Marka Halupczok z wyróżnieniem German Design Award 2023
Kolekcję nowoczesnych mebli kuchennych Madera, marki Halupczok nagrodzono German Design Award 2023. W uznaniu dla wybitnego projektu, łączącego innowacyjne walory estetyczne z funkcjonalnymi, nowoczesna kuchnia otrzymała wyróżnienie specjalne w kategorii "Excellent Product Design".
German Design Award jest jedną z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych na świecie nagród w dziedzinie designu. Międzynarodowe jury złożone z architektów i projektantów, co roku wyróżnia firmy, których przełomowe produkty wpływają na światowe wzornictwo. Wśród kilkudziesięciu członków międzynarodowej komisji konkursowej jest także Polak – projektant Tomek Rygalik.
Wyróżnienie "Special Mention" German Design Awards 2023 w kategorii "Excellent Product Design" dla nowoczesnej kuchni Madera jest wyrazem uznania dla jej projektu, zręcznie łączącego walory estetyczne z funkcjonalnymi.
Projektanci z Halupczok Design Team zainspirowani naturą oddali jej zmysłowe piękno w nowoczesnej kuchni Madera w formie nieregularnie falowanych, dębowych frontów meblowych. Ich spektakularny koloryt uzyskano, dzięki autorskiej technologii lakierowania. Specjalnie opracowana umożliwiła w procesie manualnego nałożenia patyny, wydobycie naturalnego rysunku drewna. Innowacyjną stronę kolekcji prezentują funkcjonalne rozwiązania - oświetlenie uruchamiane sensorycznie, autorski system mobilnego frontu, skrywającego półki na kuchenne akcesoria oraz mini ogródek, wbudowany w wyspę kuchenną.
Fronty meblowe o autorskim, nieregularnie falowanym wzorze to akcent definiujący kolekcję Madera. W produktowym portfolio Halupczok znaleźć można kilka wariacji tej nowoczesnej kuchni. Każda prezentuje różnorodność materiałową, kolorystyczną i wykończeniową frontów kuchennych.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.