Komunikaty PR

Nowe wyzwania na rynku GRP dla Amiblu Poland.

2023-03-10  |  13:12
Biuro prasowe

 

W obliczu wyzwań, przed którymi stoi Grupa Amiblu, i zauważając potencjał regionów, Centrala Amiblu dokonała zmian w swojej strukturze organizacyjnej. W odpowiedzi na te potrzeby Tomasz Wojtczak został powołany do Zarządu i objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Amiblu Poland, natomiast przed dotychczasowym Dyrektorem Zarządzającym - Mariuszem Grelewiczem, nowe wyzwania zawodowe w strukturach Grupy Amiblu, o których firma będzie informować w osobnych komunikatach.

Przejmujący stery w polskim oddziale, Tomasz Wojtczak, od grudnia 2019 roku pełnił funkcję Szefa Logistyki całej Grupy Amiblu, a od stycznia 2023 r. zasiada
w Zarządzie Amiblu Poland Sp. z o.o.. Awans Tomasza Wojtczaka to docenienie jego dotychczasowej pracy na rzecz spółki, a także podkreślenie, że projekty, które realizuje polski oddział, stają się kluczowe. To właśnie w Polsce, która jest jednym z europejskich hubów obok Niemiec, Hiszpanii i Rumunii, otworzono w 2018 roku najnowocześniejszy zakład produkcji kształtek GRP, który cały czas jest rozwijany.

Polskie przedstawicielstwo swoimi działaniami obsługuje nie tylko rynek lokalny. Polskie fabryki wysyłają produkty do Skandynawii, którą zaopatrują w rury ciśnieniowe wykorzystywane w elektrowniach wodnych oraz do USA. W ramach Planu Bidena zostały przeznaczone środki na inwestycje infrastrukturalne, otwierające jeszcze większe możliwości dla producentów nowoczesnych rur GRP. Poza tym Amiblu Poland realizuje także projekty w Europie środkowo-wschodniej. Wizja odbudowy Ukrainy w przyszłości, a także realizacji zrównoważonych, zielonych inwestycji wynikających z Europejskiego Funduszu Odbudowy sprawia, że zapotrzebowanie na inwestycje w obszarze ochrony wód i retencji będzie rosło.

Po udanym połączeniu dwóch spółek, nadszedł czas na dalszy rozwój Amiblu, stąd też wzmocnienie polskiego zespołu globalnym menadżerem oraz awans dotychczasowego Dyrektora Zarządzającego Amiblu Poland na inne rynki, które potrzebują dynamicznej restrukturyzacji.

- Zostawiam polski oddział w dobrych rękach, ze stabilną pozycją rynkową. Jestem przekonany, że Zarząd pod nowym kierownictwem będzie dalej skutecznie realizował projekty rozwojowe. Nowe wyzwania, stojące przede mną, traktuję jako wyróżnienie, które determinuje mnie do jeszcze intensywniejszej pracy na rzecz Amiblu – mówi Mariusz Grelewicz.

Amiblu produkuje i dostarcza światowej klasy rury i kształtki GRP o wyjątkowo długiej żywotności. Celem firmy jest rozwiązywanie światowych problemów związanych z wodą, kanalizacją i energią w sposób zorientowany na przyszłość.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.