Grupa e-point z pierwszym projektem realizowanym z dofinansowaniem środków Unii
Głównym celem projektu jest zwiększenie cyfrowej dostępności i użyteczności informacji sektora publicznego. Na jego potrzeby zostanie stworzona nowa e-usługa wyznaczania poziomu atrakcyjności inwestycyjnej obszarów.
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby obywateli i przedsiębiorców w zakresie usprawnienia procesu analizy i wyszukiwania odpowiednich lokalizacji dla inwestycji. Planowana do wdrożenia e-usługa w prosty i intuicyjny sposób będzie wspierać realizację celu publicznego, w postaci określania najlepszych lokalizacji dla planowanych inwestycji w oparciu o spersonalizowane preferencje.
Projekt jest realizowany w ramach Działania 2.4 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - „Tworzenie usług i aplikacji wykorzystujących e-usługi publiczne i informacje sektora publicznego”. Zgodnie z założeniami realizacja projektu potrwa dwa lata i zakończy się w październiku 2022 roku. Wartość uzyskanego dofinansowania to 901 100,02 PLN.
Platforma Atrakcyjności Inwestycyjnej jest pierwszym projektem realizowanym z dofinansowaniem środków Unii Europejskiej w grupie e-point. Realizacja projektu to kolejny krok w kierunku ekspansji w sektorze publicznym przez powołaną w tym celu w czerwcu ubiegłego roku spółkę e-point Polska - komentuje Marek Szulc, CEO e-point Polska.
Pułapki unijnych dotacji – jak uniknąć błędów i skutecznie rozliczać projekty?
Nowe nabory na dofinansowania z UE. Eksperci wyjaśnią, jak złożyć wniosek
Jak zmieniła się polska przedsiębiorczość przez 20 lat w Unii Europejskiej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.