Wellbeing pracowników – oto rozwiązania, które podwyższają komfort pracy
Dbanie o dobrostan pracowników i umożliwienie im odpowiedniego balansu między życiem zawodowym a prywatnym staje się normą. Pracodawcy wiedzą, że zaburzona równowaga pomiędzy dwoma tak ważnymi obszarami i pomijanie dobrostanu, to droga donikąd. Zadowolony, zmotywowany pracownik, o którego wellbeing dbamy, odwdzięcza się zaangażowaniem, efektywnością i jakością pracy. Czy istnieją proste rozwiązania podwyższające komfort pracy, które to pracodawcy są w stanie szybko wdrożyć? Oczywiście! Oto kilka z nich.
Przyjazne warunki pracy
Troszcząc się wellbeing pracowników w miejscu pracy, musimy przywiązywać szczególną wagę do dwóch czynników: powietrza i światła. W ramach poprawy jakości powietrza możemy wyposażyć biuro we właściwą roślinność, która to pozytywnie wpłynie na korzystną filtrację powietrza. A propozycji cechujących się zdolnościami do neutralizowania toksycznych substancji nie brakuje. Swoiste oczyszczenie powietrza i zwiększenie jego wilgotności zapewnią np. popularna paproć, Monstera deliciosa, zielistka czy zamioculkas. Pamiętajmy, że otaczanie się roślinnością pozytywnie wpływa na poziom stresu u pracowników oraz stymuluje kreatywność! Zielone ściany to też dodatkowy bonus w postaci lepszej akustyki i tłumienia zbędnego gwaru.
Uwzględnienie roślin w kontekście zadbania o dobrostan pracowników to jedno, jednak równie istotnym aspektem bezpośrednio wpływającym na komfort pracy jest światło. To właśnie dostęp do naturalnego źródła światła poprawia ogólne samopoczucie, korzystnie działając na produktywność zespołu. – Stworzenie czy przekształcenie miejsc pracy, aby były inspirującym i produktywnym środowiskiem dla pracowników nie jest możliwe bez uwzględnienia roli światła dziennego i świeżego powietrza – mówi Karol Józwiak, prezes zarządu VELUX Commercial Polska. – Zastosowanie np. prefabrykowanych modułowych świetlików, które wprowadzą do wnętrza naturalne światło powietrze przez dach to zdrowie, lepsze samopoczucie i wyższa wydajność pracowników. Takie innowacyjne rozwiązanie pozwala dowolnie łączyć świetliki w różne konfiguracje, tworząc realne możliwości do powstania wewnętrznych dziedzińców, wąskich korytarzy czy innych różnego rodzaju projektów – dodaje.
Dobrostan w każdym wymiarze
Istnieje liczne grono pracowników, którzy poza czynnikiem finansowym, zapewniającym bezpieczeństwo i dobrobyt w tym obszarze, ogromną rolę przywiązują do świadczeń dodatkowych. Do pozapłacowych benefitów, odnoszących się do dobrostanu członków zespołu, należy obszar zwany corporate wellness. Idea dbania o zdrowie pracowników obejmuje np. gimnastykę w miejscu pracy, dostawy świeżych owoców czy umożliwienie udziału w szkoleniach związanych z kontrolowaniem emocji. Innymi działaniami z zakresu corporate wellness może być stworzenie przestrzeni do rozrywki tzw. chillout roomy czy też troska o zapewnienie ergonomicznego, wygodnego miejsca do pracy. Kluczem jest holistyczne podejście pracodawcy, dostrzeżenie różnorodności pracowników i ich potrzeb. Zwłaszcza okres po pandemii pokazał, jak ważnym jest włączenie do podstawowego pakietu świadczeń pozapłacowych oraz działań służących poprawie zdrowia psychicznego osób zatrudnionych w firmie.
Więcej informacji o zaletach prefabrykowanych świetlików modułowych w budynkach biurowych znajdziesz na: https://commercial.velux.pl/

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.