Komunikaty PR

I Międzynarodowy Kongres Regeneracji Miast Przemysłowych już w poniedziałek

2021-06-16  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Do pobrania docx ( 0.09 MB )

Jaki jest cel regeneracji miast? Dlaczego niektóre przestrzenie miejskie są nadal wykorzystywane, a inne są zapomniane i zaniedbywane? Jak zmieniają się oczekiwania wobec przestrzeni miejskiej? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszymy 22 i 23 czerwca podczas I Międzynarodowego Kongresu Regeneracji Miast Przemysłowych, który odbędzie się w murach łódzkiej EC1. Wydarzenie będzie mieć charakter hybrydowy. 

 

W przeszłości ludzie musieli korzystać z ulic, placów, terenów zielonych i innych dostępnych obszarów, niezależnie od jakości i atrakcyjności tych miejsc. Przestrzenie publiczne jak i miejskie kiedyś były „koniecznością” w życiu ludzi – dziś są tylko opcją. Globalny kapitalizm wymusił zmiany w postrzeganiu przestrzeni, w których funkcjonujemy, wymuszając stworzenie nowych warunków, co wymaga radykalnego przemyślenia kwestii rewitalizacji miast w ogóle, a w szczególności zachowania dziedzictwa kulturowego. Dlatego punktem wyjścia pierwszej konferencji dotyczącej regeneracji miast, których organizatorami są Urząd Miasta Łodzi oraz Open Eyes Economy, będzie zrównoważony rozwój miast.

 

Wyjątkowe forum na temat regeneracji miast 

 

Pierwsza edycja odbędzie się na terenie EC1 – dawnej łódzkiej elektrowni, która dzisiaj pełni rolę nowoczesnego centrum kulturalno-edukacyjnego. Wyjątkowe miejsce, w którym odbędzie się pierwszy taki Kongres, jest najstarszą komercyjną elektrownią znajdująca się na terenie Łodzi, która służyła mieszkańcom przez niemalże 100 lat. Po okresie jej świetności, nieczynne i niszczejące tereny, położone w centrum miasta, zostały zrewitalizowane i zaadaptowane do pełnienia zupełnie nowych funkcji. 

 

Nieprzypadkowa lokalizacja będzie miejscem wymiany dobrych praktyk planowania rozwoju miast i doświadczeń, ale także „żywym przykładem” tego, że budynki z bogatą historią oferują miastom więcej niż atrakcyjny design i symbole przeszłości. Wydarzeniem towarzyszącym będzie pokaz świateł i mappingu na świeżym powietrzu, który odbędzie się 22 czerwca o godzinie 22:30 przy Planetarium. 

 

Specjaliści z całego świata w Łodzi

 

W debatach trwających dwa dni, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Wśród nich znajdą się Stefan Mayr (Supervien Urbanism Vienna), Filipo Logi (Siemens Mobility and HaCon), Sandra Piesik (3 idea B.V. Amsterdam), Janusz Michałek (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna), Joanna Erdman (ING), Naotoshu Mishida (Hitachi Europe) czy Margrethe Vestager (Komisja Europejska).

 

Przygotowania do wydarzenia podsumował Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi: „Ogromnie się cieszę, że do Łodzi przyjedzie ponad 150 prelegentów i panelistów z całego świata, bo to niepowtarzalna okazja nie tylko do dyskusji na temat przyszłości miast przemysłowych, takich jak Łódź, ale też wspaniała okazja do zaprezentowania potencjału naszego Miasta oraz promocji gospodarczej Łodzi i regionu”. 

 

 

 

Program całego Kongresu i rejestracja

 

Regeneracja miast różni się w zależności od skali miasta, rodzaju wyzwań oraz kontekstu społeczno-środowiskowego. Prawdziwe znaczenie tego trendu polega na tym, że zwiększa ona atrakcyjność miasta, jego działalność gospodarczą i kulturową, na poziomie globalnym. Dlatego w kongresowej agendzie nie zabraknie najbardziej aktualnych zagadnień, takich jak między innymi: nowa polityka przemysłowa, finansowanie regeneracji miast, nowe życie terenów i obiektów poprzemysłowych, miejskich miejsc spotkań, retrowersji, mobilności wewnątrz miast i konurbacji przemysłowych.

 

Tegoroczna edycja odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie przy zachowaniu wszelkich rygorów sanitarnych, jak i online, gdzie relację będzie można śledzić w czasie rzeczywistym. Dla zarejestrowanych uczestników dostępna będzie specjalna wirtualna platforma, na której zainteresowani będą mieć możliwość śledzenia programu na żywo, bieżącego komentowania i zadawania pytań oraz networkingu czy dostępu do strefy expo.

 

Pełna agenda spotkania oraz informacje o prelegentach znajdują się na stronie

www.regeneracjamiast.pl. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Zapisy na wydarzenie: 

https://kongres.regeneracjamiast.pl/rejestracja-free/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Fundusze unijne Pułapki unijnych dotacji – jak uniknąć błędów i skutecznie rozliczać projekty? Biuro prasowe
2024-09-12 | 14:00

Pułapki unijnych dotacji – jak uniknąć błędów i skutecznie rozliczać projekty?

Rafał Wiśniewski, ekspert z firmy Roseti, od lat pomaga przedsiębiorstwom w pozyskiwaniu i rozliczaniu funduszy unijnych. W rozmowie opowiada o najczęstszych pułapkach,
Fundusze unijne Nowe nabory na dofinansowania z UE. Eksperci wyjaśnią, jak złożyć wniosek
2024-07-11 | 09:00

Nowe nabory na dofinansowania z UE. Eksperci wyjaśnią, jak złożyć wniosek

W połowie lipca ruszają nabory na dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej na transformację firm w kierunku Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Mogą one uzyskać nawet 100 proc.
Fundusze unijne Jak zmieniła się polska przedsiębiorczość przez 20 lat w Unii Europejskiej
2024-04-30 | 13:00

Jak zmieniła się polska przedsiębiorczość przez 20 lat w Unii Europejskiej

1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Tego dnia spełniło się jedno z największych marzeń kilku pokoleń Polek i Polaków. Pamiętamy te łzy wzruszenia z powodu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.