Rozpoczęcie budowy kompleksu basenowego w Bolesławcu
ALSTAL Grupa Budowlana rozpoczęła budowę kompleksu zewnętrznych basenów rekreacyjnych przy ulicy Spacerowej 24 w Bolesławcu. Inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a jej wartość to niemal 58 milionów złotych. Zgodnie z umową, budowa ma zakończyć się do końca maja 2024 roku.
Projekt zakłada przebudowę istniejących terenów zewnętrznych basenów w Bolesławcu, które zyskają nowy wygląd i atrakcje. Łączna powierzchnia terenu, jaką obejmuje inwestycja to 23 991 m2. Na jej terenie znajdą się między innymi: basen rekreacyjny z atrakcją wet-bubble, basen solankowy z tężnią oraz brodzik dla dzieci i wodny plac zabaw – zawierające liczne atrakcje wodne dla najmłodszych. Projektowane niecki będą miały łączną powierzchnię lustra wody wynoszącą niemal 1900 m2.
Ponadto projekt przewiduje rozbiórkę istniejących zabudowań i budowę nowych budynków o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1692 m2. Znajdą się w nich: kasy i zaplecze administracyjne, część gastronomiczna, a także pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne. W ramach zawartej umowy powstaną drogi dojazdowe i parking na 154 samochody. Generalny wykonawca ALSTAL Grupa Budowlana zadba również o zagospodarowanie całego terenu, na którym powstaną m.in. tereny zielone, zewnętrzne przebieralnie i plac zabaw dla dzieci. Zgodnie z planem, budowa ma potrwać rok – planowany termin jej zakończenia to maj 2024 roku. Łączna wartość inwestycji to 57,99 mln zł.
- Cieszę się, że nasza firma może wybudować kolejny kompleks basenowy. Rozpoczęliśmy już prace rozbiórkowe i przygotowywanie terenu pod budowę. Równolegle trwają też intensywne prace związane z projektowaniem nowego obiektu. Wraz z zespołem jesteśmy gotowi, aby sprawnie zrealizować budowę obiektu, który będzie służyć całej lokalnej społeczności. – powiedział Marcin Tryka, Kierownik Projektu ALSTAL Grupa Budowlana.
Spółka ALSTAL ma ogromne doświadczenie w budowach obiektów sportowo-rekreacyjnych. Firma była generalnym wykonawcą takich inwestycji jak Termy Maltańskie w Poznaniu, Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy, a aktualnie jest w trakcie budowy Fabryki Wody w Szczecinie, największego kompleksu basenowo-edukacyjnego w Polsce.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.