Komunikaty PR

Fundacja K.I.D.S. nie zwalnia tempa! Rusza z serią webinarów i ogłasza konkurs

2020-09-08  |  13:00

Raport ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’, który niedawno zaprezentowała Fundacja K.I.D.S. był pierwszym krokiem do dyskusji na temat transformacji polskich szpitali. Teraz Klub Innowatorów zaprasza na serię webinarów, podczas których eksperci z całego świata zgłębią zagadnienia poszczególnych rozwiązań. Pierwsza wideokonferencja ,,Szpitale Przyszłości: #1 Telemedycyna’’ odbędzie się już 8 września, a jej gościem specjalnym będzie Alison Curfman, dyrektor oddziału pediatrii w pierwszym na świecie “szpitalu bez łóżek” - Mercy Virtual. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny -  wystarczy zarejestrować się na stronie: https://app.evenea.pl/event/webinarkids-telemedycyna. 

 

Podczas pierwszego webinaru K.I.D.S. eksperci skupią się na działaniach w obszarze telemedycyny - rozwiązania, które w czasach pandemii odgrywa szczególnie ważną rolę w systemie medycznym. Gość specjalny spotkania,  Alison Curfman, przedstawi pionierskie doświadczenia z wykorzystania telemedycyny w centrum Mercy Virtual, w którym ponad 300 lekarzy monitoruje i wspiera zdalnie ok. 600.000 pacjentów. Podczas wydarzenia odbędą się również dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich przybliży dotychczasowe doświadczenia z systemem zdalnej opieki lekarskiej, spotkamy się tam z ekspertami Medicover, PZU Zdrowie oraz Telemedycyna Polska. Tematem kolejnego panelu będzie proces wdrożenia rozwiązań telemedycznych. Wezmą w nim udział eksperci Fundacji K.I.D.S., Hitachi, Telemedi.co oraz Mediguard. 

Podczas spotkania przedstawione zostaną też szczegóły wsparcia Fundacji K.I.D.S. dla pionierskich projektów wdrażania telemedycyny w polskich szpitalach dziecięcych. Nabór projektów trwa do 15 września (dedykowany formularz znajduje się w linku). Jury K.I.D.S. wyłoni najlepsze z nich, biorąc pod uwagę jego skalowalność, czyli możliwość zastosowania proponowanego rozwiązania także w innych szpitalach oraz innowacyjność. Ważne też, by realizacja pomysłu w jak największym stopniu przyczyniła się do zmian doświadczeń pacjenta związanych z leczeniem. Na trzy zwycięskie projekty Fundacja przeznaczy łącznie 60 000 zł pozyskane od sponsorów: Goldman Sachs Gives oraz Sage. Wyniki zostaną ogłoszone już 30 września br. K.I.D.S. planuje realizację zwycięskiego pomysłu do końca czerwca 2021 roku.

 

,,Raport ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’ otworzył dyskusję na temat transformacji. Teraz czas na kolejny krok. Chcemy spotykać się z praktykami i twórcami innowacji, nawiązywać z nimi współpracę, dzielić się wiedzą z lekarzami i inspirować do wprowadzania zmian. Jednocześnie ogłaszamy konkurs dla szpitali na projekty telemedyczne, które pomożemy wdrożyć w zwycięskiej placówce.’’ – komentuje Maciej Malenda, Lider Raportu ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’ Fundacji K.I.D.S.

 

Kolejne webinary będą odbywać się co miesiąc. Podczas październikowej sesji eksperci poruszą tematykę innowacji usprawniających pracę szpitala czasie pandemii, natomiast trzecie spotkanie będzie poświęcone wykorzystaniu technologii Virtual Reality w medycynie, m.in. by wspierać szkolenie i pracę lekarzy lub zmniejszać stres u małych pacjentów. Dokładne daty kolejnych edycji webinaru będą dostępne na stronie Fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.

DR ALISON CURFMAN, MD, MBA 

Dr Curfman jest współzałożycielką sieci badawczej SPROUT, poświęconej badaniom z zakresu zastosowań telemedycyny w pediatrii, zasiada również w komitecie wykonawczym SPROUT. Jest także członkiem Komitetu Wykonawczego Sekcji AAP ds. Telemedycyny i prowadzi konsultacje z instytucjami opieki zdrowotnej w zakresie wdrożeń telemedycznych w ośrodkach pediatrycznych, cyfrowej transformacji zdrowia i zarządzania zmianami w opiece zdrowotnej. Jest lekarzem pediatrą na oddziale ratunkowym w Mercy Clinic w St. Louis gdzie pełni również funkcję dyrektora medycznego ds. wirtualnej opieki pediatrycznej. Uruchomiła kompleksowy program wirtualnej opieki dla pacjentów pediatrii, neonatologii i pediatrycznej medycyny ratunkowej. Ukończyła rezydenturę i uzyskała stypendium na Washington University w St. Louis.

O FUNDACJI K.I.D.S.

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by wprowadzając do szpitali innowacje i nowe technologie, zmieniać je w przyjazne i nowoczesne miejsca. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników, dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Helping Hand dba o dobre samopoczucie pracowników UNIQA w Polsce Biuro prasowe
2024-07-25 | 09:00

Helping Hand dba o dobre samopoczucie pracowników UNIQA w Polsce

Helping Hand - pierwsza w Polsce platforma wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego oraz aplikacja mobilna, wspierające dobre samopoczucie pracowników i osób
Zdrowie Vision Express wprowadza nowy pakiet opieki nad wzrokiem Vision Care +
2024-07-23 | 11:00

Vision Express wprowadza nowy pakiet opieki nad wzrokiem Vision Care +

Od niedawna klienci Vision Express mogą skorzystać z jeszcze większej liczby benefitów w ramach nowego, innowacyjnego pakietu opieki nad wzrokiem Vision Care +. To pierwsza taka usługa
Zdrowie Sylwia Gołębiewska inwestuje w Aurumaris Professional
2024-07-15 | 01:00

Sylwia Gołębiewska inwestuje w Aurumaris Professional

Rynek kosmetyki profesjonalnej wzbogacił się nową markę – Aurumaris Professional. Firma, która dotychczas działała w segmencie konsumenckim, teraz wkracza na rynek B2B,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.