Komunikaty PR

Outdoor space – kiedy biuro wychodzi na zewnątrz

2023-03-24  |  01:00
Biuro prasowe

Współczesne projekty biur coraz częściej odpowiadają na realne potrzeby pracowników. Są wyciszone, wizualnie bardziej udomowione, z miejscem do pracy w grupie oraz solo. Pozwalają na swobodne wykonywanie zadań z dala od biurka, jak również zapewniają możliwość odpoczynku podczas przerwy, również na świeżym powietrzu. Czy warto zorganizować outdoor space w biurze? Jak najbardziej! Znacząco podniesie to wizerunek firmy i uczyni z niej bardziej atrakcyjne miejsce pracy.

Znów zawitała do nas wiosna, a słońce grzeje odczuwalnie mocniej. Już za chwilę, chętniej będziemy przesiadywać na świeżym powietrzu niż wewnątrz budynku. A co, gdyby oprócz strefy chillout wewnątrz biura, stworzyć miejsce do wypoczynku poza budynkiem - na tarasie, patio lub na dachu? To rozwiązanie może mieć więcej korzyści niż nam się wydaje. 

Nie od dziś wiadomo, że wypoczęty pracownik, to bardziej produktywny pracownik. Z tego właśnie powodu na popularności zyskują chillout roomy, w których można się zrelaksować i oderwać na chwilę od zawodowych obowiązków. Jeśli mamy taką możliwość, warto w tym temacie pójść o krok dalej i zbudować przestrzeń wypoczynkową również na zewnątrz budynku. Taras z wygodnymi strefami do siedzenia może służyć nie tylko jako miejsce na lunch, ale również jako nieformalna przestrzeń pracy czy miejsce do spotkań biznesowych na świeżym powietrzu. Taka przestrzeń może mieć wiele różnych wcieleń. Oto ciekawe przykłady.

Meble do zadań specjalnych

Taras możemy zagospodarować na wiele sposobów, wszystko zależy od ilości miejsca jaką mamy do dyspozycji. Znajdujący się w ofercie HOOF szeroki wybór mebli outdoor, pozwoli stworzyć na tarasie strefę wypoczynkową na najwyższym poziomie. Do wyboru mamy nie tylko nowoczesne i wysokiej jakości sofy, tj. minimalistyczna Bolonia hiszpańskiej marki iSiMAR, czy designerska sofa Umomoku marki Prostoria, ale również wiele wygodnych foteli i krzeseł, wykonanych z trwałych materiałów odpornych na trudne warunki atmosferyczne. 

Jeśli taras przez większość dnia jest mocno nasłoneczniony, warto pomyśleć o parasolach lub dodatkowym zadaszeniu, które zapewnią trochę cienia. Miejsce odpoczynku na tarasie będzie jeszcze atrakcyjniejsze, jeśli wstawimy do niego wygodne leżaki lub wolnostojące huśtawki. Naturalnie kojarzą nam się one z odpoczynkiem, beztroską i są chętnie używane przez pracowników. Dobrym przykładem takiej aranżacji jest biuro 3M we Wrocławiu. We współpracy z firmą Massive Design, która była odpowiedzialna za projekt, HOOF stworzył tam niezwykle atrakcyjną aranżację tarasu, pełniącą rolę strefy chill. Oprócz tradycyjnych miejsc do siedzenia, taras został wyposażony w leżaki Ibiza Vondom oraz huśtawki ogrodowe Bella Royal Garden Space. Nie zabrakło tu również przestrzeni, pozwalającej myślami przenieść się w zupełnie inne miejsce, a dokładnie na...plażę. Na tarasie zbudowano bowiem podest z prawdziwym piaskiem. Można tu usiąść i zatopić w nim bose stopy. Cały taras został podzielony na strefy - stricte wypoczynkową, jak również miejsce, gdzie można pracować na świeżym powietrzu lub zjeść posiłek z współpracownikami. 

Miejsce do zabawy

Taras przy biurze to doskonałe miejsce do zorganizowania kreatywnej strefy dla pracowników. Nie tylko miejsca do odpoczynku z wygodnymi sofami czy nawet huśtawkami, ale przestrzeni, która pobudza wyobraźnię, angażuje pracowników do wspólnego działania i pozwala budować pozytywne relacje. Obecnie wiele firm inwestuje w akcesoria dla pracowników tj. stoły do bilardu, piłkarzyki, a nawet konsole do gier. Przestrzeń tarasu daje nam w tym zakresie jeszcze większe pole do popisu, czego przykładem jest biuro wrocławskiego Pyszne.pl.  Pracownicy mają tu do dyspozycji 650-metrowy taras, który został wyposażony i zaaranżowany przez HOOF zgodnie z oczekiwaniami i pomysłami pracujących tam ludzi. Miał być on miejscem pełnym różnych aktywności, nie tylko tj. praca na świeżym powietrzu, ale też umożliwiać kreatywny odpoczynek. W tym celu na tarasie zbudowano m.in. plenerowe szachy czy mini golfa.   

Jeszcze bliżej natury

Jednym z najgorętszych trendów w architekturze biurowej, jest przybliżenie człowieka do świata natury. Nie zamykamy się już w budynkach, lecz przeciwnie, otwieramy je na przyrodę i zapraszamy ją do środka. Dużą popularnością cieszy się w ostatnich latach budownictwo kaskadowe, zapewniające wnętrzom lepszy dostęp do naturalnego światła, dając jednocześnie każdemu z poziomów budynku swój własny taras. W trend zrównoważonej architektury doskonale wpisują się także zielone dachy. To nie tylko wysoce estetyczne rozwiązanie, ale przede wszystkim sposób na poprawę jakości powietrza czy zmniejszenia hałasu w miastach. To z kolei ma ogromny wpływ na poprawę zdrowia i samopoczucia pracowników. Trendy związane z zrównoważonym rozwojem i świadomością ekologiczną w zakresie produkcji, to także wielokrotnie poruszany temat podczas targów designu w Mediolanie. Śledzimy je i sukcesywnie wdrażamy, aby w ofercie HOOF można było znaleźć produkty nie tylko designerskie, ale też bezpieczne dla środowiska naturalnego. Możliwe do zastosowania wewnątrz biura, jak i na tarasach oraz wszelkich biurowych strefach zewnętrznych.

W gęstej zabudowie miasta warto wykorzystać każdą dodatkową powierzchnię, a tarasy są najlepszą z nich. To doskonała przestrzeń do stworzenia zielonej, pełnej pozytywnej energii przestrzeni – zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Taras, patio czy odpowiednio zagospodarowany dach zdecydowanie zwiększą prestiż firmy, przyciągając nowych pracowników, ale też poprawią produktywność osób już zatrudnionych. To idealny sposób na stworzenie przyjaznej atmosfery w pracy. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.