Komunikaty PR

Startupy z Wolves Summit zdobywają finansowanie! Finaliści z ponad 200 mln euro

2023-03-31  |  01:00
Biuro prasowe

Startupy z Wolves Summit zdobywają finansowanie! Finaliści z ponad 200 mln euro w ciągu 5 lat

Wolves Summit powraca do Wrocławia, po sukcesach odniesionych w Londynie i Wiedniu. To po raz kolejny okazja do udziału w najlepiej zorganizowanym networkingu dla startupów, inwestorów i korporacji. W latach 2016 - 2021, 73 finalistów Wolves Summit Great Pitch Contest pozyskało €232 mln finansowania od obecnych na festiwalu inwestorów, takich jak Startupbootcamp, SpeedInvest, FundingBox, Startup Wise Guys. 

Michael Chaffe, CEO Wolves Summit, podkreśla rolę networkingu: "Wolves Summit to więcej niż kolejna konferencja o nowych technologiach - to miejsce spotkań pasjonatów innowacji i inwestorów, którzy we Wrocławiu, Londynie czy Wiedniu mogą nawiązywać relacje kluczowe dla rozwoju i skalowania biznesu. Jakość networkingu dla startupów, korporacji i inwestorów , jest tu bezkonkurencyjna, a partnerstwa i transakcje, które wynikają z tych połączeń, świadczą o sukcesie festiwalu."

Liczba spotkań jest dowodem na skalę wydarzenia. Przez lata na festiwalu odbyło się ich ponad 45 tysięcy. Wśród nich rozmowa, która doprowadziła do wartej 3,5 mln złotych inwestycji w brytyjski startup Subly, wspierający automatyczne generowanie i tłumaczenia napisów. Wolves Summit słynie z wyjątkowych możliwości nawiązywania kontaktów, które konsekwentnie przynoszą wymierne rezultaty, nawet w czasach, gdy finansowanie startupów spowalnia w Europie i w Polsce.

Od 2015 roku w Wolves Summit wzięło udział ponad 29 000 uczestników z 90 krajów, wśród nich prawie 10 tysięcy startupów i 3500 inwestorów. Razem tworzą tętniącą życiem społeczność, która stale poszerza skalę i wpływ wydarzenia. Majowy festiwal, który odbędzie się we Wrocławiu — mieście uznawanym przez Dealroom za drugie najważniejsze dla polskiego deep techu, obfitować będzie w możliwości nawiązywania kontaktów i budowania relacji z inwestorami, które gwarantują organizatorzy.

Ponadto, przedstawiciele Antlera, globalnego akceleratora z siedzibą w Singapurze, będą aktywnie szukać najbardziej obiecujących startupów, które dołączą do ich następnej kohorty. Tegoroczne wydarzenie będzie gościć przedstawicieli Invest Hong Kong, Google, European Innovation Council, European Innovation Fund, Microsoft oraz SODA. 

W tegorocznej edycji zaplanowano dedykowane sesje dla deep techu, smart city, inwestorów zorientowanych społecznie i startupów rozwijanych w czasach kryzysu. Wolves Summit pokazuje również historie sukcesu, oferując m.in.:

  • Expo Zone - największą strefę wystawową w historii Wolves Summit

  • Great Pitch Contest - konkurs dla innowacyjnych projektów, w którym o tytuł najlepszego startupu powalczy 50 półfinalistów w tematycznych ścieżkach

  • Corporate Innovation Challenges & Side Events - inicjatywy wspierające ekosystem w czasach kryzysów na potrzeby stabilnej przyszłości

  • Talent Matchmaking - możliwość spotkania z potencjalnymi współzałożycielami lub pracodawcami.

Wolves Summit odbędzie się w dniach 23-25 maja we Wrocławiu. Aby uzyskać więcej informacji na temat festiwalu i zarejestrować się na wydarzenie, odwiedź: https://www.wolvessummit.com/

 

O Wolves Summit:

Wolves Summit pełni rolę źródła projektów technologicznych i cyfrowego centrum innowacji dla inwestorów i korporacji. Organizuje całoroczne wydarzenia technologiczne w Polsce, Austrii i Wielkiej Brytanii. Od 2020 roku zespół zorganizował ponad 100 wirtualnych wydarzeń dla największych światowych marek: Panasonic, Organizacji Narodów Zjednoczonych, Departamentu Handlu Międzynarodowego. W 2021 roku zespół zaczął wspierać korporacje, takie jak LG Electronics, PwC, Garage+, Economic Development Board w Singapurze w adresowaniu wyzwań w zakresie innowacji. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.