Przyszłość przedsiębiorców jest cyfrowa. Digitalizacja zmienia biznes [RAPORT]
W swoim najnowszym poradniku, zatytułowanym „Przyszłość dokumentów jest cyfrowa" Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium, przedstawia narzędzia, które usprawniają realizację cyfrowej transformacji. Przybliża korzyści, jakie przynosi cyfrowe przetwarzanie i przechowywanie dokumentów. Podaje także - sprawdzone w biznesowej praktyce - nowoczesne rozwiązania szczególnie przydatne w zarządzaniu firmą.
Cyfryzacja biznesu bywa postrzegana jako przedsięwzięcie drogie i wymagające gruntownych zmian w działaniu firmy. Tymczasem proces ten można rozpocząć w prosty sposób, bez ponoszenia znacznych kosztów i angażowania zespołu informatyków. Na początku cyfrowej drogi warto chociażby sięgnąć po elektroniczny podpis. Użytkownicy doceniają zwłaszcza jego mobilną wersję, którą można uzyskać w pełni zdalnie, dzięki identyfikacji online. Odnosząc się do konkretnych wyzwań biznesowych, Fundacja Cyberium opracowała praktyczny przewodnik skierowany do przedsiębiorców, w którym prezentuje sprawdzone rozwiązania, oparte na technologii.
– Cyfryzacja, w tym przejście na cyfrowy obieg dokumentów, pozwala przedsiębiorstwu przyspieszyć procesy, redukować koszty, prowadzić bardziej precyzyjną analizę danych i usprawniać obsługę. Pomaga w osiąganiu większej efektywności, przyczyniając się tym samym do zwiększenia konkurencyjności na rynku. Firmy, które inwestują w cyfrową transformację, mają większe szanse na długoterminowy sukces – komentuje Dorota Dublanka, Prezes Fundacji Cyberium.
Biznes pod szyldem paperless
Pierwszym krokiem w kierunku cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa jest zwykle zastosowanie narzędzi umożliwiających digitalizację w zakresie obiegu dokumentów. Efektywnym wsparciem firmowych procesów w tym obszarze są usługi kwalifikowanego podpisu elektronicznego i firmowej pieczęci elektronicznej, szczególnie istotne dla korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur, a także elektroniczna archiwizacja z wykorzystaniem Trwałego Nośnika.
– W dzisiejszych realiach biznesowych działanie w duchu koncepcji paperless stało się koniecznością dla każdej nowoczesnej firmy, bez względu na jej wielkość. Korzyści uzyskiwane dzięki rezygnacji z papieru to nie tylko zmniejszenie kosztów obsługi dokumentów papierowych – w tym czasu i zasobów zużywanych na drukowanie, kopiowanie, podpisywanie, stemplowanie, przesyłanie i archiwizację. To także konkretne benefity dla środowiska naturalnego: oszczędność wody, prądu i papieru. Cyfryzacja może więc przynieść jednocześnie korzyści dla firmy i ulgę dla planety – podkreśla Sylwia Gajderowicz, Wiceprezes Fundacji Cyberium.
Papierowe dokumenty, tradycyjne metody komunikacji i powolne procesy przechodzą do przeszłości. Wymagania i preferencje klientów ewoluują w stronę cyfryzacji i automatyzacji - teraz czas na ruch po stronie przedsiębiorców. Raport “Przyszłość dokumentów jest cyfrowa”, polecany przedsiębiorcom szczególnie w kontekście regulacji dotyczących KSeF, można pobrać ze strony: http://bitly.pl/xtrvX

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.