Komunikaty PR

Kierujesz samochodem służbowym? Pracodawca oceni Twój styl jazdy

2019-01-18  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania ( 0.07 MB )

Firmy stawiają na bezpieczeństwo kierowców samochodów służbowych. Czy wiesz, że informacje zebrane z systemu telematycznego umożliwiają przedsiębiorcom identyfikację agresywnej jazdy, a nawet dokładne określenie miejsca wypadku? Co więcej, DriveTech szacuje, że blisko 50% wydatków na użytkowanie samochodu wynika z zachowania kierowców podczas jazdy.

Lokalizator GPS jest przydatnym narzędziem do zarządzania flotą aut. Oprócz możliwości stałej kontroli lokalizacji kierowców, system monitorowania pojazdów to znacznie więcej, niż geolokalizacja. System wykorzystuje dane zbierane w czasie rzeczywistym i udostępnia raport dotyczący zachowania danego pracownika podczas jazdy. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa jest to niezwykle istotna informacja, ponieważ pomaga zwiększyć bezpieczeństwo kierowców, wydajność floty oraz potencjalnie obniżyć wydatki firmowe. Indywidualna ocena stylu jazdy każdego z kierowców jest możliwa dzięki usłudze Driving Behaviour.

Bezpieczniej na drodze dzięki telematyce
Możliwość sprawdzenia informacji o natężeniu ruchu pozwala na wybranie bezpieczniejszej i szybszej trasy przejazdu. Nie jest to jednak jedyna zaleta systemów telematycznych dla flot pojazdów. Coraz więcej właścicieli firm deklaruje potrzebę sprawdzenia, w jaki sposób wykorzystywane są ich pojazdy służbowe. Umożliwia to zwiększenie bezpieczeństwa kierowców oraz przewożonego ładunku.

- Na podstawie określonych zdarzeń (nagłe hamowanie, gwałtowne przyspieszenie lub ostre wejście w zakręt), usługa Driving Behaviour tworzy ocenę stylu jazdy dla każdego kierowcy. Pozwala to przedsiębiorcy podjąć właściwe kroki, jak np. przeprowadzenie ukierunkowanego szkolenia w celu zapobiegania niewłaściwego zachowania w trakcie jazdy, mówi Bjørn André Hagen, Product Manager w ABAX.

Telematyka dla obniżenia kosztów eksploatacji floty
Spokojna jazda samochodem zmniejsza ryzyko wypadków, ale czy wiesz, że bezpośrednio wpływa ona również na koszty utrzymania pojazdu? Z danych opublikowanych przez DriveTech wynika, że zachowanie kierowcy wpływa średnio na 47% łącznych kosztów posiadania pojazdu (zużycie paliwa stanowi aż 30% kosztów eksploatacji pojazdu, przeglądy techniczne i naprawy - około 10%, a koszty ubezpieczenia - około 7%).

- System telematyczny pozwala zidentyfikować nieprawidłowe zachowanie kierowcy, które może być kosztowne dla organizacji, już od pierwszego tygodnia pracy. Jeszcze zanim agresywna jazda kierującego pojazdem przyczyni się do kolizji, czy zwiększy częstotliwość i koszty serwisowania, wyjaśnia Bjørn André Hagen, Product Manager w ABAX.

Strategie promowania dobrego zachowania na drodze
Mając możliwość analizy i oceny dynamiki jazdy, można nagradzać kierowców, którzy poprawili swoje nawyki podczas kierowania pojazdem, jak również tworzyć rankingi najlepszych kierowców w danym okresie. Istnieje szereg narzędzi motywacyjnych, pozwalających organizacji na wyrażenie uznania za poprawne zachowanie za kierownicą. Od nagród pieniężnych, po bony podarunkowe, jak również dodatkowe dni wolne. Wszystko zależy od podejścia danej firmy do problemu – czy nagradzać za bezpieczną jazdę i poprawę zachowań, czy też karać za agresywne zachowania na drodze?

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Podwójne podium dla PepsiCo w prestiżowym konkursie Top Employer! Biuro prasowe
2019-02-15 | 13:00

Podwójne podium dla PepsiCo w prestiżowym konkursie Top Employer!

PepsiCo zajęło II miejsce zarówno w europejskiej, jak i polskiej edycji cieszącego się wielkim uznaniem konkursu Top Employer. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które
Firma Serwisowanie kasy fiskalnej – co warto wiedzieć?
2019-02-15 | 01:00

Serwisowanie kasy fiskalnej – co warto wiedzieć?

Przedsiębiorcy mają obowiązek dokonywania przeglądu swoich urządzeń fiskalnych minimum co dwa lata. Już wkrótce wejdzie w życie nowelizacja ustawy o VAT, w której znalazły
Firma Ruszyła nowa strona internetowa STIEBEL ELTRON
2019-02-15 | 01:00

Ruszyła nowa strona internetowa STIEBEL ELTRON

STIEBEL ELTRON, zdobywca prestiżowej nagrody Super Brands 2018-2019 reaguje stale na potrzeby zmieniającego się rynku i dyktuje światowe trendy w branży oferowanych przez siebie

Kalendarium

CES 2019

Konsument

Dziś startuje usługa Twój e-PIT. Urząd skarbowy wypełni deklaracje za podatników

15 lutego startuje usługa Twój e-PIT, w ramach której urząd skarbowy wypełni deklaracje PIT-37 i PIT-38 zamiast podatników. Może skorzystać z niej nawet 20 mln osób. W tym celu należy się zalogować w systemie i sprawdzić, czy dane w automatycznie wygenerowanym formularzu są poprawne. Jeśli nie, można je uaktualnić, uzupełniając deklarację m.in. o ulgi i odliczenia. Jeśli podatnik nie wprowadzi zmian, zeznanie roczne w zaproponowanej formie zostanie złożone do 30 kwietnia. W przyszłym roku podobna intuicyjna usługa zostanie uruchomiona również dla przedsiębiorców – zapowiada minister finansów Teresa Czerwińska.

Transport

Procedowane w UE zmiany mogą oznaczać koniec dominacji polskiej branży transportowej. Zagrożonych jest wiele miejsc pracy

Proponowane przez Unię Europejską nowe przepisy o zabezpieczeniu społecznym, w połączeniu z Pakietem mobilności czy zmianami w zakresie dostępu do zawodu i rynku mogą oznaczać katastrofę dla polskich firm przewozowych. Ich sytuację może pogorszyć także twardy brexit. W konsekwencji kilkadziesiąt tysięcy firm ograniczy swoją działalność lub upadnie, a to oznacza likwidację wielu miejsc pracy – ostrzega Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

Przemysł

W ciągu pięciu lat światowa sprzedaż robotów dla przemysłu wzrośnie dziesięciokrotnie. W Polsce ich wykorzystanie wciąż niewielkie

Popyt na roboty współpracujące, zaprojektowane do pracy z ludźmi, zwiększy się przynajmniej dziesięciokrotnie w ciągu nadchodzących pięciu lat. W Polsce ten wzrost będzie jeszcze większy, bo pod względem wykorzystania robotów w przemyśle na razie odstajemy od sąsiadów – prognozuje Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny OnRobot. Dla polskich firm wykorzystanie robotów może być odpowiedzią na niedobory kadr i rosnące płace, a dodatkowo pozwoli zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Zakres możliwości robotów stale się poszerza, więc mogą być wykorzystywane w coraz większej liczbie gałęzi przemysłu.

Media i PR

Najgorsze w historii wyniki dla szukających pracy w branży PR. W 2018 roku pojawiło się dla nich jedynie 1,1 tys. ogłoszeń

Tylko nieco ponad 1,1 tys. ofert pracy dla PR-owców pojawiło się w 2018 roku. To najgorszy wynik od kiedy prowadzone są badania, czyli od 2008 roku – wynika z danych PRoto.pl. Z analizy ubiegłorocznych ogłoszeń wynika, że w agencjach PR zmienia się profil stanowisk, na które poszukiwano pracowników. Choć na najwięcej ofert pracy mogą liczyć konsultanci i asystenci, do których skierowane jest mniej więcej co trzecie ogłoszenie, coraz częściej poszukiwani są też specjaliści. Na pracę mogą liczyć osoby, które mają już kilkuletnie doświadczenie. Najwięcej ofert pracy w firmach dotyczyło branż IT i nowych technologii.