Zmiany personalne w Zarządzie Geberit Polska

OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Przemysław Powalacz – Prezes Zarządu Geberit Sp z o.o., podjął decyzję o rozstaniu z Grupą Geberit i kontynuowaniu swojej kariery w nowych obszarach biznesowych. W firmie Geberit pozostanie do końca sierpnia.
Przemysław Powalacz rozpoczął pracę w Grupie Sanitec w kwietniu 2004 r. od początku pełniąc role managerskie w obszarze sprzedaży i marketingu. Od 2006 r. objął stanowisko Dyrektora Marketingu i Sprzedaży oraz Członka Zarządu regionu CEE, obejmującego także Rosję i Ukrainę. W latach 2008 - 2015 był Prezesem Zarządu Sanitec Koło, pełnił też korporacyjną funkcję Senior Vice President CEE. Od kwietnia 2015 r. jest Prezesem Zarządu Geberit Sp. z o.o.
Na przestrzeni lat, Przemysław Powalacz był inicjatorem i sponsorem kluczowych projektów biznesowych, służących budowaniu znaczenia i wizerunku marek Koło i Geberit w koncernach Sanitec i Geberit. Wspierał inwestycje modernizujące zakłady produkcyjne w Polsce i Ukrainie w latach 2008-2015. Odegrał również kluczową rolę w rozwoju biznesu na rynkach CEE oraz
w sukcesie integracji procesów obu organizacji komercyjnych po 2015 r.
„Ogromnie wiele nauczyłem się przez te niemal 20 lat. Zaangażowanie i życzliwość moich współpracowników sprawiały, że każdego dnia chciało mi się CHCIEĆ: zainicjować kolejny nowy projekt, spotkać się z moim zespołem, aby znów zrobić coś lepiej, czy ruszyć do naszych klientów, u których pobrałem wiele lekcji rynkowej pokory i prawdziwego partnerstwa” – podsumowuje Przemysław Powalacz.
Aktualnie trwa proces nominacji na stanowisko Prezesa Zarządu Geberit Sp. z o.o., o czym będziemy informować w najbliższym czasie.
www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.