Fujifilm dołącza do The Park Warsaw
Warszawski biurowiec The Park Warsaw zyskał nowego najemcę. Po 20 latach w poprzedniej lokalizacji przy Alejach Jerozolimskich, na zmianę siedziby zdecydowała się spółka Fujifilm Poland sp. z o.o, która zajmie ponad 1000 mkw. powierzchni na 1. piętrze budynku B7.
Japoński koncern Fujifilm dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania dla wielu gałęzi przemysłu. Jego technologie wykorzystywane są w opiece zdrowotnej, poligrafii, urządzeniach optycznych, obrazowaniu cyfrowym i produktach związanych z drukiem i cyfryzacją dokumentów, ale także w produktach konsumenckich – aparatach fotograficznych, lornetkach. Przeniesienie biura do The Park Warsaw stanowi kolejny krok przedsiębiorstwa w celu dalszego rozwoju.
Uwzględniając potrzeby firmy, wynikające z jej ciągłego rozwoju oraz wzrastającej roli polskiego oddziału w regionie CEE, konieczność konsolidacji wszystkich biznesów „pod jednym dachem” oraz dostosowanie biura do hybrydowego systemu pracy, jednocześnie dbając o zwiększenie komfortu pracowników, wybraliśmy miejsce najlepiej spełniające nasze oczekiwania – powiedział Paweł Augustyn, CEO CEE Region w Fujifilm.
Biuro Fujifilm w The Park Warsaw zostało zaprojektowane z myślą o nowoczesnym i ergonomicznym miejscu pracy. Pracownicy będą mieć dostęp do zaawansowanych udogodnień, które pozwolą im efektywnie pracować i rozwijać swoje umiejętności. Przestrzeń zostanie wyposażona w najnowsze technologie i zoptymalizowana pod kątem komfortu i współpracy zespołowej.
Jako właściciel i zarządca The Park Warsaw, z przyjemnością wspieramy naszych najemców w osiąganiu ich celów biznesowych. Tak samo będzie z Fujifilm – wiemy, że koncept biura i potrzeby najemcy wpisują się w naszą bogatą ofertę nowoczesnych udogodnień dla pracowników. Na warszawskim rynku wyróżnia nas bowiem wyjątkowo zielona przestrzeń, tworząca zdrowe środowisko pracy, pełna infrastruktura dla rowerzystów (stacje Veturilo, szatnie, prysznice oraz parking), oferta usługowo-gastronomiczna w kompleksie, siłownia oraz dodatkowe linie transportu zbiorowego. Jesteśmy zaszczyceni, że po 20 latach Fujifilm postanowił przenieść swoje biuro właśnie do The Park Warsaw i liczymy na równie długą współpracę – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate.
Otwarcie nowego biura Fujifilm w The Park Warsaw zaplanowane jest na I kwartał 2024 roku.
The Park Warsaw to nowoczesny kampus biurowy zlokalizowany na warszawskich Włochach. Inwestycja docelowo będzie się składać z 12 budynków biurowych klasy A. Unikatowa architektura otoczona bujną zielenią oraz liczne udogodnienia sprzyjają tworzeniu komfortowych warunków pracy. Kompleks zarządzany przez White Star Real Estate został zrealizowany zgodnie ze strategią zarządcy, której głównym założeniem jest najwyższej jakości budownictwo i projektowanie zgodne z certyfikacją BREEAM.
White Star Real Estate jest znaną, międzynarodową firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, która zrealizowała łącznie ponad 50 wysokiej jakości projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Wśród nich znaczącą część stanowi grupa prestiżowych budynków biurowych, a pozostałe inwestycje to magazyny, centra handlowe oraz osiedla domków jednorodzinnych i mieszkań. White Star Real Estate jest także doświadczonym zarządcą nieruchomości i częścią White Star Group, zajmującej się szeroko pojętymi nieruchomościami. White Star Group jest spółką holdingową założoną w celu realizacji usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami oraz inwestowaniem w nieruchomości i private equity, głównie w Europie Środkowej i Wschodniej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.