Komunikaty PR

Tak obniżysz koszty elektroniki. Poznaj rozwiązanie Plenti

2023-09-01  |  10:16

Platforma technologiczna Plenti oferuje dostęp do najnowszej elektroniki w modelu subskrypcyjnym. W efekcie użytkownicy mogą wynająć urządzenia, na które często nie byłoby ich stać i zapłacić jedynie za czas ich wypożyczenia. Najem elektroniki użytkowej pozwala zaoszczędzić na korzystaniu z zaawansowanych gadżetów, takich jak drony, kamery sportowe czy konsole do gier i wpisuje się w oczekiwania użytkowników.

Pandemia i kryzys energetyczny sprawiły, że ceny wyraźnie wzrosły i za te same pieniądze kupujemy mniej, niż rok czy dwa temu. Posiadanie często nie ma sensu, zwłaszcza w czasach kryzysu – mówi Wojciech Rokosz, współzałożyciel i CEO Plenti. Niejeden kredytobiorca po wybiciu inflacji i podwyżkach stóp procentowych pytał się w duchu, po co mu to było. Trendy zachodnie są w tej materii jasne. Dostęp wypiera posiadanie.

Plenti umożliwia klientom dostęp do najnowszej elektroniki za ułamek ceny zakupu – w modelu      miesięcznych subskrypcji. Z platformy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak również firmy. Najczęściej wypożyczane są produkty z kategorii Gaming i VR, które wraz z kategorią TV i Audio stanowią ponad 50 proc. ogółu najmów. Ten sektor rozrywki budzi duże zainteresowanie, jednak kosztowe progi wejścia wciąż są wysokie. Na zachowania konsumentów wpływa sezonowość, co widać po ponad dwukrotnie większym zainteresowaniem kategorią Outdoor w okresie letnim.

- W okresie wakacyjnym dużym zainteresowaniem cieszą się drony czy kamery sportowe. To sprzęt, który Polacy z przyjemnością zabiorą na wymarzone wakacje. Na ich zakup trzeba wydać kilka tysięcy złotych, koszt miesięcznego abonamentu jest nieporównywalnie niższy. Stale myślimy o naszych użytkownikach oraz rozwoju platformy. Potwierdzeniem tego jest fakt, że od początku 2022 r. do sierpnia br. zwiększyliśmy ofertę produktową pięciokrotnie – dodaje Wojciech Rokosz. Z danych spółki wynika, że średni okres wynajmu wydłużył się z 44 dni na początku ubiegłego roku do 120 dni obecnie.

Dziś dla użytkowników liczy się nie tylko cena, ale też wpływ ich działań na środowisko, a najem elektroniki jest działaniem proekologicznym. Ze sprzętu korzysta kilka osób, co przekłada się na jego 4 razy lepsze wykorzystanie podczas użytkowania, a sama długość życia produktu wydłuża się o 1,5 roku. Firma zakłada, że w 2023 r. poprzez swoje działania zredukuje ślad węglowy o blisko 2,5 tony.

Najem elektroniki to niejedyna działalność Plenti – spółka prowadzi program partnerski dla firm. Program PlentiPartners jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy są aktywnymi płatnikami podatku VAT. Po przystąpieniu do niego kupują oni – za pośrednictwem Plenti – urządzenia na wynajem. Następnie Plenti dzierżawi od nich elektronikę, która trafia do puli, dostępnej dla klientów platformy. W ramach umowy dzierżawy Plenti wypłaca partnerom stałe wynagrodzenie z tytułu czynszu.

W zależności od warunków współpracy z Partnerem, zwrot (IRR, wewnętrzna stopa zwrotu) w skali roku wynosi obecnie od 12,2% (dla umowy na 24 miesiące i przy rozliczeniu co miesiąc) do maksymalnie 15,8% (dla umowy na 36 miesięcy i przy rozliczeniu co rok). Przez cały okres wynajmu sprzęt jest ubezpieczony i serwisowany przez Plenti. Platforma odpowiada także za wszystkie operacje związane z obsługą wynajmu. Po zakończeniu umowy Plenti odkupuje urządzenia od Partnera.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.