project44 otwiera nowe biuro w Krakowie
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
project44, wiodąca firma z zakresu widoczności łańcucha dostaw, ogłosiła otwarcie najnowszego europejskiego hubu – przestronnego biura zlokalizowanego w Krakowie. Inauguracja odbyła się we wtorek 16 maja z udziałem m.in. Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Marka Brzezinskiego, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz CEO project44 Jetta McCandlessa.
“Otwarcie nowego biura w Polsce to kluczowy punkt w naszej strategii rozwoju w Europie i na całym świecie. Dzięki temu rośniemy i odpowiadamy na aktualne potrzeby naszych klientów. Cieszymy się, że działania w Polsce mogą przynieść najlepsze w swojej klasie rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw i zapewnić możliwość rozwoju kariery w regionie aż 180 nowym osobom, które dołączą do naszego zespołu” – podkreśla McCandless.
project44 zatrudnia ponad 400 pracowników w całej Europie. Krakowskie biuro ma za zadanie wesprzeć szybki, międzynarodowy rozwój firmy. Po odnotowaniu ponad 50% wzrostu przychodów GAAP w ujęciu rocznym i pozyskaniu ponad 400 nowych klientów w ostatnim roku fiskalnym, project44 znajduje się w trybie dynamicznego rozwoju. Wiąże się z tym fakt, że klienci poszukują nowych rozwiązań w zakresie widoczności łańcucha dostaw.
“Jesteśmy zachwyceni ciągłą ekspansją project44 w regionie. By dostarczać ulepszone rozwiązania do monitorowania transportu spotowego, postanowiliśmy wejść w partnerstwo z marką. Cieszymy się, że razem możemy rosnąć i obsługiwać wspólną bazę klientów w Europie. Dzięki tej ekspansji, umożliwimy większej liczbie spedytorów, przewoźników i firm załadunkowych świadczenie usług na jak najwyższym poziomie” – zaznacza Piotr Hunker, CEO Trans.eu.
"Spedytorzy, dostawcy i przewoźnicy na całym świecie potrzebują możliwości śledzenia w czasie rzeczywistym towarów przemieszczanych w łańcuchu dostaw. Dzięki temu, mogą dokładnie przewidzieć czas dostawy i, poprzez zwiększenie wydajności, działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Siedziba w Krakowie, będąca ważnym elementem naszej europejskiej strategii, sprawi, że będziemy wspierać działania jeszcze większej liczby firm w regionie. Nie możemy się doczekać, aż dzięki najbardziej innowacyjnej na świecie platformie widoczności end-to-end, staną się one jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku" – dodaje Renaud Houri, EVP International Markets w project44.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.