Fundacja K.I.D.S. nie zwalnia tempa! Rusza z serią webinarów i ogłasza konkurs
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Raport ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’, który niedawno zaprezentowała Fundacja K.I.D.S. był pierwszym krokiem do dyskusji na temat transformacji polskich szpitali. Teraz Klub Innowatorów zaprasza na serię webinarów, podczas których eksperci z całego świata zgłębią zagadnienia poszczególnych rozwiązań. Pierwsza wideokonferencja ,,Szpitale Przyszłości: #1 Telemedycyna’’ odbędzie się już 8 września, a jej gościem specjalnym będzie Alison Curfman, dyrektor oddziału pediatrii w pierwszym na świecie “szpitalu bez łóżek” - Mercy Virtual. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - wystarczy zarejestrować się na stronie: https://app.evenea.pl/event/webinarkids-telemedycyna.
Podczas pierwszego webinaru K.I.D.S. eksperci skupią się na działaniach w obszarze telemedycyny - rozwiązania, które w czasach pandemii odgrywa szczególnie ważną rolę w systemie medycznym. Gość specjalny spotkania, Alison Curfman, przedstawi pionierskie doświadczenia z wykorzystania telemedycyny w centrum Mercy Virtual, w którym ponad 300 lekarzy monitoruje i wspiera zdalnie ok. 600.000 pacjentów. Podczas wydarzenia odbędą się również dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich przybliży dotychczasowe doświadczenia z systemem zdalnej opieki lekarskiej, spotkamy się tam z ekspertami Medicover, PZU Zdrowie oraz Telemedycyna Polska. Tematem kolejnego panelu będzie proces wdrożenia rozwiązań telemedycznych. Wezmą w nim udział eksperci Fundacji K.I.D.S., Hitachi, Telemedi.co oraz Mediguard.
Podczas spotkania przedstawione zostaną też szczegóły wsparcia Fundacji K.I.D.S. dla pionierskich projektów wdrażania telemedycyny w polskich szpitalach dziecięcych. Nabór projektów trwa do 15 września (dedykowany formularz znajduje się w linku). Jury K.I.D.S. wyłoni najlepsze z nich, biorąc pod uwagę jego skalowalność, czyli możliwość zastosowania proponowanego rozwiązania także w innych szpitalach oraz innowacyjność. Ważne też, by realizacja pomysłu w jak największym stopniu przyczyniła się do zmian doświadczeń pacjenta związanych z leczeniem. Na trzy zwycięskie projekty Fundacja przeznaczy łącznie 60 000 zł pozyskane od sponsorów: Goldman Sachs Gives oraz Sage. Wyniki zostaną ogłoszone już 30 września br. K.I.D.S. planuje realizację zwycięskiego pomysłu do końca czerwca 2021 roku.
,,Raport ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’ otworzył dyskusję na temat transformacji. Teraz czas na kolejny krok. Chcemy spotykać się z praktykami i twórcami innowacji, nawiązywać z nimi współpracę, dzielić się wiedzą z lekarzami i inspirować do wprowadzania zmian. Jednocześnie ogłaszamy konkurs dla szpitali na projekty telemedyczne, które pomożemy wdrożyć w zwycięskiej placówce.’’ – komentuje Maciej Malenda, Lider Raportu ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’ Fundacji K.I.D.S.
Kolejne webinary będą odbywać się co miesiąc. Podczas październikowej sesji eksperci poruszą tematykę innowacji usprawniających pracę szpitala czasie pandemii, natomiast trzecie spotkanie będzie poświęcone wykorzystaniu technologii Virtual Reality w medycynie, m.in. by wspierać szkolenie i pracę lekarzy lub zmniejszać stres u małych pacjentów. Dokładne daty kolejnych edycji webinaru będą dostępne na stronie Fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.
DR ALISON CURFMAN, MD, MBA
Dr Curfman jest współzałożycielką sieci badawczej SPROUT, poświęconej badaniom z zakresu zastosowań telemedycyny w pediatrii, zasiada również w komitecie wykonawczym SPROUT. Jest także członkiem Komitetu Wykonawczego Sekcji AAP ds. Telemedycyny i prowadzi konsultacje z instytucjami opieki zdrowotnej w zakresie wdrożeń telemedycznych w ośrodkach pediatrycznych, cyfrowej transformacji zdrowia i zarządzania zmianami w opiece zdrowotnej. Jest lekarzem pediatrą na oddziale ratunkowym w Mercy Clinic w St. Louis gdzie pełni również funkcję dyrektora medycznego ds. wirtualnej opieki pediatrycznej. Uruchomiła kompleksowy program wirtualnej opieki dla pacjentów pediatrii, neonatologii i pediatrycznej medycyny ratunkowej. Ukończyła rezydenturę i uzyskała stypendium na Washington University w St. Louis.
O FUNDACJI K.I.D.S.
Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by wprowadzając do szpitali innowacje i nowe technologie, zmieniać je w przyjazne i nowoczesne miejsca. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników, dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.