Startupy z Wolves Summit zdobywają finansowanie! Finaliści z ponad 200 mln euro
Startupy z Wolves Summit zdobywają finansowanie! Finaliści z ponad 200 mln euro w ciągu 5 lat
Wolves Summit powraca do Wrocławia, po sukcesach odniesionych w Londynie i Wiedniu. To po raz kolejny okazja do udziału w najlepiej zorganizowanym networkingu dla startupów, inwestorów i korporacji. W latach 2016 - 2021, 73 finalistów Wolves Summit Great Pitch Contest pozyskało €232 mln finansowania od obecnych na festiwalu inwestorów, takich jak Startupbootcamp, SpeedInvest, FundingBox, Startup Wise Guys.
Michael Chaffe, CEO Wolves Summit, podkreśla rolę networkingu: "Wolves Summit to więcej niż kolejna konferencja o nowych technologiach - to miejsce spotkań pasjonatów innowacji i inwestorów, którzy we Wrocławiu, Londynie czy Wiedniu mogą nawiązywać relacje kluczowe dla rozwoju i skalowania biznesu. Jakość networkingu dla startupów, korporacji i inwestorów , jest tu bezkonkurencyjna, a partnerstwa i transakcje, które wynikają z tych połączeń, świadczą o sukcesie festiwalu."
Liczba spotkań jest dowodem na skalę wydarzenia. Przez lata na festiwalu odbyło się ich ponad 45 tysięcy. Wśród nich rozmowa, która doprowadziła do wartej 3,5 mln złotych inwestycji w brytyjski startup Subly, wspierający automatyczne generowanie i tłumaczenia napisów. Wolves Summit słynie z wyjątkowych możliwości nawiązywania kontaktów, które konsekwentnie przynoszą wymierne rezultaty, nawet w czasach, gdy finansowanie startupów spowalnia w Europie i w Polsce.
Od 2015 roku w Wolves Summit wzięło udział ponad 29 000 uczestników z 90 krajów, wśród nich prawie 10 tysięcy startupów i 3500 inwestorów. Razem tworzą tętniącą życiem społeczność, która stale poszerza skalę i wpływ wydarzenia. Majowy festiwal, który odbędzie się we Wrocławiu — mieście uznawanym przez Dealroom za drugie najważniejsze dla polskiego deep techu, obfitować będzie w możliwości nawiązywania kontaktów i budowania relacji z inwestorami, które gwarantują organizatorzy.
Ponadto, przedstawiciele Antlera, globalnego akceleratora z siedzibą w Singapurze, będą aktywnie szukać najbardziej obiecujących startupów, które dołączą do ich następnej kohorty. Tegoroczne wydarzenie będzie gościć przedstawicieli Invest Hong Kong, Google, European Innovation Council, European Innovation Fund, Microsoft oraz SODA.
W tegorocznej edycji zaplanowano dedykowane sesje dla deep techu, smart city, inwestorów zorientowanych społecznie i startupów rozwijanych w czasach kryzysu. Wolves Summit pokazuje również historie sukcesu, oferując m.in.:
-
Expo Zone - największą strefę wystawową w historii Wolves Summit
-
Great Pitch Contest - konkurs dla innowacyjnych projektów, w którym o tytuł najlepszego startupu powalczy 50 półfinalistów w tematycznych ścieżkach
-
Corporate Innovation Challenges & Side Events - inicjatywy wspierające ekosystem w czasach kryzysów na potrzeby stabilnej przyszłości
-
Talent Matchmaking - możliwość spotkania z potencjalnymi współzałożycielami lub pracodawcami.
Wolves Summit odbędzie się w dniach 23-25 maja we Wrocławiu. Aby uzyskać więcej informacji na temat festiwalu i zarejestrować się na wydarzenie, odwiedź: https://www.wolvessummit.com/
O Wolves Summit:
Wolves Summit pełni rolę źródła projektów technologicznych i cyfrowego centrum innowacji dla inwestorów i korporacji. Organizuje całoroczne wydarzenia technologiczne w Polsce, Austrii i Wielkiej Brytanii. Od 2020 roku zespół zorganizował ponad 100 wirtualnych wydarzeń dla największych światowych marek: Panasonic, Organizacji Narodów Zjednoczonych, Departamentu Handlu Międzynarodowego. W 2021 roku zespół zaczął wspierać korporacje, takie jak LG Electronics, PwC, Garage+, Economic Development Board w Singapurze w adresowaniu wyzwań w zakresie innowacji.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.