Te istotne różnice, które warto rozważyć w kontekście reklamy OOH. Jakie?
W dzisiejszym świecie reklama zewnętrzna (OOH - ang. Out-Of-Home) pełni kluczową rolę w strategii marketingowej wielu firm. Bez względu na to, czy prowadzisz działalność w wielkim mieście czy w mniejszej miejscowości, istnieją istotne różnice, które warto rozważyć w kontekście reklamy OOH w tych dwóch środowiskach. Jakie? O tym mówi jeden z liderów rynku – Sylwia Krysik-Myśliwiec z firmy OOH.pl.
Wielkie miasta, takie jak Warszawa, Łódź, Kraków czy Poznań, odznaczają się dużą liczbą ludności i intensywnym ruchem ulicznym. Reklamy OOH w tych miejscach mają potencjał dotarcia do ogromnej liczby odbiorców. Jednakże, jak podkreśla ekspert w dziedzinie reklamy OOH Sylwia Krysik-Myśliwiec, „Wielkie miasta to również pole rywalizacji, gdzie firmy konkurują ze sobą o uwagę konsumentów. Zatłoczone przestrzenie reklamowe mogą sprawić, że trudno jest wyróżnić się spośród konkurencji i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.”
Z kolei mniejsze miejscowości charakteryzują się mniejszą liczbą ludności i natężeniem ruchu ulicznego. Reklamy OOH w tych obszarach mają ograniczony zasięg, ale mogą być bardziej ukierunkowane i skierowane do konkretnych grup docelowych. Jak zauważa Sylwia Krysik-Myśliwiec, "Mniejsze miejscowości często oferują bardziej spersonalizowane i ukierunkowane możliwości reklamy OOH. Z uwagi na mniejszą konkurencję, firmy mogą łatwiej dotrzeć do swojego celowego odbiorcy i wyróżnić się na lokalnym rynku. W mniejszych miejscowościach do 200 tysięcy mieszkańców żyje blisko 28 milionów Polaków. To ogromna grupa, której nie można pominąć podczas planowania kompleksowych działań contentowych."
Duże miasto = duże budżety?
Reklama OOH w wielkim mieście może wymagać większego budżetu, aby zapewnić widoczność w tłumie innych reklam. Wyzwaniem jest skuteczne dotarcie do odbiorców, do których dociera masa różnorodnych komunikatów. Dlatego ważne jest, aby reklama była atrakcyjna wizualnie, jasna i zwięzła, aby przyciągnąć uwagę przechodniów w krótkim okresie czasu.
W przypadku mniejszych miejscowości, reklama OOH może być bardziej skoncentrowana na lokalnym rynku. To daje możliwość lepszego zrozumienia potrzeb i preferencji odbiorców oraz dopasowania przekazu reklamowego do lokalnego kontekstu. Mniejsza konkurencja sprawia również, że koszty reklamy mogą być bardziej przystępne dla lokalnych przedsiębiorców.
Sylwia Krysik-Myśliwiec podkreśla, że niezależnie od wybranego środowiska reklamowego, kluczem do sukcesu jest odpowiednie wykorzystanie kreatywności i innowacyjnych rozwiązań. "W obu przypadkach ważne jest, aby wyjść poza schematy i zaskoczyć odbiorców. Niezależnie od tego, czy reklamujemy się w wielkim mieście czy w mniejszej miejscowości, musimy stworzyć przekaz, który wyróżni nas spośród innych i zbuduje pozytywne skojarzenia z naszą marką."
Reklamę należy dostosować do tempa życia konsumentów
Ważne jest również zrozumienie zachowań odbiorców w różnych środowiskach. W wielkich miastach, gdzie tempo życia jest szybkie, reklama OOH powinna być skonstruowana w taki sposób, aby łatwo przyswajalna w krótkim czasie. Natomiast w mniejszych miejscowościach, gdzie tempo jest bardziej spokojne, reklama może być bardziej rozbudowana i szczegółowa, aby przekazać kompleksowe informacje o produkcie lub usłudze.
Warto zaznaczyć, że wybór między reklamą OOH w wielkim mieście a mniejszej miejscowości zależy od celów i strategii biznesowej danej firmy. Zarówno duże miasta, jak i mniejsze miejscowości mają swoje unikalne zalety i wyzwania. Kluczem jest dobranie odpowiedniego środowiska reklamowego, które najlepiej odpowiada potrzebom i możliwościom danej marki.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.