Komunikaty PR

Zielona rewolucja w Europie. Ecowipes ma nowych właścicieli

2023-08-11  |  10:36
Biuro prasowe
Kontakt

Dagmara Gac
Alert Media Communications

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
dagmara.gac|alertmedia.pl| |dagmara.gac|alertmedia.pl
609 329 385
https://alertmedia.pl/

Silniejsza obecność na rynkach europejskich, nowe możliwości rozwoju i umacnianie pozycji lidera biodegradowalnych rozwiązań – to cele, które Ecowipes stawia przed sobą dzięki przejęciu przez: Cornerstone Investment Management oraz Kartesia. W strukturze własnościowej firmy pozostaje Gabriel Kermiche, dyrektor generalny Ecowipes. Zmiany właścicielskie i finansowe to dla Ecowipes motor napędowy do dalszego wzrostu. Firma wciąż udoskonala swoje technologie, będąc w obszarze troski o środowisko krok przed regulacjami jakie wkrótce zostaną wprowadzone przez Unię Europejską w ramach European Green Deal.

Zielona rewolucja w Europie

Europejski Zielony Ład, czyli European Green Deal, to plan transformacji gospodarki UE, który powstaje z myślą o zrównoważonej przyszłości. Zakłada między innymi wdrożenie przepisów dotyczących biodegradowalności, recyklingu i oznaczania wpływu produktów na środowisko. Ecowipes już dziś jest liderem we wprowadzaniu produktów bez plastiku, a kolejnym krokiem firmy jest włączenie jak największej ilości recyklatów, aby nie tylko opakowania, ale również wykorzystywane włókna, pochodziły z recyklingu.

- Nasze partnerstwo z Ecowipes umożliwi firmie dalszy rozwój i możliwość oferowania klientom ekologicznych produktów - powiedział Tomasz Pietrzak, partner w Cornerstone Investment Management. - Transakcja jest zgodna z naszą filozofią i zaangażowaniem w inwestowanie w zrównoważone i ekologicznie świadome firmy. Partnerstwo to pozwoli nam przyczynić się do bardziej ekologicznej przyszłości.

Zmiany kluczowe dla rozwoju

Od 2011 roku Ecowipes jest europejskim liderem środowiskowym i technologicznym. Firma jest pionierem w produkcji biodegradowalnych chusteczek nawilżanych z włókniny tricell, które mają minimalny wpływ na środowisko i rozkładają się już w kilka tygodni.

- Pozytywny wpływ biodegradowalnych produktów na ekologię jest dla firmy Ecowipes kluczowy i był jednym z głównych czynników, które przekonały nas do wejścia w to partnerstwo. Zaangażowanie zarządu Ecowipes w innowacje, jakość i zrównoważony rozwój jest zgodne z naszym podejściem do inwestowania uwzględniającego kryteria zrównoważonego rozwoju. To wszystko przekonało nas do zaangażowania się w tę transakcję już na wczesnym etapie - powiedział Giuseppe Mirante, Senior Advisor w Kartesia.

Partnerstwo Ecowipes z Cornerstone i Kartesią stwarza możliwości dalszego rozwoju i umacniania silnej pozycji lidera biodegradowalnych rozwiązań w Europie. Firma może pochwalić się dziś obecnością i rozpoznawalnością na rynkach europejskich, ze szczególnie silną pozycją w Polsce, Europie Środkowo-Wschodniej i Francji.. To właśnie Francja, jako kraj, w których swoje korzenie ma EcoWipes, od wielu lat szczególnie dużą wagę przywiązuje do wpływu produktów na środowisko i stawia na biodegradowalność.

- Nasza współpraca z Cornerstone i Kartesią pozwoli nam wykorzystać naszą obecną pozycję w Europie i przyspieszyć rozwój w kolejnych jej regionach. Dostarczenie niezbędnego wsparcia finansowego umożliwi nam wprowadzania kolejnych innowacyjnych rozwiązań oraz ekspansji na nowe rynki, zwłaszcza w Europie Zachodniej, gdzie konsumenci szczególnie cenią ekologiczne rozwiązania – powiedział Gabriel Kermiche, dyrektor generalny i współinwestor w Ecowipes.

Produkty na bazie innowacyjnej włókniny tricell już w pierwszym roku istnienia odnotowały 20-procentowy wzrost. Wpłynęło to na decyzję o budowie kolejnej nowoczesnej fabryki firmy w mazowieckim Pomiechówku, oddalonym o niecałe 5 km od dotychczasowej siedziby. Jej innowacyjna linia technologiczna będzie miała funkcje dostosowane do produkcji włókniny tricell i pozwoli na osiągnięcie jeszcze większej wydajności operacyjnej.

Earthchangers - duże znaczenie edukacji ekologicznej

Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, obecnie każdy Europejczyk wytwarza rocznie średnio prawie 180 kg odpadów opakowaniowych. Aż 40% tworzyw sztucznych i 50% papieru wykorzystywanych w UE jest przeznaczone do wytwarzania opakowań. Bez podjęcia odpowiednich działań UE odnotowałaby dalszy wzrost ilości odpadów opakowaniowych o 19% do 2030 r., a odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych nawet o 46%.

Dlatego Ecowipes od początku kładzie duży nacisk na edukację konsumentów i inspirowanie ich do zmiany codziennych nawyków. - Nazywamy siebie Earthchangers, a zmiany własnościowe przybliżą nas do osiągnięcia naszego głównego celu środowiskowego: dostarczania konsumentom produktów higienicznych wykonanych tylko z materiałów pochodzenia naturalnego, dostępnych równocześnie w przystępnej cenie – skomentował Gabriel Kermiche, dyrektor generalny i współinwestor w Ecowipes.


 
   

O firmie Cornerstone Investment Management:

Cornerstone Investment Management, założona przez Przemysława Krycha w 2001 roku, to firma zarządzająca inwestycjami private equity o wartości aktywów wynoszącej 7 miliardów euro. Dzięki zespołowi doświadczonych ekspertów firma dostarcza wyższe stopy zwrotu w obszarach, w których inwestuje, takich jak corporate private equity, private debt i private equity real estate, wykorzystując głębokie zasoby wiedzy, relacji i umiejętności naszego zespołu do odblokowania sytuacji i tworzenia wyjątkowych zwrotów dla naszych inwestorów.

Dorobek firmy obejmuje inwestycje w różne sektory, w tym nieruchomości, outsourcing IT, operatorów kablowych, energię odnawialną, opiekę zdrowotną, sektor spożywczy, produkty higieniczne i kosmetyczne, metale zielone, opiekę nad zwierzętami i usługi finansowe. Spravia, Elemental, Okechamp/Lutece, Ecowipes, Luxmed, Avenga, LuxVet Group, ProService Finteco to przykłady, które ilustrują różnorodność branż i sektorów, w które zainwestował Cornerstone Investment Management.

O firmie Kartesia:

Kartesia jest ogólnoeuropejskim, niezależnym dostawcą kompleksowych rozwiązań finansowych, koncentrującym się na oferowaniu szytych na miarę propozycji finansowych, obejmujących całą strukturę kapitałową, wiodącym spółkom średniej wielkości z różnych branż, w celu przyspieszenia ich tempa rozwoju. Kartesia zarządza aktywami o wartości ponad 5 mld euro i jest zarządzana przez zespół ponad 80 doświadczonych specjalistów w biurach w Brukseli, Londynie, Luksemburgu, Madrycie, Monachium, Amsterdamie, Paryżu i Mediolanie.

O firmie Ecowipes:

Ecowipes specjalizuje się w produkcji ekologicznych produktów higienicznych i kosmetycznych (chusteczki, płatki, patyczki higieniczne) oraz produkcji marek własnych dla wiodących sieci detalicznych, takich jak Lidl, Biedronka i Auchan, co gwarantuje dostępność produktów firmy w wielu europejskich sklepach.

Cechami Ecowipes, wyróżniającymi ją od innych podmiotów, są innowacyjne i przyjazne dla środowiska technologie, takie jak szeroki portfel biodegradowalnych rozwiązań. Aby zmniejszyć swój ślad węglowy, firma polega na nisko przetworzonych surowcach i lokalnych dostawcach. Ponadto firma korzysta z materiałów pochodzących ze źródeł odnawialnych i zwiększa stosowanie materiałów poddanych recyklingowi. Ecowipes kładzie również duży nacisk na edukację konsumentów i zachęcanie ich do zmiany codziennych nawyków.

Firma została założona w 2011 roku przez Moulouda Kermiche, ojca Gabriela Kermiche. Jest to bardzo dynamiczny i nowoczesny producent, tworzony przez zespół ekspertów posiadających ponad 30-letnie doświadczenie w innowacyjnych rozwiązaniach biznesowych, którzy stale pracują nad rozwojem ekologicznych produktów.

Ecowipes posiada dwa nowoczesne zakłady produkcyjne - główny zlokalizowany w Nowym Dworze Mazowieckim w Polsce i drugi, z zaawansowanym parkiem maszynowym, w pobliżu Miluzy we Francji pod marką Hydra Beauty & Clean. Trzeci zakład jest obecnie budowany w Polsce w Pomiechówku. Oprócz dostarczania marek własnych dla największych sieci detalicznych w Europie, Ecowipes wprowadził własne marki Tami i Rapid Clean.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alert Media Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.