Komunikaty PR

Wiosenny home office. O czym warto pamiętać?

2023-03-27  |  01:00
Biuro prasowe

Praca zdalna, mimo że wprowadzono ją na szerszą skalę z uwagi na pojawienie się pandemii, także po jej ustaniu cieszy się coraz większą popularnością. Według badania Hays ponad 50% pracodawców oferuje swoim pracownikom tzw. home office. Wykonywanie obowiązków zawodowych w domowym zaciszu wiąże się z wyższym komfortem i pewną elastycznością. Ponadto pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, które pracownik musiałby poświęcić na codzienne dojazdy do firmy. Wiosna to idealny moment na to, żeby przyjrzeć się swojemu domowemu stanowisku pracy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Czy można zrobić coś, by uczynić je jeszcze bardziej komfortowym?

 

Bezpieczna praca z domu

 

Pracownik wykonujący swoje obowiązki zawodowe na home office powinien zadbać o odpowiednie zabezpieczenie danych firmowych. Wyciek poufnych informacji może przysporzyć wielu problemów zarówno zatrudnionemu, jak i pracodawcy.

 

Jak ochronić dane? Przede wszystkim należy korzystać z dobrze zabezpieczonej sieci Wi-Fi. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wydzielenie osobnej sieci wyłącznie do użytku służbowego. Jeśli nie ma takiej możliwości, warto zadbać o to, aby hasło dostępu do domowego internetu było możliwie najbardziej skomplikowane. Komputer należy dodatkowo zabezpieczyć za pomocą profesjonalnego oprogramowania antywirusowego.

 

O czym jeszcze pamiętać?

  • ustaw mocne hasła do komputera i wszystkich używanych w pracy aplikacji,
  • nigdy nie zostawiaj włączonego laptopa bez opieki,
  • odchodząc od biurka zawsze blokuj dostęp do ważnych/poufnych informacji.

 

Awarie prądu – czy można się na nie przygotować?

 

Coraz częściej dostajemy alerty RCB informujące o trudnych warunkach atmosferycznych. Gwałtowne burze, intensywne opady deszczu czy silne wiatry zwiększają ryzyko czasowych przerw w dostawach prądu. I chociaż krótkie usterki zwykle nie mają większego wpływu na pracę, to dłuższe awarie mogą przysporzyć wielu problemów. Anomalie pogodowe najczęściej pojawiają się w okresie letnim, dlatego już wiosną warto się przed nimi zabezpieczyć.

 

Dobrym pomysłem jest zakup przenośnej stacji zasilania, która zapewni niezbędną energię wybranym sprzętom domowego użytku w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej. Stacja RIVER 2 Max o pojemności 512 Wh i mocy wyjściowej sięgającej do 1000 W zasili nawet 80% powszechnie używanych urządzeń domowych, w tym także np. służbowy telefon czy laptopa – wyjaśnia Daria Ciecior przedstawiciel firmy EcoFlow. – Co ciekawe, stacja sprawdzi się w roli EPS. Oznacza to, że w momencie przerwy w dostawie prądu w ciągu 30 ms zacznie zasilać wybrane urządzenia.

 

Stację RIVER 2 Max można ładować na kilka sposobów, a w tym za pomocą specjalnych paneli słonecznych. Szkoda nie wykorzystać wiosennego słońca! – Ładowanie stacji za pomocą paneli nie tylko jest wydajne, ale też opłacalne i stanowi wyraz naszej troski o stan środowiska naturalnego – podkreśla Daria Ciecior.

 

Pamiętaj o backupie!

 

Czasem nawet najprostsza, niepozorna awaria sprzętu może doprowadzić do utraty ważnych danych. Na szczęście możemy temu zapobiec. Rozwiązaniem jest robienie backupu. Backup to inaczej kopia zapasowa danych. Backupem można objąć wszystkie istotne dokumenty znajdujące się na firmowym laptopie. Mogą być to zarówno pojedyncze pliki, jak i całe bazy danych. Backupem zabezpiecza się także pocztę mailową, serwery oraz konkretne sprzęty.

 

Backup można zrobić na dwa sposoby:

  • lokalnie, zgrywając kopię danych na dysk zewnętrzny, USB czy inny nośnik,
  • online, czyli wysłać kopię danych na serwer chmurowy lub skorzystać z serwera backupowego.

Dla większego bezpieczeństwa danych warto połączyć oba sposoby.

 

 

Wpuść wiosnę do domu

 

Wiosną wszystko budzi się do życia. Świat przybiera kolorowe barwy, w powietrzu unosi się zapach pierwszych wiosennych kwiatów, a ptaki, które wróciły do Polski z ciepłych krajów, ogłaszają nadejście nowej pory roku radosnym ćwierkaniem. Jak przenieść tę wspaniałą, wiosenną aurę do swojego domowego biura? Przede wszystkim często wietrzyć pomieszczenie. Praca przy otwartym oknie nie tylko jest przyjemniejsza, ale też zdrowsza.

 

Wiosna to także idealny czas na zamiany w wystroju biura. Można wymienić zasłony na lżejsze i jaśniejsze, półkę ozdobić lampą z subtelnym abażurem, a na biurku ustawić wazon z tulipanami czy żonkilami. Warto wykorzystać delikatne, pastelowe akcesoria, które tchną nieco życia do wnętrza i nadadzą mu całkowicie odmienny charakter. Starannie zaaranżowana przestrzeń sprzyja produktywności i kreatywności. W niebanalnym wnętrzu, z mocnym wsparciem technicznym, pracuje się zdecydowanie lepiej,

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.