Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Kierujesz samochodem służbowym? Pracodawca oceni Twój styl jazdy

2019-01-18  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania ( 0.07 MB )

Firmy stawiają na bezpieczeństwo kierowców samochodów służbowych. Czy wiesz, że informacje zebrane z systemu telematycznego umożliwiają przedsiębiorcom identyfikację agresywnej jazdy, a nawet dokładne określenie miejsca wypadku? Co więcej, DriveTech szacuje, że blisko 50% wydatków na użytkowanie samochodu wynika z zachowania kierowców podczas jazdy.

Lokalizator GPS jest przydatnym narzędziem do zarządzania flotą aut. Oprócz możliwości stałej kontroli lokalizacji kierowców, system monitorowania pojazdów to znacznie więcej, niż geolokalizacja. System wykorzystuje dane zbierane w czasie rzeczywistym i udostępnia raport dotyczący zachowania danego pracownika podczas jazdy. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa jest to niezwykle istotna informacja, ponieważ pomaga zwiększyć bezpieczeństwo kierowców, wydajność floty oraz potencjalnie obniżyć wydatki firmowe. Indywidualna ocena stylu jazdy każdego z kierowców jest możliwa dzięki usłudze Driving Behaviour.

Bezpieczniej na drodze dzięki telematyce
Możliwość sprawdzenia informacji o natężeniu ruchu pozwala na wybranie bezpieczniejszej i szybszej trasy przejazdu. Nie jest to jednak jedyna zaleta systemów telematycznych dla flot pojazdów. Coraz więcej właścicieli firm deklaruje potrzebę sprawdzenia, w jaki sposób wykorzystywane są ich pojazdy służbowe. Umożliwia to zwiększenie bezpieczeństwa kierowców oraz przewożonego ładunku.

- Na podstawie określonych zdarzeń (nagłe hamowanie, gwałtowne przyspieszenie lub ostre wejście w zakręt), usługa Driving Behaviour tworzy ocenę stylu jazdy dla każdego kierowcy. Pozwala to przedsiębiorcy podjąć właściwe kroki, jak np. przeprowadzenie ukierunkowanego szkolenia w celu zapobiegania niewłaściwego zachowania w trakcie jazdy, mówi Bjørn André Hagen, Product Manager w ABAX.

Telematyka dla obniżenia kosztów eksploatacji floty
Spokojna jazda samochodem zmniejsza ryzyko wypadków, ale czy wiesz, że bezpośrednio wpływa ona również na koszty utrzymania pojazdu? Z danych opublikowanych przez DriveTech wynika, że zachowanie kierowcy wpływa średnio na 47% łącznych kosztów posiadania pojazdu (zużycie paliwa stanowi aż 30% kosztów eksploatacji pojazdu, przeglądy techniczne i naprawy - około 10%, a koszty ubezpieczenia - około 7%).

- System telematyczny pozwala zidentyfikować nieprawidłowe zachowanie kierowcy, które może być kosztowne dla organizacji, już od pierwszego tygodnia pracy. Jeszcze zanim agresywna jazda kierującego pojazdem przyczyni się do kolizji, czy zwiększy częstotliwość i koszty serwisowania, wyjaśnia Bjørn André Hagen, Product Manager w ABAX.

Strategie promowania dobrego zachowania na drodze
Mając możliwość analizy i oceny dynamiki jazdy, można nagradzać kierowców, którzy poprawili swoje nawyki podczas kierowania pojazdem, jak również tworzyć rankingi najlepszych kierowców w danym okresie. Istnieje szereg narzędzi motywacyjnych, pozwalających organizacji na wyrażenie uznania za poprawne zachowanie za kierownicą. Od nagród pieniężnych, po bony podarunkowe, jak również dodatkowe dni wolne. Wszystko zależy od podejścia danej firmy do problemu – czy nagradzać za bezpieczną jazdę i poprawę zachowań, czy też karać za agresywne zachowania na drodze?

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma KRZYSZTOF SADECKI MÓWCĄ KONGRESU 60 MILIONÓW Biuro prasowe
2019-08-23 | 09:00

KRZYSZTOF SADECKI MÓWCĄ KONGRESU 60 MILIONÓW

Kongres 60 milionów ma na celu zrzeszenie polskich środowisk biznesowych rozsianych w kraju i poza jego granicami. Nazwa wydarzenia nawiązuje do żyjącej na świecie liczby
Firma DB Schenker dla Nissens Automotive A/S
2019-08-21 | 10:00

DB Schenker dla Nissens Automotive A/S

DB Schenker w Polsce, rozwijając współpracę z branżą automotive, otworzył w Poznaniu magazyn części zamiennych dla swojego nowego klienta. Firma Nissens to jeden z największych
Firma BRAK ZDJĘCIA
2019-08-21 | 01:00

Czy ustawa antylichwiarska wykosi małe firmy?

• Rząd pracuje nad ustawą ograniczającą działalność firm pożyczkowych.   • Koszty kredytów w bankach mogą wzrosnąć, kiedy część konkurencji w postaci firm pożyczkowych zniknie z rynku. 

Kalendarium

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica
MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Infrastruktura

Polska będzie mogła kupować tańszy gaz od różnych producentów. Wkrótce spodziewane jest pozwolenie na budowę i wybór wykonawcy podmorskiego odcinka Baltic Pipe

Budowa Baltic Pipe oznacza niższe ceny i większe bezpieczeństwo dostaw – mówi Tomasz Stępień, prezes Gaz-System. Jak podkreśla, niedługo projekt powinien uzyskać pozwolenia na budowę, a na przełomie tego i przyszłego roku będą uruchamiane kolejne przetargi na dostawy dla tej inwestycji. Błękitny surowiec ze złóż na Morzu Północnym ma popłynąć do Polski w październiku 2022 roku i pozwoli uniezależnić się od dostaw z Rosji, skąd pochodzi obecnie ok. 90 proc. importowanego gazu.

Problemy społeczne

Psychiatria w reformie. Resort zdrowia chce odbudować kadry i poprawić opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży

Psychiatria – przez lata zaniedbywana – jest na etapie głębokiej reformy, ale ten proces nie potrwa miesiąc czy nawet rok – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak ocenił, wprowadzony w ubiegłym roku pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego działa dobrze i zostanie rozszerzony. Niedługo ruszy też kompleksowa reforma psychiatrii dzieci i młodzieży, wśród których zaburzenia psychiczne są coraz częstszym problemem. Celem jest to, żeby opieka psychiatryczna była łatwiej dostępna, dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjentów i nie wiązała się z długimi pobytami na oddziałach psychiatrycznych.

IFA 2019 Berlin

Konsument

Coraz więcej Polaków przygotowuje przetwory. Robią to głównie kobiety, ale panowie specjalizują się w nalewkach

Nawet 75 proc. Polaków deklaruje, że robi przetwory na zimę. W spiżarniach będą królować ogórki kiszone, dżemy i konfitury, soki, a także nalewki – wynika z Barometru Providenta. Choć przetwory to domena przede wszystkim osób starszych, to także i młodzi coraz częściej kultywują tradycję. Weki to gwarancja smaku i naturalnych składników, a część osób przygotowuje przetwory ze względu na oszczędności.

Złote Spinacze 2019

Finanse

Prawidłowe oszacowanie wartości czynszu to duży problem przy transakcjach najmu. Pomocne są internetowe porównywarki

Na polskim rynku co roku dochodzi do nawet 1 mln transakcji najmu. Określenie wartości czynszu najmu stanowi częsty problem zarówno dla właścicieli mieszkań, jak i potencjalnych lokatorów. Wynajmującym i najemcom przychodzi z pomocą technologia – internetowe porównywarki agregują dane z portali ogłoszeniowych i na tej podstawie tworzą automatyczną kalkulację ceny. Zdarza się jednak, że nie biorą pod uwagę indywidualnych atutów danej nieruchomości, jak np. widok z okna, na co właściciele mieszkań powinni zwracać uwagę.