Żabka partnerem strategicznym, “Miesiąca Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosp
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami zorganizowany przez Fundację Avalon to ważna inicjatywa dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami, ale również dla tych, którzy na co dzień wspierają je w drodze do aktywności w każdej sferze życia.
Partnerem strategicznym Miesiąca Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami Fundacji Avalon została Grupa Żabka, która w ramach swojego zaangażowania realizuje szereg działań. Emitowane w maju reklamy telewizyjne Żabki są tłumaczone na polski język migowy przez Jakuba Stanisławczyka – jednego z bohaterów spotu Fundacji Avalon. Jest to ważna inicjatywa wskazująca na niedostępność przekazu telewizyjnego dla osób Głuchych czy niedosłyszących. Żabka organizuje też działania edukacyjne skierowane do franczyzobiorców, przybliżające im problemy i trudności z jakimi spotykają się OzN w codziennym życiu, podejmowaniu aktywności zawodowej, podczas korzystania z rożnego rodzaju usług czy robienia zakupów. Szkolenia obejmują więc takie kwestie jak zatrudnianie pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności, dostępność punktów sprzedażowych czy obsługa klienta z niepełnosprawnością zarówno ruchową jak i sensoryczną. Grupa Żabka wspiera komunikacyjnie przez cały maj działania Fundacji Avalon, publikując artykuły dedykowane akcji. Zaangażowanie w Miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami to początek współpracy Grupy Żabka i Fundacji Avalon, która w kolejnych miesiącach prowadzić będzie do systemowego zwiększenia otwartości Żabki na klientów, ale także pracowników z niepełnosprawnościami.
„Szanuję. Nie Dyskryminuję!” – podpisz Deklarację Fundacji Avalon
Od 5 maja (Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych) na stronie internetowej Fundacji Avalon każdy może podpisać Deklarację “Szanuję. Nie dyskryminuję!” i w ten sposób wyrazić swoje wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Deklaracja jest wyrazem 16 letniego doświadczenia Organizacji pracy na rzecz OzN a także badań, jakie przeprowadziła Organizacja na przełomie marca i kwietnia. Raport z badań zostanie opublikowany na stronie internetowej Fundacji Avalon w dni 24 maja. Na start działań, Fundacja opublikowała także spot video podejmujący temat codziennych trudności i przejawów dyskryminacji, na jakie narażone są OzN, a które uniemożliwiają im realizację życiowej aktywności na równych zasadach.
Zakończeniem wszystkich działań będzie Piknik Fundacji Avalon, na który Organizacja zaprasza w niedzielę 28 maja do Parku Szczęśliwickiego w Warszawie. Podczas całodziennej imprezy przewidziano masę atrakcji sportowych, edukacyjnych i kulturalnych, w których udział może każda osoba niezależnie od wieku czy poziomu sprawności. Podczas Pikniku Fundacji Avalon jej pracownicy, ambasadorzy i przyjaciele będą uwrażliwiać na kwestię szacunku wobec OzN i ich równego traktowania. Więcej informacji o akcji oraz możliwość podpisania Deklaracji znajdują się na stronie: www.fundacjaavalon.pl/szanuje-nie-dyskryminuje

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.