From Warsaw with love, czyli projekt na odległość
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Pandemia sprawiła, że praca architektów przeniosła się w dużej mierze do internetu. Szczególnie dotyczy to pracowni, które realizują projekty w różnych częściach świata. Czy taka forma pracy sprawdza się równie dobrze jak bezpośredni kontakt? W jakich miejscach powstaną projekty polskich architektów?
Praca zdalna to w ostatnich miesiącach jeden z najpopularniejszych tematów. W związku z epidemią, wielu z nas musiało się jej nauczyć, przyzwyczaić do braku bezpośredniego kontaktu z klientami i współpracownikami. Niektóre profesje były jednak przyzwyczajone do tego trybu pracy już od dawna. Wśród nich znaleźli się między innymi architekci, którzy niejednokrotnie realizują projekty w wielu częściach Europy. Jedną z pracowni, które zwykle działają w tym trybie jest biuro Tremend.
-Już wcześniej realizowaliśmy zdalnie nasze projekty w różnych częściach Europy, a ze względu na epidemię i ograniczoną możliwość podróżowania, całkowicie przeszliśmy na tę formę pracy. Obecnie realizujemy projekty w Paryżu, Budapeszcie oraz na Ukrainie - w Odessie i we Lwowie. Dzięki narzędziom online i zaufaniu inwestorów, z którymi łączą nas dobre relacje, proces projektowy przebiega bez przeszkód. Oczywiście, cenimy bardzo bezpośredni kontakt, jednak w obecnej sytuacji również się odnaleźliśmy- wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.
Bonjour, Paris!
Paryż to niekończące się źródło inspiracji i miejsce, które wciąż dynamicznie się rozwija. W ramach współpracy z Louvre Hotels Group, architekci z Tremend opracowali koncepcję standardów dla nowego brandu - Tulip Residences. Pierwsze obiekty marki powstają w Paryżu oraz w Warszawie.
Podróż na Wschód
Kolejnym punktem na mapie Europy, w którym powstaną nowe realizacje architektów z Tremend jest Ukraina. We Lwowie pracują nad hotelem. W Odessie natomiast, nad przebudową 5-gwiazdkowego hotelu, mieszczącego się w zabytkowej kamienicy. Obiekt zostanie również wzbogacony o część 4-gwiazdkową. Biuro odpowiada za projekt bryły oraz wnętrz.
Powrót do Budapesztu
Architekci z Tremend mają na koncie również realizacje w stolicy Węgier. Począwszy od hotelu ibis Styles Styles Budapest Center, który przenosi gości do świata gier, poprzez ibis Styles Budapest City, w którym motywem przewodnim są rowery, aż po kolorowy i eklektyczny Mercure Budapest Buda. Obecnie, biuro pracuje nad metamorfozą jednego z tamtejszych hoteli - pracownia wygrała projekt na jego przebudowę w maju tego roku.
Więcej na: http://tremend.pl
Facebook: https://www.facebook.com/tremendarchitects
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/12623022/admin/
Instagram: https://www.instagram.com/tremend_architects/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.