Komunikaty PR

Outdoor space – kiedy biuro wychodzi na zewnątrz

2023-03-24  |  01:00
Biuro prasowe

Współczesne projekty biur coraz częściej odpowiadają na realne potrzeby pracowników. Są wyciszone, wizualnie bardziej udomowione, z miejscem do pracy w grupie oraz solo. Pozwalają na swobodne wykonywanie zadań z dala od biurka, jak również zapewniają możliwość odpoczynku podczas przerwy, również na świeżym powietrzu. Czy warto zorganizować outdoor space w biurze? Jak najbardziej! Znacząco podniesie to wizerunek firmy i uczyni z niej bardziej atrakcyjne miejsce pracy.

Znów zawitała do nas wiosna, a słońce grzeje odczuwalnie mocniej. Już za chwilę, chętniej będziemy przesiadywać na świeżym powietrzu niż wewnątrz budynku. A co, gdyby oprócz strefy chillout wewnątrz biura, stworzyć miejsce do wypoczynku poza budynkiem - na tarasie, patio lub na dachu? To rozwiązanie może mieć więcej korzyści niż nam się wydaje. 

Nie od dziś wiadomo, że wypoczęty pracownik, to bardziej produktywny pracownik. Z tego właśnie powodu na popularności zyskują chillout roomy, w których można się zrelaksować i oderwać na chwilę od zawodowych obowiązków. Jeśli mamy taką możliwość, warto w tym temacie pójść o krok dalej i zbudować przestrzeń wypoczynkową również na zewnątrz budynku. Taras z wygodnymi strefami do siedzenia może służyć nie tylko jako miejsce na lunch, ale również jako nieformalna przestrzeń pracy czy miejsce do spotkań biznesowych na świeżym powietrzu. Taka przestrzeń może mieć wiele różnych wcieleń. Oto ciekawe przykłady.

Meble do zadań specjalnych

Taras możemy zagospodarować na wiele sposobów, wszystko zależy od ilości miejsca jaką mamy do dyspozycji. Znajdujący się w ofercie HOOF szeroki wybór mebli outdoor, pozwoli stworzyć na tarasie strefę wypoczynkową na najwyższym poziomie. Do wyboru mamy nie tylko nowoczesne i wysokiej jakości sofy, tj. minimalistyczna Bolonia hiszpańskiej marki iSiMAR, czy designerska sofa Umomoku marki Prostoria, ale również wiele wygodnych foteli i krzeseł, wykonanych z trwałych materiałów odpornych na trudne warunki atmosferyczne. 

Jeśli taras przez większość dnia jest mocno nasłoneczniony, warto pomyśleć o parasolach lub dodatkowym zadaszeniu, które zapewnią trochę cienia. Miejsce odpoczynku na tarasie będzie jeszcze atrakcyjniejsze, jeśli wstawimy do niego wygodne leżaki lub wolnostojące huśtawki. Naturalnie kojarzą nam się one z odpoczynkiem, beztroską i są chętnie używane przez pracowników. Dobrym przykładem takiej aranżacji jest biuro 3M we Wrocławiu. We współpracy z firmą Massive Design, która była odpowiedzialna za projekt, HOOF stworzył tam niezwykle atrakcyjną aranżację tarasu, pełniącą rolę strefy chill. Oprócz tradycyjnych miejsc do siedzenia, taras został wyposażony w leżaki Ibiza Vondom oraz huśtawki ogrodowe Bella Royal Garden Space. Nie zabrakło tu również przestrzeni, pozwalającej myślami przenieść się w zupełnie inne miejsce, a dokładnie na...plażę. Na tarasie zbudowano bowiem podest z prawdziwym piaskiem. Można tu usiąść i zatopić w nim bose stopy. Cały taras został podzielony na strefy - stricte wypoczynkową, jak również miejsce, gdzie można pracować na świeżym powietrzu lub zjeść posiłek z współpracownikami. 

Miejsce do zabawy

Taras przy biurze to doskonałe miejsce do zorganizowania kreatywnej strefy dla pracowników. Nie tylko miejsca do odpoczynku z wygodnymi sofami czy nawet huśtawkami, ale przestrzeni, która pobudza wyobraźnię, angażuje pracowników do wspólnego działania i pozwala budować pozytywne relacje. Obecnie wiele firm inwestuje w akcesoria dla pracowników tj. stoły do bilardu, piłkarzyki, a nawet konsole do gier. Przestrzeń tarasu daje nam w tym zakresie jeszcze większe pole do popisu, czego przykładem jest biuro wrocławskiego Pyszne.pl.  Pracownicy mają tu do dyspozycji 650-metrowy taras, który został wyposażony i zaaranżowany przez HOOF zgodnie z oczekiwaniami i pomysłami pracujących tam ludzi. Miał być on miejscem pełnym różnych aktywności, nie tylko tj. praca na świeżym powietrzu, ale też umożliwiać kreatywny odpoczynek. W tym celu na tarasie zbudowano m.in. plenerowe szachy czy mini golfa.   

Jeszcze bliżej natury

Jednym z najgorętszych trendów w architekturze biurowej, jest przybliżenie człowieka do świata natury. Nie zamykamy się już w budynkach, lecz przeciwnie, otwieramy je na przyrodę i zapraszamy ją do środka. Dużą popularnością cieszy się w ostatnich latach budownictwo kaskadowe, zapewniające wnętrzom lepszy dostęp do naturalnego światła, dając jednocześnie każdemu z poziomów budynku swój własny taras. W trend zrównoważonej architektury doskonale wpisują się także zielone dachy. To nie tylko wysoce estetyczne rozwiązanie, ale przede wszystkim sposób na poprawę jakości powietrza czy zmniejszenia hałasu w miastach. To z kolei ma ogromny wpływ na poprawę zdrowia i samopoczucia pracowników. Trendy związane z zrównoważonym rozwojem i świadomością ekologiczną w zakresie produkcji, to także wielokrotnie poruszany temat podczas targów designu w Mediolanie. Śledzimy je i sukcesywnie wdrażamy, aby w ofercie HOOF można było znaleźć produkty nie tylko designerskie, ale też bezpieczne dla środowiska naturalnego. Możliwe do zastosowania wewnątrz biura, jak i na tarasach oraz wszelkich biurowych strefach zewnętrznych.

W gęstej zabudowie miasta warto wykorzystać każdą dodatkową powierzchnię, a tarasy są najlepszą z nich. To doskonała przestrzeń do stworzenia zielonej, pełnej pozytywnej energii przestrzeni – zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Taras, patio czy odpowiednio zagospodarowany dach zdecydowanie zwiększą prestiż firmy, przyciągając nowych pracowników, ale też poprawią produktywność osób już zatrudnionych. To idealny sposób na stworzenie przyjaznej atmosfery w pracy. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Europa dostrzega znaczenie przełomowych innowacji. A Polska? Biuro prasowe
2024-04-22 | 01:00

Europa dostrzega znaczenie przełomowych innowacji. A Polska?

Wyjście ze standardowego podejścia do rozwoju w poszukiwaniu przełomowych rozwiązań palących problemów społecznych i środowiskowych wymaga znacznych nakładów finansowych.
Firma Obiecujący potencjał start-upów technologicznych w Polsce
2024-04-22 | 01:00

Obiecujący potencjał start-upów technologicznych w Polsce

Około 80% start-upów technologicznych w Polsce powstało w ciągu ostatnich 10 lat. Dzięki informacjom zgromadzonym w bazie Tracxn możemy sprawdzić, jakie branże są najchętniej
Firma Polskie startupy na drodze do międzynarodowego sukcesu
2024-04-19 | 11:45

Polskie startupy na drodze do międzynarodowego sukcesu

Obecnie na polskim rynku działa ponad 3,3 tysiąca startupów. Mimo że, wiele z tych firm jest w początkowej fazie rozwoju, polski rynek ma potencjał, aby zyskać znaczącą pozycję na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek makaronów w Polsce wart jest około 800 mln zł. Producenci pracują nad nowymi funkcjami tych produktów w diecie

Makarony stają się coraz nowocześniejszą kategorią na rynku spożywczym. Konsumenci mają do wyboru m.in. szereg makaronów warzywnych, bezglutenowych, a także funkcjonalnych, których regularne spożywanie ma pomagać w walce z chorobami cywilizacyjnymi, jak cukrzyca, otyłość czy miażdżyca. To m.in. w ten segment rynku chce w najbliższych latach inwestować notowany na warszawskiej giełdzie producent Makarony Polskie. Spółka podkreśla, że wyzwaniem dla dalszego rozwoju firm z branży spożywczej pozostają rosnące koszty działalności, braki kadrowe, a także niestabilność cenowa.

Edukacja

Do Polski z Ukrainy uciekło nawet 70 tys. Romów. Ich sytuacja po ponad dwóch latach nadal pozostaje trudna

Mniejszość romska w Polsce liczy ok. 30 tys. osób, po wybuchu wojny za wschodnią granicą mogła się zwiększyć do nawet 100 tys. na skutek napływu uchodźców z Ukrainy. Jak wskazuje Fundacja w Stronę Dialogu, uchodźcy romskiego pochodzenia nie byli chętnie przyjmowani w punktach recepcyjnych, a na traumę spowodowaną agresją Rosji nałożyły się bieda, wykluczenie społeczne i traktowanie jak uchodźców drugiej kategorii. Przez dwa lata w tym zakresie niewiele się zmieniło, dlatego fundacja zaapelowała do rządu i Rzecznika Praw Obywatelskich o zajęcie się problemami Romów z Ukrainy, w szczególności w zakresie zakwaterowania, edukacji i miejsc pracy.

Transport

Bezpieczeństwo paliwowe w Polsce wymaga inwestycji w nowe moce magazynowe. Branża przyspiesza też zieloną transformację

Branża paliwowa dobrze poradziła sobie z zawirowaniami, które przez ostatnie dwa lata wpływały na polski rynek. Wciąż jednak kwestia bezpieczeństwa paliwowego wymaga dużego wysiłku. Wśród priorytetowych zadań stojących przed sektorem i rządem jest rozbudowa infrastruktury paliwowej, szczególnie nowych mocy magazynowych, ale też kolei i morskich terminali – wskazują eksperci POPiHN. Wyzwaniem w kolejnych latach będzie także zielona transformacja oparta m.in. na elektryfikacji transportu i paliwach alternatywnych, która – w opinii ekspertów – wymaga w Polsce znacznego przyspieszenia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.