WARSZTATY, MENTORING I WIELKA KARIERA RUSZA PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW NA ANIMARKT
WARSZTATY, MENTORING I WIELKA KARIERA
RUSZA PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW NA ANIMARKT STOP MOTION FORUM!
Warsztaty z uznanymi na międzynarodowej arenie twórcami, którzy odkryją przed uczestnikami tajniki swojej pracy, opieka mentorska dla młodych producentek i kierowniczek produkcji czy spotkania z kluczowymi, światowymi studiami animacji – to wszystko oferuje tegoroczna edycja ANIMARKT Stop Motion Forum. Jesienią do Łodzi po raz ósmy zawita cały animacyjny świat, by rozmawiać o sytuacji branży i szukać nowych talentów. Właśnie ruszyła przedsprzedaż biletów.
Organizowany po raz siódmy ANIMARKT Stop Motion Forum jest jedynym branżowym wydarzeniem na świecie, które integruje środowisko filmu poklatkowego. To właśnie na łódzkim forum nawiązują się biznesowe relacje, międzynarodowe kooperacje, a młodzi twórcy mają niecodzienną okazję zaprezentowania własnych projektów przed swoimi mistrzami. To tu swój początek mają filmy doceniane przez krytyków i publiczność.
Udział w najnowszej edycji wynosi 45 euro oraz 30 euro dla studentów. Do końca sierpnia bilety można kupić w przedsprzedaży w cenie 30 euro. Link do biletów można znaleźć na stronie www.animarkt.pl.
Tegoroczną nowością będzie program mentoringowy dla młodych producentek i kierowniczek produkcji, przeznaczony dla uczestniczek z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które są studentkami bądź absolwentkami kierunków powiązanych z animacją i organizacją produkcji i mają na swoim koncie pracę na stanowisku w pionie produkcyjnym animowanego filmu studenckiego bądź filmu dyplomowego. Pięć uczestniczek mentoringu pozna zagadnienia związane z organizacją i zarządzaniem produkcją filmową, finansowaniem produkcji filmowej, promocją i dystrybucją filmu oraz zrównoważoną produkcją filmową. Wśród prowadzących znajdą się specjalistki doskonale znane w branży: Katarzyna Gromadzka, Maria Motovska, Annemie Degryse, Kamila Dohnalova i Birgit Heidsek.
– Kobiety stanowią większość studentów animacji, a później pracują na stanowiskach związanych z organizacją produkcji filmowej. Często start ich profesjonalnej ścieżki jest trudniejszy przez brak pewności siebie i ukształtowany rynek. Stąd pomysł stworzenia programu, który pomoże młodym twórczyniom zdobyć umiejętności pozwalające im na sprawną pracę na stanowiskach kierowniczych – podkreśla Agnieszka Kowalewska-Skowron z MOMAKIN, dyrektorka ANIMARKT Stop Motion Forum i dodaje, że nowy punkt programu to także rezultat dyskusji podczas zeszłorocznego forum oraz przeprowadzonej wśród kobiet ankiety na temat ich sytuacji w branży animacji.
Warsztaty w sekcji MASTERS to stała część programu ANIMARKT Stop Motion Forum, jednego z najważniejszych wydarzeń branży animacji na świecie. Jak co roku wśród prowadzących zajęcia znajdą się uznani na całym świecie fachowcy.
Pierwszy poświęcony animacji postaci poprowadzi Kim Keukeleire, która współpracowała z Wesem Andersonem przy jego filmie „Fantastyczny Pan Lis” czy Timem Burtonem przy „Frankenweenie”. Była też starszym animatorem przy „Guillermo Del Torro: Pinokio”. Warsztaty animacji są skierowane do młodych animatorów, posiadających doświadczenie w animacji 2D, 3D lub stop motion. Uczestnicy będą pracować nad podstawami animacji: szybkością, akcją, reakcją, wagą, wyczuciem czasu, emocjami przy użyciu obiektów i lalek Stickybbones.
Drugi z warsztatów, o roli producenta liniowego w produkcji animacji poklatkowej, poprowadzi Angela Poschet. Zajęcia są przeznaczone dla członków zespołów animatorów i osób zainteresowanych produkcją animacji poklatkowej. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się, jak ocenić scenariusz i stworzyć podział zasobów, ustalić harmonogram produkcji i budżet. Angela Poschet jest wielokrotnie nagradzaną producentką liniową i konsultantką, znaną z produkcji animowanych w Europie. W jej dorobku znajdują się „Wyspa Psów” Wesa Andersona i nominowane do Oscara „Frankenweenie” Tima Burtona.
Szansą zaprezentowania osiągnięć będą Career Days, czyli krótkie spotkania z przedstawicielami pięciu studiów i znalezienia pracy przy projektach stop motion. Każde spotkanie trwa 15 minut. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi twórcami przeprowadzą przedstawiciele uznanych studiów: holenderskiego 5 A.M. Studios, szwedzkiego Apparat AP, amerykańskiej LAIKA, hiszpańskiego Pangur Animation czy brytyjskiego Passion Picture.
Warunkiem udziału w mentoringu, warsztatach i Career Days jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.animarkt.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia potrwają do 31 sierpnia 2023. O wyborze i niezbędnych opłatach, zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani do 10 września.
ANIMARKT Stop Motion Forum odbędzie się między 4 a 8 października w Łodzi.
Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
___
Organizatorem wydarzenia jest MOMAKIN, który łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w projektach w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich powstawania: od planowania i finansowania po promocję i dystrybucję.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.