Rewitalizacja zabytkowego budynku Hotelu Reymont w Łodzi
W Łodzi, przy ulicy Legionów trwa generalny remont istniejącego Hotelu Reymont. Budynek powstał w okresie międzywojennym, pierwotnie pełniąc rolę koszarowca. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków, a prace odbywają się pod ścisłą kontrolą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana.
Projekt rewitalizacji zakłada odświeżenie budynku z zewnątrz, nadanie nowoczesnego stylu wewnątrz, a także zagospodarowanie przylegającego terenu, tak aby stał się funkcjonalny. Dzięki temu,
XX-wieczny budynek odzyska swój dawny blask. Zmodernizowany, trzygwiazdkowy hotel funkcjonować będzie pod szyldem znanej i międzynarodowej marki Aiden by Best Western.
Zakres prac remontowych obejmuje wymianę elementów konstrukcyjnych, w tym stropów i ścian. Dodatkowo wzmocnione zostaną fundamenty, a więźba dachowa zostanie wymieniona. Modernizacja obiektu ma na celu dostosowanie go do wymogów i standardów Aiden by Best Western. Zrewitalizowany budynek wyposażony będzie w nowe instalacje, a w tym wentylację mechaniczną, klimatyzację i system sygnalizacji pożaru. Zakres prac prowadzonych przez firmę ALSTAL obejmuje również kompleksowe umeblowanie hotelu.
- Cieszę się na współpracę z Polskim Holdingiem Hotelowym. Nasza firma ma bardzo duże doświadczenie w rewitalizacjach zabytkowych obiektów. Jestem przekonany, że dzięki naszym kompetencjom i doskonałej kadrze inżynierskiej, sprawnie zrealizujemy generalny remont obiektu, a Inwestor będzie w przyszłości czerpać same korzyści z tej wymagającej inwestycji. – powiedział Łukasz Jabłoński, Dyrektor Oddziału Łódź firmy ALSTAL Grupa Budowlana.
W nowym hotelu znajdzie się 61 pokoi w tym dwa apartamenty. Na parterze zlokalizowana zostanie restauracja, bar oraz zaplecze kuchenne. W budynku powstaną trzy sale konferencyjne oraz siłownia.
Inwestorem rewitalizacji hotelu Reymont jest PHH Hotele. Projekt remontu przygotowała pracownia KM Rubaszkiewicz z Warszawy, a wszystkie prace nadzoruje Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Generalnym wykonawcą prac jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która posiada bardzo duże doświadczenie w tego typu projektach. Bydgoska Spółka zrewitalizowała w ostatnich latach m.in. XIX-wieczny, dawny budynek koszar we Wrocławiu, Komisariat Policji Stare Miasto w Poznaniu, a także Collegium Heliodori Święcicki UAM w Poznaniu. Obecnie ALSTAL przeprowadza generalny remont zabytkowego budynku Opery Śląskiej w Bytomiu, a w stolicy Wielkopolski dostosowuje XIX-wieczny koszarowiec do potrzeb Uniwersytetu Adama Mickiewicza.
O ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.