Lena Lighting i Acustio na gali Red Dot Design Award 2023
Tegoroczna edycja Red Dot Design Award stała się dla Lena Lighting i Acustio kolejną okazją do celebracji. Colline x Terrano – lampa akustyczna stworzona wspólnie przez marki – otrzymała prestiżowe wyróżnienie Red Dot Lighting Design Award. 19 czerwca w Essen odbyła się oficjalna gala dla zwycięzców.
Red Dot Design Award to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród w świecie designu. Rokrocznie komisja, w której skład wchodzą czołowi projektanci i architekci, wybiera produkty użytku codziennego, wyróżniające się innowacyjnością, zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i wyglądu. W tym roku Lena Lighting już po raz drugi otrzymała wyróżnienie - za lampę akustyczną Colline x Terrano, stworzoną we współpracy z producentem paneli dźwiękochłonnych - Acustio. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia jury doceniło natomiast lampę Sizzano oraz urządzenie dezynfekujące powietrze UV-C Sterilon Flow. Dla warszawskiej marki to również kolejna nagroda w konkursie. W 2020 roku najwyższym wyróżnieniem Best of the Best nagrodzono Silentum, zaś w 2022 panele Colline, które stały się głównym elementem nowego projektu z Lena Lighting.
- Kolejna statuetka Red Dot to dla nas ogromna radość i wielkie wyróżnienie. Niezmiernie cieszy, że produkty, które oferujemy klientom z całego świata, są doceniane w tak prestiżowych konkursach. – mówi Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu Lena Lighting. – Lampa akustyczna Colline x Terrano wyróżnia się nie tylko unikalnym designem, inspirowanym naturą i sztuką współczesną, ale również niezwykłym połączeniem wysoce energooszczędnego oświetlenia z dźwiękochłonnością. Produkt ten tworzyliśmy wraz z Acustio z myślą o komforcie i prywatności, sprzyjających relaksowi i efektywnej pracy. Bez stosownych warunków nie jesteśmy bowiem w stanie w pełni koncentrować się na swoich zadaniach czy odpocząć. – podsumowuje.
- Dla Acustio to już trzeci Red Dot, który dowodzi, że tworzone przez nas produkty wyróżniają się innowacyjnością oraz kreatywnością. Zależy nam, aby wszystkie nasze rozwiązania cechowały się najwyższą jakością akustyczną i nienagannym designem. – wyjaśnia Mateusz Gaczkowski, projektant i CEO Acustio. – Tegoroczny Red Dot ugruntowuje nas w przekonaniu, że multifunkcyjne rozwiązania są dziś produktami bardzo pożądanymi i w tym kierunku także chcemy się dalej rozwijać. – dodaje Aleksandra Mętlewicz, współtwórczyni Colline x Terrano.
Podczas Red Dot Design Award 2023 odbyło się wręczanie statuetek. Uroczystą galę zwieńczyło wspólne zwiedzanie Red Dot Design Museum, gdzie goście mogli obejrzeć docenione produkty.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.