHF oraz PLN/GBP.
Posiadacze konta firmowego w VeloBanku mogą bez wychodzenia z domu, całkowicie online, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu wymieniać waluty po atrakcyjnym kursie dzięki VeloKantorowi. Usługa jest bezpłatna i dostępna bez dodatkowych formalności. Wystarczy rachunek bieżący z dostępem do bankowości elektronicznej oraz otwarty rachunek pomocniczy w walucie, którą przedsiębiorca chce kupić lub sprzedać.
– Udostępnienie VeloKantoru dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą to kolejna cegiełka, którą dokładamy w rozbudowie naszej oferty dla biznesu. To sprawdzone rozwiązanie dla klientów detalicznych świetnie nadaje się również dla JDG. Dzięki wygodzie posiadania kantoru w komputerze czy telefonie przedsiębiorcy mogą szybciej wymieniać waluty po atrakcyjnym kursie, spotykanym do tej pory u najpopularniejszych dostawców tego typu usług. To przykład tego jak nowoczesna bankowość VeloBanku może ułatwić prowadzenie biznesu i pomóc firmie oszczędzać na podstawowych operacjach finansowych – mówi Konrad Grajeta, Dyrektor Zarządzający Obszarem Bankowości Korporacyjnej w VeloBanku.
Poza dostępem do wymiany czterech par walutowych: PLN/USD, PLN/EUR, PLN/CHF, PLN/GBP, przedsiębiorcy mogą również skorzystać z dodatkowych funkcjonalności VeloKantoru. Do dyspozycji mają możliwość uruchomienia opcji otrzymywania powiadomień o zmieniających się parametrach rynkowych, np. osiągnieciu oczekiwanego kursu. Klient może też wybrać opcję zlecenia automatycznej wymiany, gdy zostaną osiągnięte parametry ustawione dla danego zlecenia. To sposób na dodatkowe oszczędności i tym samym jeszcze korzystniejszą wymianę walut.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.