Firmy szukają bardziej elastycznych umów finansowania aut
Przemysł motoryzacyjny powoli odżywa. O uruchomianiu fabryk informują kolejni producenci. Do nadrobienia jednak jest sporo. Eksperci szacują, że czas oczekiwania na nowy samochód z salonu może wynosić nawet pół roku. Zmienia się też podejście przedsiębiorców do firmowych samochodów. Nie chcą czekać na auta i finansować ich w trwających latami kontraktach.
- W ostatnich tygodniach obserwujemy rosnącą liczbę zapytań o auta dostępne od ręki z możliwością sfinansowania za pomocą możliwie najkrótszych i elastycznych kontraktów. To szczególnie ważne dla przedsiębiorców, bo służbowe auto to często jedno z ich podstawowych narzędzi pracy. Wielu właścicieli firm potrzebuje go do transportu towaru lub dojazdu do klienta. Jednak w obecnej sytuacji zleceń może być mniej, a utrzymanie firmowego auta to stały miesięczny koszt. Bezpieczniejszym rozwiązaniem mogą być dla nich oferty krótko- i średnioterminowego wynajmu, w których auto jest dostępne od ręki nawet w ciągu kilku godzin – mówi Tomasz Kulesza, wiceprezes Masterlease należącej do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.
Ile kosztuje wynajęcie auta na miesiąc?
Najem krótkoterminowy umożliwia wypożyczenie auta nawet na jeden dzień. Samochody są dostępne od ręki. Cena wypożyczenia auta zależy od klasy pojazdu i okresu, na jaki go „wynajmujesz””. Im jest dłuższy, tym niższa cena. Wynajęcie małego miejskiego samochodu typu Fiat 500, Hyundai i20 czy Kia Picanto na 14 dni kosztuje ok. 840 zł brutto, czyli ok. 60 zł brutto za dzień.
- Zaletą „punktowego, krótkoterminowego wynajmu auta pod konkretne potrzeby jest większa kontrola nad wydatkami i brak długoterminowego zobowiązania. Przedsiębiorca ponosi koszt tylko, jeżeli faktycznie potrzebuje auta. Przeglądając oferty na rynku warto zwrócić uwagę jakich okresów dotyczy oferta cenowa oraz czy w kosztach najmu uwzględniona jest obsługa techniczna, ubezpieczenie i całodobowe assistance. Dzięki temu klient będzie miał pewność, że nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami. – podpowiada Tomasz Kulesza z Masterlease, oferującej najem krótkoterminowy w ramach sieci MasterRent24.
Wynajmij auto na rok z możliwością rezygnacji w każdej chwili.
Można też od razu wynająć auto na rok lub dłużej. Z pomocą starają się przyjść firmy z sektora Car Fleet Management, które wprowadziły nowe usługi zapewniające klientom większą kontrolę nad ich zobowiązaniami finansowymi. Jedną z takich firm jest Masterlease, która jako jedna z pierwszych oferowała na rynku roczne kontrakty, a teraz dopasowała ofertę abonamentu do aktualnych potrzeb klientów. W przypadku zawarcia umowy online na 12 miesięcy klient może rozwiązać kontrakt w dowolnym momencie bez dodatkowych konsekwencji finansowych.
- Elastyczny abonament wprowadziliśmy również z myślą o przedsiębiorcach. Wiemy, że w obecnej sytuacji bezpieczniejszym finansowo rozwiązaniem jest wynajęcie auta na rok z możliwością odstąpienia Zwłaszcza, że oferujemy je z pakietem usług, które eliminują wiele uciążliwych elementów i kosztów związanych z posiadaniem pojazdu na własność, np. rejestracja samochodu, zakup ubezpieczenia, serwis czy przechowywanie opon. Przedsiębiorcy mogą wynająć używane samochody po kontraktach leasingowych, które są dostępne od ręki i gotowe do drogi. Do programu elastycznego abonamentu dedykujemy najlepsze samochody, które mamy dostępne w punktach Master1.pl – mówi Grzegorz Grodecki, Dyrektor Zarządzający Master1.pl.
Auta pokontraktowe to pojazdy, które wcześniej były użytkowane w ramach umów leasingu czy wynajmu długoterminowego. Pochodzą z polskich salonów z gwarancją prawdziwego przebiegu. Były nie tylko finansowane, ale również serwisowane przez firmę leasingową. Ona dysponuje historią serwisowania wszystkich swoich aut, czyli pełną wiedzą na temat ich stanu technicznego oraz przebiegu.
Źródło: Masterlease
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.