Podpis kwalifikowany skutecznym narzędziem dla przedsiębiorców
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
- Podpis kwalifikowany posiada identyczną prawną wartość oraz skutki prawne jak tradycyjny podpis odręczny. Jego użycie pozwala przedsiębiorcom na przyspieszenie procesów, zmniejszenie kosztów i poprawę efektywności. Umożliwia załatwianie spraw urzędowych bez konieczności udawania się do urzędów - mówi Tomasz Urban, właściciel firmy T2T System z Nędzy, która oferuje uzyskanie podpisu kwalifikowanego wraz z niezbędnym certyfikatem.
Postęp technologiczny wymusza podążanie za coraz powszechniejszymi udogodnieniami elektronicznymi. Jednym z nich jest podpis kwalifikowany, którego posiadanie przynosi korzyści przede wszystkim przedsiębiorcom. Potwierdzony specjalnym certyfikatem stanowi potwierdzenie autentyczności i tożsamości dokumentów nawet poza granicami kraju.
Nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorców
Korzystanie z podpisu kwalifikowanego przynosi liczne korzyści, takie jak ułatwienie procesów, oszczędność czasu i kosztów, zapewnienie autentyczności i integralności dokumentów oraz zwiększenie bezpieczeństwa.
Podpis kwalifikowany to elektroniczny podpis, który został wygenerowany przy użyciu kwalifikowanego certyfikatu, a ten jest wydawany przez dostawców usług certyfikacji, którzy są uprawnieni do tego przez odpowiednie organy regulacyjne. - Aby móc wydawać certyfikat otrzymaliśmy uprawnienia od firmy Centrum by Asseco. Podpis kwalifikowany ma taką samą prawną wartość i skutki prawne jak tradycyjny podpis odręczny, a korzyści z jego posiadania nieporównywalnie więcej. Jest szeroko stosowany w elektronicznych procesach biznesowych i administracyjnych, takich jak umowy elektroniczne, deklaracje podatkowe, dokumenty urzędowe, czy przesyłanie dokumentów do instytucji publicznych. Jego użycie pozwala na zastąpienie tradycyjnych podpisów odręcznych, co przyspiesza procesy, zmniejsza koszty i poprawia efektywność. Wykorzystanie podpisu kwalifikowanego pomaga w ograniczaniu zużycia papieru i innych zasobów, co także ma wpływ na efekt środowiskowy - tłumaczy Tomasz Urban, właściciel T2T System z miejscowości Nędza, która oferuje nabycie podpisu kwalifikowanego.
Warto jednocześnie zaznaczyć, że podpis niekwalifikowany (powszechnie znany jako podpis elektroniczny) wykorzystywany jest przeważnie w wewnętrznym obiegu dokumentów. Natomiast w przypadku certyfikatu kwalifikowanego jego użycie reguluje ustawa o podpisie elektronicznym. - Dzieje się tak, ponieważ moc prawna podpisu kwalifikowanego jest większa. Może on być używany w kontakcie z różnymi instytucjami urzędniczymi, dlatego do jego obsługi wymagane jest posiadanie specjalnej aplikacji, która nam ten dokument przechowa. Ponadto do użytkowania takiego podpisu wymagany jest specjalny certyfikat - dodaje Tomasz Urban.
Skuteczne narzędzie i szybki proces instalacji
Podpis kwalifikowany jest oparty na technologii kryptograficznej i jest stosowany w celu zapewnienia autentyczności, integralności i niezmienności dokumentów elektronicznych. - Łączy dane identyfikujące odpisującego, tak jak unikalny identyfikator, z danymi elektronicznymi dokumentu. Jest generowany przy użyciu klucza kryptograficznego, który przechowywany jest w bezpiecznym urządzeniu, takim jak karta inteligentna lub token USB - informuje właściciel T2T System. - Nasza firma ma wszelkie stosowne pozwolenia, dzięki czemu oferuje nabycie takiego certyfikatu umożliwiającego posługiwanie się podpisem kwalifikowanym. Sam proces jego pozyskania jest prosty. Pierwszym krokiem jest zakup wspomnianego certyfikatu o różnych zakresach ważności (na rok, dwa oraz trzy lata). Kolejno następuje potwierdzenie tożsamości z wydaniem certyfikatu (w biurze firmy lub z możliwością dojazdu do klienta). Następnie instaluje się specjalne oprogramowanie i pobieramy certyfikat, który zamieszczamy na karcie kryptograficznej. Do autoryzacji może też być wykorzystywana aplikacja mobilna instalowana na smartfonie użytkownika podpisu kwalifikowanego. Wszystkie najważniejsze wskazówki klienci otrzymują od nas. Odpowiadamy na każde wątpliwości i pytania - zapewnia właściciel T2T System.
Podpis kwalifikowany można nabyć w siedzibie firmy T2T System, w Nędzy. Istnieje także możliwość dojazdu na miejsce. - Sami jesteśmy przedsiębiorcami i wiemy jak taki podpis usprawnia pracę. Technologie skutecznie ułatwiają nam życie. Warto z nich korzystać - dodaje na koniec Tomasz Urban z T2T System.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.