Komunikaty PR

WARSZTATY, MENTORING I WIELKA KARIERA RUSZA PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW NA ANIMARKT

2023-08-11  |  16:00
Biuro prasowe

WARSZTATY, MENTORING I WIELKA KARIERA

RUSZA PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW NA ANIMARKT STOP MOTION FORUM!

Warsztaty z uznanymi na międzynarodowej arenie twórcami, którzy odkryją przed uczestnikami tajniki swojej pracy, opieka mentorska dla młodych producentek i kierowniczek produkcji czy spotkania z kluczowymi, światowymi studiami animacji – to wszystko oferuje tegoroczna edycja ANIMARKT Stop Motion Forum. Jesienią do Łodzi po raz ósmy zawita cały animacyjny świat, by rozmawiać o sytuacji branży i szukać nowych talentów. Właśnie ruszyła przedsprzedaż biletów.

Organizowany po raz siódmy ANIMARKT Stop Motion Forum jest jedynym branżowym wydarzeniem na świecie, które integruje środowisko filmu poklatkowego. To właśnie na łódzkim forum nawiązują się biznesowe relacje, międzynarodowe kooperacje, a młodzi twórcy mają niecodzienną okazję zaprezentowania własnych projektów przed swoimi mistrzami. To tu swój początek mają filmy doceniane przez krytyków i publiczność. 

Udział w najnowszej edycji wynosi 45 euro oraz 30 euro dla studentów. Do końca sierpnia bilety można kupić w przedsprzedaży w cenie 30 euro. Link do biletów można znaleźć na stronie www.animarkt.pl.

Tegoroczną nowością będzie program mentoringowy dla młodych producentek i kierowniczek produkcji, przeznaczony dla uczestniczek z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które są studentkami bądź absolwentkami kierunków powiązanych z animacją i organizacją produkcji i mają na swoim koncie pracę na stanowisku w pionie produkcyjnym animowanego filmu studenckiego bądź filmu dyplomowego. Pięć uczestniczek mentoringu pozna zagadnienia związane z organizacją i zarządzaniem produkcją filmową, finansowaniem produkcji filmowej, promocją i dystrybucją filmu oraz zrównoważoną produkcją filmową. Wśród prowadzących znajdą się specjalistki doskonale znane w branży: Katarzyna Gromadzka, Maria Motovska, Annemie Degryse, Kamila Dohnalova i Birgit Heidsek.

– Kobiety stanowią większość studentów animacji, a później pracują na stanowiskach związanych z organizacją produkcji filmowej. Często start ich profesjonalnej ścieżki jest trudniejszy przez brak pewności siebie i ukształtowany rynek. Stąd pomysł stworzenia programu, który pomoże młodym twórczyniom zdobyć umiejętności pozwalające im na sprawną pracę na stanowiskach kierowniczych – podkreśla Agnieszka Kowalewska-Skowron z MOMAKIN, dyrektorka ANIMARKT Stop Motion Forum i dodaje, że nowy punkt programu to także rezultat dyskusji podczas zeszłorocznego forum oraz przeprowadzonej wśród kobiet ankiety na temat ich sytuacji w branży animacji.

Warsztaty w sekcji MASTERS to stała część programu ANIMARKT Stop Motion Forum, jednego z najważniejszych wydarzeń branży animacji na świecie. Jak co roku wśród prowadzących zajęcia znajdą się uznani na całym świecie fachowcy.

Pierwszy poświęcony animacji postaci poprowadzi Kim Keukeleire, która współpracowała z Wesem Andersonem przy jego filmie „Fantastyczny Pan Lis” czy Timem Burtonem przy „Frankenweenie”. Była też starszym animatorem przy „Guillermo Del Torro: Pinokio”. Warsztaty animacji są skierowane do młodych animatorów, posiadających doświadczenie w animacji 2D, 3D lub stop motion. Uczestnicy będą pracować nad podstawami animacji: szybkością, akcją, reakcją, wagą, wyczuciem czasu, emocjami przy użyciu obiektów i lalek Stickybbones.

Drugi z warsztatów, o roli producenta liniowego w produkcji animacji poklatkowej, poprowadzi Angela Poschet. Zajęcia są przeznaczone dla członków zespołów animatorów i osób zainteresowanych produkcją animacji poklatkowej. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się, jak ocenić scenariusz i stworzyć podział zasobów, ustalić harmonogram produkcji i budżet. Angela Poschet jest wielokrotnie nagradzaną producentką liniową i konsultantką, znaną z produkcji animowanych w Europie. W jej dorobku znajdują się „Wyspa Psów” Wesa Andersona i nominowane do Oscara „Frankenweenie” Tima Burtona.

Szansą zaprezentowania osiągnięć będą Career Days, czyli krótkie spotkania z przedstawicielami pięciu studiów i znalezienia pracy przy projektach stop motion. Każde spotkanie trwa 15 minut. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi twórcami przeprowadzą przedstawiciele uznanych studiów: holenderskiego 5 A.M. Studios, szwedzkiego Apparat AP, amerykańskiej LAIKA, hiszpańskiego Pangur Animation czy brytyjskiego Passion Picture.

Warunkiem udziału w mentoringu, warsztatach i Career Days jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.animarkt.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia potrwają do 31 sierpnia 2023. O wyborze i niezbędnych opłatach, zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani do 10 września.

 

ANIMARKT Stop Motion Forum odbędzie się między 4 a 8 października w Łodzi.

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

___

Organizatorem wydarzenia jest MOMAKIN, który łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w projektach w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich powstawania: od planowania i finansowania po promocję i dystrybucję.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.