Polski start-up The Village wygrał w europejskim konkursie
Polski start-up The Village oferujący platformę umożliwiającą otwarcie własnego miejsca opieki dla dzieci do lat 5, zdobył tytuł Impact Deal of the Year podczas prestiżowej gali CVCA&Slovca Awards 2023 w Pradze.
CVCA i SLOVCA to stowarzyszenia, które reprezentują interesy członków z branży private equity i venture capital w Czechach i na Słowacji. Od trzech lat fundusze organizują prestiżową galę dla firm, które zdobywają wybitne osiągnięcia. W konkursie członkowie obu stowarzyszeń każdego roku nominują swoich faworytów w ośmiu różnych kategoriach. W tej edycji tytuł Impact Deal of the Year został przyznany polskiemu start-upowi The Village.
W jury zasiadali przedstawiciele renomowanych funduszy, takich jak Czech Private Equity and Venture Capital Association (CVCA) oraz SLOVCA - Slovak Venture Capital & Private Equity Association, którzy docenili The Village za innowacyjne podejście do biznesu oraz zaangażowanie w promowanie przedsiębiorczości kobiet i nowatorskie podejście do edukacji. —The Village stale dąży do budowania lepszej przyszłości poprzez rozwijanie przedsiębiorczości i edukacji. Nie było by to nas gdyby nie Credo Ventures, Tilia Impact Ventures, 500 Emerging Europe i Movens Capital, którzy odegrali kluczową rolę w naszym sukcesie. Jesteśmy niezmiernie dumni, że zdobyliśmy tę nagrodę, gdyż utrzymanie inwestycji Venture Capital, które zdecydowanie dąży do szybkiego wzrostu, jednocześnie skupiając się na mierzeniu pozytywnego wpływu, stanowi wyzwanie. Nasz zespół doskonale radzi sobie z tą sprzecznością, pracując z determinacją i zdobywając nagrody, co stanowi niezwykły sukces —podkreśla Aleksandra Kozera, CEO The Village.
The Village oferuje platformę, która umożliwia otwarcie własnego miejsca opieki dla dzieci do lat 5. Start-up posiada własny marketplace udzielający pomocy osobom planującym założyć swoją placówkę dla najmłodszych oraz zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla rodziców poszukujących wysokiej jakości przedszkoli, oferując platformę edtech oraz treści opracowane we współpracy z absolwentami Uniwersytetu Harvarda. The Village skupia się na rozwijaniu kluczowych kompetencji potrzebnych do życia w XXI wieku, takich jak umiejętności społeczne i rozwój inteligencji emocjonalnej.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.