Komunikaty PR

Nowy zakład produkcyjny foliQ® otwarty! To krok milowy w rozwoju firmy Agrii

2024-05-29  |  14:00
Biuro prasowe

W czwartek, 23 maja uroczyście otwarto nowy zakład produkcji nawozów dolistnych foliQ w Aleksandrowie Kujawskim. Obiekt, wybudowany na terenie istniejącego kompleksu Agrii Polska, obejmuje nowoczesną halę produkcyjną, laboratorium chemiczne, magazyn oraz sklep firmowy. W uroczystości udział wzięło ponad 400 gości.

Uroczyste otwarcie nowej fabryki nawozów dolistnych foliQ zorganizowano na terenie istniejącego kompleksu Agrii Polska w Aleksandrowie Kujawskim. Pierwsza część wydarzenia obejmowała spotkanie z przedstawicielami mediów. Do dyspozycji dziennikarzy byli: Prezes Agrii Polska Leszek Skrzypczyk, Kamil Skrobiszewski, Dyrektor Działu Nawozów Dolistnych i Biostymulatorów oraz Piotr Armatys, stojący na czele Działu Wsparcia Sprzedaży. 

„Rozwój i inwestycje to słowa klucz, którymi kierujemy się w naszej działalności, aby sprostać wymogom rynku oraz zapewnić rolnikom nowoczesne rozwiązania, które przynoszą korzyści zarówno uprawom, jak i środowisku przyrodniczemu. W nowym zakładzie zastosowaliśmy wiele technologii prośrodowiskowych.  Co cieszy nas jednak najbardziej, to  dwa profesjonalne laboratoria, które mamy od teraz do dyspozycji, umożliwiające badania nad nowymi produktami, nasionami i  przeprowadzanie specjalistycznych testów dla naszych Klientów” – przybliżał unikatowe cechy nowego zakładu Leszek Skrzypczyk.

Goście mieli okazję zwiedzić cały kompleks, o którym z pasją opowiadali pracownicy Agrii, prezentując nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Po oficjalnym przecięciu wstęgi, rozpoczął się bankiet, na którym przedstawiono ofertę produktów marki foliQ oraz zobowiązania dla rolników związane z wprowadzonymi zmianami. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele macierzystej spółki Origin, CEO, Sean Coyle, oraz Group Commercial Director, Alex Steel, którzy przybliżyli działania grupy zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Nowoczesny zakład produkcyjny foliQ

Nowy zakład nawozów dolistnych to istotny krok w rozwoju Agrii Polska. Na terenie obiektu działają trzy niezależne moduły o łącznej pojemności 73 tysięcy litrów. Nowoczesna technologia obejmuje system czujników radarowych, które monitorują poziom cieczy w czasie rzeczywistym, deareator do usuwania gazów oraz system uzdatniania wody produkcyjnej, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości produktów. W zakładzie szczególny nacisk położono na ochronę środowiska. Wody poprodukcyjne wykorzystywane są jako certyfikowany nawóz, a opakowania foliQ wykonywane są z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Przy współpracy  z ornitologami zadbano o lokalnie gniazdujące ptaki, m.in. poprzez zamontowaniu budek lęgowych.

Integralną częścią nowego zakładu jest nowoczesne laboratorium chemiczne. Jego zadaniem jest nie tylko kontrola i badanie surowców wykorzystywanych w produkcji, ale również opracowywanie nowych, bardziej efektywnych rozwiązań nawozowych, dostosowanych do zmieniających się wymogów środowiskowych i potrzeb rolników. Dzięki laboratorium, Agrii Polska wprowadza do oferty kompleksowe badania dotyczące uprawy, oferując Klientom specjalistyczne testy wody, ziarna, gleby i tkanek roślinnych, w ramach serwisu Agralytics.

Produkcja nawozów odbywa się przy zastosowaniu tzw. ciepłego procesu, czyli mieszania składników w warunkach podgrzewania, co przekłada się na ich wyższe parametry końcowe. Stały nadzór laboratorium chemicznego umożliwia bardziej precyzyjną  kontrolę, tym samym gotowe produkty wyróżnia stabilność i powtarzalność. Nowa inwestycja zwiększa wydajność produkcji do 5 milionów litrów rocznie przy jednej zmianie produkcyjnej, dając tym samym spółce duże możliwości rozwoju na rynku krajowym i zagranicznym.

Korzyści dla polskiego rolnictwa

Otwarcie nowej fabryka Agrii Polska to wyjście naprzeciw oczekiwaniom Rolników, poszukujących specjalistycznych produktów dolistnych o doskonałej mieszalności, rozpuszczalności i przyswajalności. Dostarczanie na rynek wysokiej jakości nawozów, w obliczu wymagań, które stoją przed całą branżą,  zapewnia realne wsparcie gospodarzy w osiąganiu lepszych plonów. Agrii stawia na dokarmianie dolistne, które wspomaga witalność roślin w obliczu stresów abiotycznych, dając klientom pewność i wymierne korzyści.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024 Biuro prasowe
2024-11-28 | 13:00

Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024

Maxi Zoo, lider w branży zoologicznej, zostało wyróżnione prestiżowym godłem „Friendly Workplace 2024” za swoje nowoczesne podejście do zarządzania relacjami z
Firma Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
2024-11-28 | 09:30

Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.

26 listopada br. Rada Nadzorcza FBSerwis S.A. podjęła decyzję o poszerzeniu składu Zarządu FBSerwis S.A. – spółki należącej do Grupy Budimex, zajmującej się gospodarką
Firma Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
2024-11-27 | 12:00

Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?

OPEX, CAPEX, ROI, ROE, ROCE, narzut, marża – znajomość finansowej terminologii nie powinna być zarezerwowana w firmie dla dyrektora finansowego czy członków zarządu. Finanse są

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.