Komunikaty PR

Firmy szukają bardziej elastycznych umów finansowania aut

2020-05-29  |  01:00
Biuro prasowe

Przemysł motoryzacyjny powoli odżywa. O uruchomianiu fabryk informują kolejni producenci. Do nadrobienia jednak jest sporo. Eksperci szacują, że czas oczekiwania na nowy samochód z salonu może wynosić nawet pół roku. Zmienia się też podejście przedsiębiorców do firmowych samochodów. Nie chcą czekać na auta i finansować ich w trwających latami kontraktach.

- W ostatnich tygodniach obserwujemy rosnącą liczbę zapytań o auta dostępne od ręki z możliwością sfinansowania za pomocą możliwie najkrótszych i elastycznych kontraktów. To szczególnie ważne dla przedsiębiorców, bo służbowe auto to często jedno z ich podstawowych narzędzi pracy. Wielu właścicieli firm potrzebuje go do transportu towaru lub dojazdu do klienta. Jednak w obecnej sytuacji zleceń może być mniej, a utrzymanie firmowego auta to stały miesięczny koszt. Bezpieczniejszym rozwiązaniem mogą być dla nich oferty krótko- i średnioterminowego wynajmu, w których auto jest dostępne od ręki nawet w ciągu kilku godzin – mówi Tomasz Kulesza, wiceprezes Masterlease należącej do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Ile kosztuje wynajęcie auta na miesiąc?

Najem krótkoterminowy umożliwia wypożyczenie auta nawet na jeden dzień. Samochody są dostępne od ręki. Cena wypożyczenia auta zależy od klasy pojazdu i okresu, na jaki go „wynajmujesz””. Im jest dłuższy, tym niższa cena. Wynajęcie małego miejskiego samochodu typu Fiat 500, Hyundai i20 czy Kia Picanto na 14 dni kosztuje ok. 840 zł brutto, czyli ok. 60 zł brutto za dzień.

- Zaletą „punktowego, krótkoterminowego wynajmu auta pod konkretne potrzeby jest większa kontrola nad wydatkami i brak długoterminowego zobowiązania. Przedsiębiorca ponosi koszt tylko, jeżeli faktycznie potrzebuje auta. Przeglądając oferty na rynku  warto zwrócić uwagę jakich okresów dotyczy oferta cenowa oraz czy w kosztach najmu uwzględniona jest obsługa techniczna, ubezpieczenie i całodobowe assistance. Dzięki temu klient będzie miał pewność, że nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami.  – podpowiada Tomasz Kulesza z Masterlease, oferującej najem krótkoterminowy w ramach sieci MasterRent24.

Wynajmij auto na rok z możliwością rezygnacji w każdej chwili.

Można też od razu wynająć auto na rok lub dłużej. Z pomocą starają się przyjść firmy z sektora Car Fleet Management, które wprowadziły nowe usługi zapewniające klientom większą kontrolę nad ich zobowiązaniami finansowymi. Jedną z takich firm jest Masterlease, która jako jedna z pierwszych oferowała na rynku roczne kontrakty, a teraz dopasowała ofertę abonamentu do aktualnych potrzeb klientów. W przypadku zawarcia umowy online na 12 miesięcy klient może rozwiązać kontrakt w dowolnym momencie bez dodatkowych konsekwencji finansowych.

- Elastyczny abonament wprowadziliśmy również z myślą o przedsiębiorcach. Wiemy, że w obecnej sytuacji bezpieczniejszym finansowo rozwiązaniem jest wynajęcie auta na rok z możliwością odstąpienia Zwłaszcza, że oferujemy je z pakietem usług, które eliminują wiele uciążliwych elementów i kosztów związanych z posiadaniem pojazdu na własność, np. rejestracja samochodu, zakup ubezpieczenia, serwis czy przechowywanie opon. Przedsiębiorcy mogą wynająć używane samochody po kontraktach leasingowych, które są dostępne od ręki i gotowe do drogi. Do programu elastycznego abonamentu dedykujemy najlepsze samochody, które mamy dostępne w punktach Master1.pl – mówi Grzegorz Grodecki, Dyrektor Zarządzający Master1.pl.

Auta pokontraktowe to pojazdy, które wcześniej były użytkowane w ramach umów leasingu czy wynajmu długoterminowego. Pochodzą z polskich salonów z gwarancją prawdziwego przebiegu. Były nie tylko finansowane, ale również serwisowane przez firmę leasingową. Ona dysponuje historią serwisowania wszystkich swoich aut, czyli pełną wiedzą na temat ich stanu technicznego oraz przebiegu.

Źródło: Masterlease

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Czy można przyspieszyć odroczony termin płatności na fakturze? Biuro prasowe
2024-09-27 | 14:30

Czy można przyspieszyć odroczony termin płatności na fakturze?

Wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności to powszechna praktyka w wielu branżach. Dla firm sprzedających towary i usługi, możliwość zaoferowania klientom
Finanse IdoSell i Adyen łączą siły w obszarze płatności
2024-09-27 | 01:00

IdoSell i Adyen łączą siły w obszarze płatności

IdoSell – lider rynku e-commerce w Polsce – nawiązał strategiczną współpracę z Adyen, globalną platformą technologii finansowych. Od teraz Adyen będzie dostarczać
Finanse Nieprzewidziany wydatek tuż przed wypłatą? Soonly znalazło na to patent(o).
2024-09-26 | 10:00

Nieprzewidziany wydatek tuż przed wypłatą? Soonly znalazło na to patent(o).

Patento to zupełna nowość na polskim rynku finansowym. Zespół Soonly Finance pod kierownictwem Dariusza Deniziaka opracował rewolucyjne rozwiązanie, które umożliwia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.