Komunikaty PR

Niezawodny i dopasowany do potrzeb – idealny trak taśmowy dla profesjonalisty

2024-06-12  |  01:00
Biuro prasowe

W obliczu wzrostu cen energii i kosztów pracy każda inwestycja w wyposażenie firmy wymaga przeprowadzenia wielu kalkulacji. Przedsiębiorcy zajmujący się profesjonalną obróbką drewna są szczególnie narażeni na skutki zawirowań gospodarczych. Zużycie energii przez maszyny oraz liczba pracowników potrzebnych do ich obsługi mają bezpośredni wpływ na sytuację finansową zarówno małego, jak i dużego tartaku. Dlatego zakup nowego sprzętu stanowi obecnie duże wyzwanie, które łączy się z wieloma dylematami.

– Cena maszyny zależy nie tylko od podstawowych parametrów, takich jak szerokość piły czy wydajność, ale również od zastosowanych rozwiązań technicznych usprawniających pracę. Przy zakupie traka taśmowego należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wielkość, solidność konstrukcji i moc silnika, ale także na dodatkowe cechy, takie jak łatwość serwisowania czy ewentualne zastosowanie hydrauliki. Choć dodatkowe funkcjonalności podnoszą cenę, to w ostatecznym rozrachunku mogą okazać się opłacalne – zauważa Zbigniew Skillandat z firmy Trak-Met z Biskupca, która od 1997 roku dostarcza traki taśmowe do polskich i zagranicznych tartaków.

Wybór maszyny do dużego tartaku

Do dużego tartaku zaleca się wybór traka taśmowego o dużej wydajności i wytrzymałości. Ważne jest, aby maszyna była odpowiednio szeroka i długa. Ponadto, sprzęt powinien być wyposażony w mocny silnik oraz solidną konstrukcję, aby zapewnić stabilne i precyzyjne cięcie. Warto zwrócić uwagę na cechy taśmy tnącej – zastosowanie szerokiej taśmy powoduje wzrost wydajności cięcia, ale jednocześnie zwiększa zużycie energii. Należy również sprawdzić, czy taśma wymaga walcowania, co może skutkować dodatkowymi kosztami serwisowania.

– Koncentrowanie się wyłącznie na kilku, pozornie najważniejszych parametrach to błąd. Należy brać pod uwagę różnorodne cechy, których połączenie może dać oczekiwany rezultat. Przykładowo, nasz trak taśmowy TTS-1200/60 STANDARD ma taśmę o szerokości 60 mm, ale jego wydajność i jakość cięcia są praktycznie na takim samym poziomie, co w przypadku traków z taśmą 100 mm. Co najważniejsze, koszty użytkowania TTS-a są znacznie niższe niż traka szerokotaśmowego, ze względu na mniejsze zużycie energii i brak konieczności walcowania taśmy – mówi Zbigniew Skillandat.

TTS-1200/60 STANDARD jest jednym z traków taśmowych marki Trak-Met, którego innowacyjność doceniło jury targów DREMA w Poznaniu, nagradzając maszynę złotym medalem w 2022 roku.

Zakup nowoczesnego traka taśmowego do dużego tartaku może zoptymalizować proces produkcji. Usprawnieniem pracy jest np. wyposażenie maszyny w układ hydrauliczny ułatwiający manewrowanie dużymi, ciężkimi kłodami, czy też zastosowanie rozwiązań ograniczających gromadzenie się trocin i kory pod obrabianą kłodą.

Do obróbki drewna na mniejszą skalę

Przedsiębiorca, który potrzebuje maszyny do obróbki drewna na mniejszą skalę, powinien przede wszystkim oszacować oczekiwaną wydajność traka taśmowego. Pozwoli to ograniczyć ryzyko przeinwestowania, a planowany budżet wykorzystać na zakup sprzętu o jak największej precyzji cięcia, wyposażonego w udogodnienia poprawiające komfort i bezpieczeństwo pracy. Należy brać pod uwagę moc silnika, stabilność konstrukcji, łatwość obsługi i konserwacji, a także dodatkowe możliwości, które oferują producenci.

– Warto zauważyć korzyści, jakie w przypadku mniejszych zakładów może przynieść kupno mobilnego traka taśmowego. Dzięki konstrukcji osadzonej na homologowanej przyczepie można nie tylko realizować zlecenia poza siedzibą firmy. To rozwiązanie sprawdzi się także w mniejszych zakładach z ograniczoną powierzchnią produkcyjną. W razie potrzeby, szybko i łatwo można zmienić lokalizację maszyny – zauważa Zbigniew Skillandat.

Obecnie mobilne traki taśmowe zyskują popularność nie tylko w tartacznictwie, ale również w firmach wyrębowych, zakładach stolarskich i meblarskich, a nawet w rolnictwie. Inwestycja w mobilny trak taśmowy może nie tylko poszerzyć ofertę usług, ale również stanowić pierwszy krok do otwarcia nowego biznesu w branży drzewnej.

Niezawodność przede wszystkim

Niezależnie od skali prowadzonej działalności, najważniejszym oczekiwaniem profesjonalistów wobec sprzętu jest niezawodność. Działanie bezawaryjne przekłada się na ograniczenie przestojów w pracy i minimalizację ryzyka ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z naprawami lub wymianą sprzętu. Korzystanie z trwałych urządzeń pozwala osiągać możliwie najwyższą wydajność, a co za tym idzie – lepsze wyniki biznesowe.

Przed zakupem maszyny warto więc zapoznać się z opiniami na temat producenta, sprawdzić jakość zastosowanych podzespołów oraz dowiedzieć się o możliwościach serwisu i ewentualnych napraw. Nic bowiem nie niszczy reputacji i budżetu przedsiębiorstwa tak skutecznie, jak długie przerwy w pracy związane z naprawami i niedotrzymywanie ustalonych terminów realizacji zleceń.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.