Nowy zakład produkcyjny foliQ® otwarty! To krok milowy w rozwoju firmy Agrii
W czwartek, 23 maja uroczyście otwarto nowy zakład produkcji nawozów dolistnych foliQ w Aleksandrowie Kujawskim. Obiekt, wybudowany na terenie istniejącego kompleksu Agrii Polska, obejmuje nowoczesną halę produkcyjną, laboratorium chemiczne, magazyn oraz sklep firmowy. W uroczystości udział wzięło ponad 400 gości.
Uroczyste otwarcie nowej fabryki nawozów dolistnych foliQ zorganizowano na terenie istniejącego kompleksu Agrii Polska w Aleksandrowie Kujawskim. Pierwsza część wydarzenia obejmowała spotkanie z przedstawicielami mediów. Do dyspozycji dziennikarzy byli: Prezes Agrii Polska Leszek Skrzypczyk, Kamil Skrobiszewski, Dyrektor Działu Nawozów Dolistnych i Biostymulatorów oraz Piotr Armatys, stojący na czele Działu Wsparcia Sprzedaży.
„Rozwój i inwestycje to słowa klucz, którymi kierujemy się w naszej działalności, aby sprostać wymogom rynku oraz zapewnić rolnikom nowoczesne rozwiązania, które przynoszą korzyści zarówno uprawom, jak i środowisku przyrodniczemu. W nowym zakładzie zastosowaliśmy wiele technologii prośrodowiskowych. Co cieszy nas jednak najbardziej, to dwa profesjonalne laboratoria, które mamy od teraz do dyspozycji, umożliwiające badania nad nowymi produktami, nasionami i przeprowadzanie specjalistycznych testów dla naszych Klientów” – przybliżał unikatowe cechy nowego zakładu Leszek Skrzypczyk.
Goście mieli okazję zwiedzić cały kompleks, o którym z pasją opowiadali pracownicy Agrii, prezentując nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Po oficjalnym przecięciu wstęgi, rozpoczął się bankiet, na którym przedstawiono ofertę produktów marki foliQ oraz zobowiązania dla rolników związane z wprowadzonymi zmianami. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele macierzystej spółki Origin, CEO, Sean Coyle, oraz Group Commercial Director, Alex Steel, którzy przybliżyli działania grupy zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.
Nowoczesny zakład produkcyjny foliQ
Nowy zakład nawozów dolistnych to istotny krok w rozwoju Agrii Polska. Na terenie obiektu działają trzy niezależne moduły o łącznej pojemności 73 tysięcy litrów. Nowoczesna technologia obejmuje system czujników radarowych, które monitorują poziom cieczy w czasie rzeczywistym, deareator do usuwania gazów oraz system uzdatniania wody produkcyjnej, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości produktów. W zakładzie szczególny nacisk położono na ochronę środowiska. Wody poprodukcyjne wykorzystywane są jako certyfikowany nawóz, a opakowania foliQ wykonywane są z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Przy współpracy z ornitologami zadbano o lokalnie gniazdujące ptaki, m.in. poprzez zamontowaniu budek lęgowych.
Integralną częścią nowego zakładu jest nowoczesne laboratorium chemiczne. Jego zadaniem jest nie tylko kontrola i badanie surowców wykorzystywanych w produkcji, ale również opracowywanie nowych, bardziej efektywnych rozwiązań nawozowych, dostosowanych do zmieniających się wymogów środowiskowych i potrzeb rolników. Dzięki laboratorium, Agrii Polska wprowadza do oferty kompleksowe badania dotyczące uprawy, oferując Klientom specjalistyczne testy wody, ziarna, gleby i tkanek roślinnych, w ramach serwisu Agralytics.
Produkcja nawozów odbywa się przy zastosowaniu tzw. ciepłego procesu, czyli mieszania składników w warunkach podgrzewania, co przekłada się na ich wyższe parametry końcowe. Stały nadzór laboratorium chemicznego umożliwia bardziej precyzyjną kontrolę, tym samym gotowe produkty wyróżnia stabilność i powtarzalność. Nowa inwestycja zwiększa wydajność produkcji do 5 milionów litrów rocznie przy jednej zmianie produkcyjnej, dając tym samym spółce duże możliwości rozwoju na rynku krajowym i zagranicznym.
Korzyści dla polskiego rolnictwa
Otwarcie nowej fabryka Agrii Polska to wyjście naprzeciw oczekiwaniom Rolników, poszukujących specjalistycznych produktów dolistnych o doskonałej mieszalności, rozpuszczalności i przyswajalności. Dostarczanie na rynek wysokiej jakości nawozów, w obliczu wymagań, które stoją przed całą branżą, zapewnia realne wsparcie gospodarzy w osiąganiu lepszych plonów. Agrii stawia na dokarmianie dolistne, które wspomaga witalność roślin w obliczu stresów abiotycznych, dając klientom pewność i wymierne korzyści.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.