Komunikaty PR

Tak obniżysz koszty elektroniki. Poznaj rozwiązanie Plenti

2023-09-01  |  10:16

Platforma technologiczna Plenti oferuje dostęp do najnowszej elektroniki w modelu subskrypcyjnym. W efekcie użytkownicy mogą wynająć urządzenia, na które często nie byłoby ich stać i zapłacić jedynie za czas ich wypożyczenia. Najem elektroniki użytkowej pozwala zaoszczędzić na korzystaniu z zaawansowanych gadżetów, takich jak drony, kamery sportowe czy konsole do gier i wpisuje się w oczekiwania użytkowników.

Pandemia i kryzys energetyczny sprawiły, że ceny wyraźnie wzrosły i za te same pieniądze kupujemy mniej, niż rok czy dwa temu. Posiadanie często nie ma sensu, zwłaszcza w czasach kryzysu – mówi Wojciech Rokosz, współzałożyciel i CEO Plenti. Niejeden kredytobiorca po wybiciu inflacji i podwyżkach stóp procentowych pytał się w duchu, po co mu to było. Trendy zachodnie są w tej materii jasne. Dostęp wypiera posiadanie.

Plenti umożliwia klientom dostęp do najnowszej elektroniki za ułamek ceny zakupu – w modelu      miesięcznych subskrypcji. Z platformy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak również firmy. Najczęściej wypożyczane są produkty z kategorii Gaming i VR, które wraz z kategorią TV i Audio stanowią ponad 50 proc. ogółu najmów. Ten sektor rozrywki budzi duże zainteresowanie, jednak kosztowe progi wejścia wciąż są wysokie. Na zachowania konsumentów wpływa sezonowość, co widać po ponad dwukrotnie większym zainteresowaniem kategorią Outdoor w okresie letnim.

- W okresie wakacyjnym dużym zainteresowaniem cieszą się drony czy kamery sportowe. To sprzęt, który Polacy z przyjemnością zabiorą na wymarzone wakacje. Na ich zakup trzeba wydać kilka tysięcy złotych, koszt miesięcznego abonamentu jest nieporównywalnie niższy. Stale myślimy o naszych użytkownikach oraz rozwoju platformy. Potwierdzeniem tego jest fakt, że od początku 2022 r. do sierpnia br. zwiększyliśmy ofertę produktową pięciokrotnie – dodaje Wojciech Rokosz. Z danych spółki wynika, że średni okres wynajmu wydłużył się z 44 dni na początku ubiegłego roku do 120 dni obecnie.

Dziś dla użytkowników liczy się nie tylko cena, ale też wpływ ich działań na środowisko, a najem elektroniki jest działaniem proekologicznym. Ze sprzętu korzysta kilka osób, co przekłada się na jego 4 razy lepsze wykorzystanie podczas użytkowania, a sama długość życia produktu wydłuża się o 1,5 roku. Firma zakłada, że w 2023 r. poprzez swoje działania zredukuje ślad węglowy o blisko 2,5 tony.

Najem elektroniki to niejedyna działalność Plenti – spółka prowadzi program partnerski dla firm. Program PlentiPartners jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy są aktywnymi płatnikami podatku VAT. Po przystąpieniu do niego kupują oni – za pośrednictwem Plenti – urządzenia na wynajem. Następnie Plenti dzierżawi od nich elektronikę, która trafia do puli, dostępnej dla klientów platformy. W ramach umowy dzierżawy Plenti wypłaca partnerom stałe wynagrodzenie z tytułu czynszu.

W zależności od warunków współpracy z Partnerem, zwrot (IRR, wewnętrzna stopa zwrotu) w skali roku wynosi obecnie od 12,2% (dla umowy na 24 miesiące i przy rozliczeniu co miesiąc) do maksymalnie 15,8% (dla umowy na 36 miesięcy i przy rozliczeniu co rok). Przez cały okres wynajmu sprzęt jest ubezpieczony i serwisowany przez Plenti. Platforma odpowiada także za wszystkie operacje związane z obsługą wynajmu. Po zakończeniu umowy Plenti odkupuje urządzenia od Partnera.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.