Komunikaty PR

Z przepracowania w Pakistanie trafił do szpitala. Stworzył start-up Vaqat

2023-01-18  |  16:00
Biuro prasowe

Daniel Robaczewski stworzył innowacyjny start-up w odpowiedzi na problem licznych nadgodzin w korporacjach, firmach konsultingowych i start-upach. Vaqat to platforma łącząca menedżerów ze studentami, do których zlecane są pojedyncze zadania i projekty. Nie tylko pomaga studentom we wczesnym rozpoczynaniu kariery poprzez wykonywanie realnych zadań dla firm, ale również organizacjom w pozyskiwaniu talentów na całym świecie. Vaqat właśnie zamknął rundę pre-seed i pozyskał ponad 1,8 mln zł od inwestorów z USA.

Start-up powstał, żeby rozwiązywać kluczowe problemy współczesnego rynku pracy, czyli przepracowania, wypalenia zawodowego i presji stałego zwiększenia wydajności. Daniel Robaczewski - założyciel i CEO Vaqatu - sam doświadczył skutków nieprzespanych nocy po 16-godzinnych dniach pracy w konsultingu. Już wtedy wpadł na pomysł, żeby część swoich zadań delegować. - Zdarzały się dni, w których każda godzina była na wagę złota, bo decydowała o tym, czy pójdę spać lub czy wezmę prysznic, więc czasochłonne, proste i niepoufne zadania, takie jak porządkowanie bazy w excelu z tysiącem miast, które trzeba było odnaleźć na Google Maps i przypisać do regionów, zlecałem siostrze - mówi Daniel Robaczewski. Wtedy po raz pierwszy pomyślał o rozwiązaniu takim jak Vaqat.

Gdy stan jego zdrowia przez chroniczny brak snu tak się pogorszył, że pracując dla jednej z pakistańskich firm, trafił do szpitala, zdecydował, że odejdzie z świetnie płatnego etatu w korporacji i założy swoją firmę. Stworzył platformę Vaqat, która łączy studentów z korporacjami, firmami konsultingowymi i start-upami, które potrzebują natychmiastowego, krótkoterminowego wsparcia w realizacji konkretnych zadań. Dzięki Vaqat przedsiębiorcy mogą w szybki (nawet w 30 minut) i łatwy sposób znaleźć studentów, którzy chcą zdobyć cenne doświadczenie i szansę na rozwijanie swoich umiejętności oraz kompetencji. Wszystko odbywa się bez konieczności podejmowania pełnoetatowych zobowiązań, co pozwala im skupić się na nauce oraz innych obowiązkach, a jednocześnie przetestować potencjalnie przyszły zawód przez zaledwie kilka godzin czy dni. - Tworząc Vaqat chciałem pomóc innym uniknąć tego, przez co sam przechodziłem przez 10 lat kariery. Mam nadzieję, że będzie to platforma, na której wszystkie firmy będą rekrutować młode talenty na podstawie ich sprawdzonych już umiejętności, a dla studentów będzie to integralna część procesu wyboru przyszłych karier - powiedział CEO i Founder start-upu.

Vaqat przeprowadził już prawie 100 pilotażowych projektów w 15 państwach z największymi korporacjami, takimi jak Bain & Company, OC&C, Altman Solon, Artefact, ale także ze startupami, funduszami inwestycyjnymi, czy siecią restauracji. Z platformy korzysta obecnie ponad 1600 studentów z 250 uniwersytetów na całym świecie. W październiku start-up zajął drugie miejsce w LBS MENA Start-up Competition w Dubaju.

Start-up w styczniu zamknął pre-seedową rundę finansowania z wynikiem ponad 1,8 mln złotych pozyskanych od Untapped Capital, amerykańskiego funduszu Venture Capital, a także prywatnych inwestorów w Stanach, Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. - Dzięki finansowaniu rozwiniemy produkt i dotrzemy do większej liczby firm i studentów na całym świecie, co pozwoli nam zostać pierwszą platformą korzystającą z trendu “gig economy” w celach rekrutacyjnych. - mówi Daniel Robaczewski.

Założyciel Vaqat, Daniel Robaczewski, jest absolwentem London Business School. Po ukończeniu studiów pracował w prestiżowych firmach Delta Partners i Oliver Wyman jako konsultant m. in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kazachstanie, Katarze, Iraku, Arabii Saudyjskiej, i Pakistanie. W trakcie studiów zrobił 9 programów stażowych poszukując swojej przyszłej ścieżki zawodowej.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.