Komunikaty PR

Nowoczesny dom studencki w Poznaniu na miarę XXI wieku - budowa Akademika Meteo

2023-07-07  |  11:00
Biuro prasowe

ALSTAL Grupa Budowlana zakończyła budowę domu studenckiego dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach inwestycji, na kampusie Morasko, powstał pięciokondygnacyjny budynek z częścią mieszkalną i usługową. W nowym akademiku będzie mogło zamieszkać aż 400 studentów.

W nowoczesnym budynku znalazło się aż 160 pokoi jednoosobowych i 120 dwuosobowych, a w każdym z nich zlokalizowano aneks kuchenny i łazienkę. Na każdej kondygnacji powstał pokój przeznaczony dla studentów z niepełnosprawnościami. Co więcej, na każdym piętrze zostały wybudowane osobne kuchnie z jadalniami oraz pralnie z suszarniami. Na uwagę zasługuje również parter budynku, który będzie pełnił funkcję usługową. Poza stołówką i klubem studenckim, znajdzie się przedszkole, minimarket oraz siłownia. W ramach inwestycji powstały drogi dojazdowe, parking, a także niezbędna infrastruktura techniczna.

– Czekaliśmy na ten moment wiele lat, krok po kroku realizując strategię rozwoju Uniwersytetu przyjętą blisko 20 lat temu. Na poznańskim Morasku, zwanym przez wielu naukową dzielnicą Poznania, zamieszkają studentki i studenci w nowym akademiku! W ten sposób, po wielu latach rozbudowy, będziemy mieli w Poznaniu miasteczko studenckie z prawdziwego zdarzenia! – mówi Rektorka UAM, prof. Bogumiła Kaniewska, dodjąc: - Meteor to świetlisty ślad, jaki zostawia na niebie meteoroid, który wpadł w atmosferę ziemską. Mam nadzieję, że pobyt tutaj pozostawi w życiu mieszkańców naszego Meteora właśnie taki świetlisty ślad – niesamowite wspomnienie akademickiej przygody.

- Jestem ogromnie dumny z realizacji tej inwestycji. Wraz z zespołem wykonaliśmy ogrom pracy, aby budynek spełniał potrzeby mieszkańców oraz całej uczelnianej społeczności. Wierzę, że studenci poczują się tutaj wyjątkowo i w komfortowych warunkach będą mogli osiągać wymarzone cele – powiedział Marcin Kuśmider, Kierownik Projektu z firmy ALSTAL.

Budowa akademika na kampusie Morasko trwała niespełna trzy lata, a łączna wartość kontraktu to blisko 52 mln zł. Kubatura nowo wybudowanego obiektu wynosi 209 667,5 m3. Wszelkie prace zostały już zakończone, a w chwili obecnej trwa procedura odbioru budynku przez Inwestora oraz odpowiednie służby by uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Firma ALSTAL niejednokrotnie realizowała inwestycje dla poznańskich uczelni. Dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza spółka zrealizowała rewitalizację Collegium Heliodori Święcicki, a aktualnie rewitalizuje zabytkowy Koszarowiec. Niedawno, dla Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ALSTAL wybudował Collegium Pharmaceuticum.

O ALSTAL Grupa Budowlana

ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.