Nowy zakład produkcyjny foliQ® otwarty! To krok milowy w rozwoju firmy Agrii
W czwartek, 23 maja uroczyście otwarto nowy zakład produkcji nawozów dolistnych foliQ w Aleksandrowie Kujawskim. Obiekt, wybudowany na terenie istniejącego kompleksu Agrii Polska, obejmuje nowoczesną halę produkcyjną, laboratorium chemiczne, magazyn oraz sklep firmowy. W uroczystości udział wzięło ponad 400 gości.
Uroczyste otwarcie nowej fabryki nawozów dolistnych foliQ zorganizowano na terenie istniejącego kompleksu Agrii Polska w Aleksandrowie Kujawskim. Pierwsza część wydarzenia obejmowała spotkanie z przedstawicielami mediów. Do dyspozycji dziennikarzy byli: Prezes Agrii Polska Leszek Skrzypczyk, Kamil Skrobiszewski, Dyrektor Działu Nawozów Dolistnych i Biostymulatorów oraz Piotr Armatys, stojący na czele Działu Wsparcia Sprzedaży.
„Rozwój i inwestycje to słowa klucz, którymi kierujemy się w naszej działalności, aby sprostać wymogom rynku oraz zapewnić rolnikom nowoczesne rozwiązania, które przynoszą korzyści zarówno uprawom, jak i środowisku przyrodniczemu. W nowym zakładzie zastosowaliśmy wiele technologii prośrodowiskowych. Co cieszy nas jednak najbardziej, to dwa profesjonalne laboratoria, które mamy od teraz do dyspozycji, umożliwiające badania nad nowymi produktami, nasionami i przeprowadzanie specjalistycznych testów dla naszych Klientów” – przybliżał unikatowe cechy nowego zakładu Leszek Skrzypczyk.
Goście mieli okazję zwiedzić cały kompleks, o którym z pasją opowiadali pracownicy Agrii, prezentując nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Po oficjalnym przecięciu wstęgi, rozpoczął się bankiet, na którym przedstawiono ofertę produktów marki foliQ oraz zobowiązania dla rolników związane z wprowadzonymi zmianami. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele macierzystej spółki Origin, CEO, Sean Coyle, oraz Group Commercial Director, Alex Steel, którzy przybliżyli działania grupy zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.
Nowoczesny zakład produkcyjny foliQ
Nowy zakład nawozów dolistnych to istotny krok w rozwoju Agrii Polska. Na terenie obiektu działają trzy niezależne moduły o łącznej pojemności 73 tysięcy litrów. Nowoczesna technologia obejmuje system czujników radarowych, które monitorują poziom cieczy w czasie rzeczywistym, deareator do usuwania gazów oraz system uzdatniania wody produkcyjnej, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości produktów. W zakładzie szczególny nacisk położono na ochronę środowiska. Wody poprodukcyjne wykorzystywane są jako certyfikowany nawóz, a opakowania foliQ wykonywane są z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Przy współpracy z ornitologami zadbano o lokalnie gniazdujące ptaki, m.in. poprzez zamontowaniu budek lęgowych.
Integralną częścią nowego zakładu jest nowoczesne laboratorium chemiczne. Jego zadaniem jest nie tylko kontrola i badanie surowców wykorzystywanych w produkcji, ale również opracowywanie nowych, bardziej efektywnych rozwiązań nawozowych, dostosowanych do zmieniających się wymogów środowiskowych i potrzeb rolników. Dzięki laboratorium, Agrii Polska wprowadza do oferty kompleksowe badania dotyczące uprawy, oferując Klientom specjalistyczne testy wody, ziarna, gleby i tkanek roślinnych, w ramach serwisu Agralytics.
Produkcja nawozów odbywa się przy zastosowaniu tzw. ciepłego procesu, czyli mieszania składników w warunkach podgrzewania, co przekłada się na ich wyższe parametry końcowe. Stały nadzór laboratorium chemicznego umożliwia bardziej precyzyjną kontrolę, tym samym gotowe produkty wyróżnia stabilność i powtarzalność. Nowa inwestycja zwiększa wydajność produkcji do 5 milionów litrów rocznie przy jednej zmianie produkcyjnej, dając tym samym spółce duże możliwości rozwoju na rynku krajowym i zagranicznym.
Korzyści dla polskiego rolnictwa
Otwarcie nowej fabryka Agrii Polska to wyjście naprzeciw oczekiwaniom Rolników, poszukujących specjalistycznych produktów dolistnych o doskonałej mieszalności, rozpuszczalności i przyswajalności. Dostarczanie na rynek wysokiej jakości nawozów, w obliczu wymagań, które stoją przed całą branżą, zapewnia realne wsparcie gospodarzy w osiąganiu lepszych plonów. Agrii stawia na dokarmianie dolistne, które wspomaga witalność roślin w obliczu stresów abiotycznych, dając klientom pewność i wymierne korzyści.
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.