Komunikaty PR

MIT Enterprise Forum CEE zmienia się w StartSmart CEE

2023-08-08  |  12:00
Biuro prasowe

MIT Open Learning we współpracy z Fundacją Przedsiębiorczości Technologicznej wprowadza nową markę akceleratora StartSmart CEE z centralą w Warszawie, który zastąpi dotychczasowy MIT Enterprise Forum CEE. Projekt jest częścią sieci StartSmart, której celem jest budowanie globalnego ekosystemu innowacji. StartSmart CEE stanowi znaczący krok naprzód w rozwoju technologii i przedsiębiorczości w Polsce oraz całej Europie Środkowo-Wschodniej, kontynuując i rozwijając dorobek oraz osiągnięcia  MIT Enterprise Forum CEE.

MIT Enterprise Forum CEE (Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej), część globalnej sieci związanej z Massachusetts Institute of Technology, przekształca się w StartSmart CEE. Będzie kontynuować budowanie ekosystemu innowacji i wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w ramach sieci StartSmart, która stała się członkiem MIT Open Learning i MIT Jameel World Education Lab (J-WEL). To rozszerzenie dotychczasowej współpracy polskiego oddziału w strukturach najlepszej uczelni technicznej na świecie.

Jak podkreśla Magdalena Jabłońska, prezeska StartSmart CEE (wcześniej MIT Enterprise Forum CEE), partnerstwo z MIT daje dostęp do najnowszych badań, zasobów edukacyjnych i ekspertów, którzy wspierają organizację w realizacji jej misji – pobudzaniu przedsiębiorczości i wspieraniu ekosystemu start-upów w Europie Centralnej i Wschodniej. - Zachowujemy misję, wartości i cele realizowane pod dotychczasową marką MIT Enterprise Forum, a dzięki dostępowi do niezrównanych zasobów i wiedzy MIT, chcemy jako StartSmart CEE zakłócić status quo i podnieść poprzeczkę w zakresie wspierania ekosystemu technologii i innowacji – dodaje Jabłońska.

StartSmart CEE, będący częścią globalnej sieci StartSmart Network, skupia się na wspieraniu przedsiębiorców technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizuje programy akceleracyjne, wymianę wiedzy, mentoring i szkolenia. Inicjatywa doskonale wpisuje się w misję MIT J-WEL, polegającą na stymulowaniu edukacji i innowacji w celu sprostania pilnym wyzwaniom na świecie.

Dodatkowo, StartSmart CEE dostrzega wartość, jaką przynosi korporacjom, wspierając je w osiąganiu celów biznesowych związanych z innowacjami. Celem organizacji jest  wzbogacenie kompetencji kadry zarządzającej i liderów digitalizacji i innowacji w korporacjach. StartSmart CEE dąży do budowania umiejętności i zdolności, aby tworzyć środowisko współpracy, które promuje synergiczne relacje pomiędzy start-upami a korporacjami, przyspieszając postęp technologiczny i wzrost biznesowy w regionie.

- MIT J-WEL wskazuje organizacjom związanym z MIT nową drogę, na której wszyscy możemy uczyć się, wspierając i badając akademickie programy innowacji na całym świecie - od Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, przez Grecję i Europę Południową, po Arabię Saudyjską. Członkowie StartSmart będą inspirować i kształcić szczególnie uzdolnionych w dziedzinie przedsiębiorczości. Wiedza, którą będą zdobywać, może zmienić nie tylko ich najbliższe otoczenie. Kariery, które budują, rozwiązania, które opracowują i nowe firmy, które stworzą, przyniosą korzyści całym społecznościom – mówi dr Anjali Sastry, dyrektor wydziału MIT J-WEL i prodziekan w MIT Open Learning.

Rebranding MIT Enterprise Forum CEE podkreśla znaczenie rozwoju innowacyjnych strategii biznesowych oraz organizacji gotowych na sprostanie wyzwaniom stawianym przez szybko zmieniający się świat. - Zmiana marki nie ma żadnego wpływu na nasze wartości, cele, bieżący program akceleracji, zespół, który z ogromnym sukcesem budowaliśmy w Polsce i regione CEE latami ani na zasoby, z których korzystamy — mówi prezeska StartSmart CEE, Magdalena Jabłońska.

Partnerami StartSmart CEE są m.in. Bank Pekao S.A., CVC Advisers, MCX, Novartis, PZU, Żabka, a partnerami merytorycznymi - Kancelaria EU Patent, Hasik Rheims i Partnerzy, HR Hints, Kingmakers oraz TaxLab. Partnerem instytucjonalnym, wspierającym programy akceleracji realizowane przez StartSmart CEE ze środków programu Inteligentny Rozwój 2014 - 2020, jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.