Rewitalizacja zabytkowego budynku Hotelu Reymont w Łodzi
W Łodzi, przy ulicy Legionów trwa generalny remont istniejącego Hotelu Reymont. Budynek powstał w okresie międzywojennym, pierwotnie pełniąc rolę koszarowca. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków, a prace odbywają się pod ścisłą kontrolą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana.
Projekt rewitalizacji zakłada odświeżenie budynku z zewnątrz, nadanie nowoczesnego stylu wewnątrz, a także zagospodarowanie przylegającego terenu, tak aby stał się funkcjonalny. Dzięki temu,
XX-wieczny budynek odzyska swój dawny blask. Zmodernizowany, trzygwiazdkowy hotel funkcjonować będzie pod szyldem znanej i międzynarodowej marki Aiden by Best Western.
Zakres prac remontowych obejmuje wymianę elementów konstrukcyjnych, w tym stropów i ścian. Dodatkowo wzmocnione zostaną fundamenty, a więźba dachowa zostanie wymieniona. Modernizacja obiektu ma na celu dostosowanie go do wymogów i standardów Aiden by Best Western. Zrewitalizowany budynek wyposażony będzie w nowe instalacje, a w tym wentylację mechaniczną, klimatyzację i system sygnalizacji pożaru. Zakres prac prowadzonych przez firmę ALSTAL obejmuje również kompleksowe umeblowanie hotelu.
- Cieszę się na współpracę z Polskim Holdingiem Hotelowym. Nasza firma ma bardzo duże doświadczenie w rewitalizacjach zabytkowych obiektów. Jestem przekonany, że dzięki naszym kompetencjom i doskonałej kadrze inżynierskiej, sprawnie zrealizujemy generalny remont obiektu, a Inwestor będzie w przyszłości czerpać same korzyści z tej wymagającej inwestycji. – powiedział Łukasz Jabłoński, Dyrektor Oddziału Łódź firmy ALSTAL Grupa Budowlana.
W nowym hotelu znajdzie się 61 pokoi w tym dwa apartamenty. Na parterze zlokalizowana zostanie restauracja, bar oraz zaplecze kuchenne. W budynku powstaną trzy sale konferencyjne oraz siłownia.
Inwestorem rewitalizacji hotelu Reymont jest PHH Hotele. Projekt remontu przygotowała pracownia KM Rubaszkiewicz z Warszawy, a wszystkie prace nadzoruje Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Generalnym wykonawcą prac jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która posiada bardzo duże doświadczenie w tego typu projektach. Bydgoska Spółka zrewitalizowała w ostatnich latach m.in. XIX-wieczny, dawny budynek koszar we Wrocławiu, Komisariat Policji Stare Miasto w Poznaniu, a także Collegium Heliodori Święcicki UAM w Poznaniu. Obecnie ALSTAL przeprowadza generalny remont zabytkowego budynku Opery Śląskiej w Bytomiu, a w stolicy Wielkopolski dostosowuje XIX-wieczny koszarowiec do potrzeb Uniwersytetu Adama Mickiewicza.
O ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.