Komunikaty PR

Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?

2022-12-29  |  01:00
Biuro prasowe

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu robotyka była głównie zarezerwowana dla dużych zakładów przemysłowych, przede wszystkim z branży automotive. Dziś coraz chętniej rozwiązania robotyczne wykorzystuje się także w innych gałęziach przemysłu. W obecnych czasach automatyzacja i robotyzacja to ważny kierunek rozwoju firm. Zastąpienie pracy ludzkiej przez maszyny i automatyzacja różnych procesów przekłada się na realne korzyści w perspektywie długofalowej. Jakie? Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?

 

Współczesny rynek rozwija się w niesamowitym tempie. Ciągła ewolucja wymusza na przedsiębiorcach poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą im utrzymać się na rynku. Robotyzacja i automatyzacja to przyszłość przemysłu.

 

Robotyzacja i automatyzacja przemysłu – dlaczego to się opłaca?

 

Odpowiednia modernizacja parków maszynowych i linii produkcyjnych, a także wdrażanie innowacyjnych systemów automatyzujących to szereg korzyści dla przedsiębiorców. Głównym celem automatyzacji i robotyzacji przemysłu jest optymalizacja procesów produkcyjnych, a w konsekwencji – wzrost efektywności działań. Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych to szansa na to, by dostosować proces produkcyjny do konkretnych potrzeb, z uwzględnieniem wszystkich czynników – tj. wielkości parku maszynowego, limitów finansowych czy czasowych. Automatyzacja i robotyzacja przemysłu to sposób na maksymalne wykorzystanie potencjału danego przedsiębiorstwa.

 

Transfer innowacyjnych rozwiązań technologicznych zmniejsza udział człowieka w procesach produkcyjnych, zwiększając przy tym wydajność działań. - Roboty mogą wesprzeć lub zastąpić pracowników w wykonywaniu konkretnych czynności. Nowoczesne, zaawansowane i w pełni zautomatyzowane maszyny zapewniają doskonałą precyzję i pełną stabilność, co jest szczególnie ważne w przypadku realizacji monotonnych i powtarzalnych zadań – tłumaczy Grzegorz Putynkowski, Prezes Zarządu CBRTP.

 

Automatyzacja i robotyzacja w przemyśle ma również wpływ na jakość wytwarzanych produktów. Wybitna dokładność podczas wykonywania zadań przekłada się na lepszą klasę wyrobów, co może wspomóc przedsiębiorstwo w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku. 

 

Kiedy przyda się wsparcie?

 

Automatyzacja i robotyzacja sprawdzają się przede wszystkim w przypadku realizacji skomplikowanych zadań, wymagających najwyższego skupienia lub zwiększonego wysiłku psychicznego bądź fizycznego. Odpowiednio zaprogramowane maszyny sprawnie pracują nie tylko w trudnych, ale i potencjalnie szkodliwych dla człowieka warunkach.

 

Wykorzystanie zautomatyzowanych maszyn i robotów w procesach przemysłowych optymalizuje działania i koszty. Jest to zatem dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, których celem jest maksymalna wydajność, przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków.

 

Wykorzystanie automatyzacji i robotyzacji w przemyśle to świetne wsparcie dla biznesu i szansa na rozwój w perspektywie długofalowej. Warto jednak pamiętać, że efektywne wdrożenie innowacyjnych rozwiązań to zadanie dla wysokiej klasy specjalistów. Stworzenie koncepcji, opracowanie projektu, wykonanie instalacji i jej skuteczny transfer do biznesu wymagają bowiem doświadczenia, wiedzy i dostępu do najnowszych, zaawansowanych sprzętów. CBRTP od lat projektuje dla swoich partnerów innowacyjne rozwiązania technologiczne, w ten sposób wspierając ich w kreowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku.

 

Innowacje technologiczne CBRTP

 

Przygotowywanie projektów i prototypów z obszaru automatyki, tworzenie oprogramowania komputerowego, opracowywanie i wdrażanie rozwiązań technicznych i technologicznych, umożliwiających sprawną produkcję energii ze źródeł solarnych i mieszanych, projektowanie urządzeń, maszyn i linii produkcyjnych, a także tworzenie stanowisk zrobotyzowanych to tylko jedne z wielu usług oferowanych przez Laboratorium Automatyki i Elektroniki CBRTP. Roboty przemysłowe, skanery laserowe, pulsacyjne lasery UV czy drukarki 3D pozwalają specjalistom z CBRTP tworzyć zaawansowane technologie, które wspierają branżę przemysłową na wielu płaszczyznach.

 

- Jednym z ciekawych rozwiązań, jakie udało nam się wdrożyć, jest technika rozpoznawania obrazu i mapowania laserowego. Wydajność systemu umożliwiająca produkcję 20 tys. detali na godzinę pozwoliła naszemu partnerowi zmniejszyć zapotrzebowanie na obsługę operatorską dla 15 gniazd wytryskowych z 15 do 3 osób – wyjaśnia Grzegorz Putynkowski z CBRTP. – Wierzymy, że automatyzacja i robotyzacja to przyszłość przemysłu!

 

Innowacyjne technologie poprawiają efektywność, zapewniają wybitną precyzję i wysoką jakość procesów przemysłowych, a także wzmacniają konkurencyjność przedsiębiorstw, nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowym. Transfer najnowszych zdobyczy techniki do świata przemysłu to szansa na wieloaspektowy rozwój przedsiębiorstw i spektakularny sukces w biznesie!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.