Mlekpol na liście 50 najlepszych pracodawców według tygodnika „Wprost”

Mlekpol, wiodący producent mleka i produktów mlecznych w Polsce, znalazł się na liście 50 najlepszych pracodawców według tygodnika „Wprost”. W corocznym rankingu ponad pół tysiąca największych działających w Polsce przedsiębiorstw oceniono pod kątem zatrudnienia na etacie, udzielania podwyżek i stabilności zatrudnienia.
Mlekpol w zestawieniu doceniony został za swoje zaangażowanie w dobrostan pracowników, tworzenie profesjonalnego środowiska pracy oraz oferowanie atrakcyjnych perspektyw rozwoju zawodowego. Firma nie tylko zapewnia konkurencyjne wynagrodzenie, bogaty pakiet świadczeń socjalnych i atrakcyjne benefity, ale także stawia na rozwój umiejętności swoich pracowników poprzez programy szkoleniowe i wsparcie mentorskie.
Jednym z kluczowych czynników wyróżniających Mlekpol jako pracodawcę jest stabilność zatrudnienia. Nawet w trudnych czasach (pandemia, wojna w Ukrainie, inflacja) firma utrzymuje stałą liczbę pracowników i unika redukcji etatów. Z tego względu Mlekpol jest atrakcyjnym miejscem pracy dla wielu profesjonalistów.
– Czujemy się zaszczyceni, że nasza Spółdzielnia została wyróżniona przez tygodnik „Wprost” jako jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Dowodzi to, że tworzymy dobre warunki pracy i wspieramy rozwój naszych zespołów. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wkład w ten sukces – mówi Tadeusz Mroczkowski, Prezes Zarządu SM Mlekpol.
Mlekpol to nie tylko firma troszcząca się o swoich pracowników, ale również odpowiedzialny i zaangażowany członek lokalnych społeczności, skupionych wokół 14 zakładów produkcyjnych. Dzięki wspieraniu inicjatyw społeczno-charytatywnych oraz projektom proekologicznym Spółdzielnia przyczynia się do poprawy warunków życia w różnych regionach kraju.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.