Już w grudniu odbędzie się 11. Forum Rozwoju Mazowsza!
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Warszawa ul. Jagiellońska 74
03-301 Warszawa
r.nastanska|mazowia.eu| |r.nastanska|mazowia.eu
695 248 216
https://forumrozwojumazowsza.pl/
Już w grudniu odbędzie się 11. Forum Rozwoju Mazowsza!
Już 8-9 grudnia odbędzie się 11. Forum Rozwoju Mazowsza, najważniejsze wydarzenie poświęcone funduszom europejskim w regionie. Hasłem przewodnim tej edycji będzie #eFEktUE. W programie znajdzie się aż 12 debat, wystąpienia, a także czaty tematyczne z Partnerami wydarzenia. Tegoroczna edycja Forum odbędzie się wyjątkowo
w formule zdalnej. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad Forum objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl.
Po rocznej przerwie powraca Forum Rozwoju Mazowsza. To wyjątkowe wydarzenie skupiające przedstawicieli administracji, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Wszystko po to, aby dzielić się doświadczeniami, inspirować i zachęcać do dalszych działań na rzecz rozwoju regionu. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych wspólnie z ekspertami przygotowała aż 12 debat w obszarach finansowania z Unii Europejskiej.
Zachęcamy do rozmów na tematy, które mają znaczenie!
Tegoroczna edycja Forum Rozwoju Mazowsza będzie stanowiła przestrzeń do dyskusji o dobrych praktykach, potrzebach i wyzwaniach w obszarach z którymi mierzą się przedstawiciele administracji, przedsiębiorstw, uczelni i jednostek naukowych, instytucji kultury, edukacji, organizacji pozarządowych, ale też sami mieszkańcy. Jakich dokładnie?
- Przyszłość funduszy europejskich: debata pt. „Europejskie Mazowsze – potrzeby i wyzwania u progu kolejnej perspektywy unijnej”
- Rozwój biznesu: debata pt. „Powrót do przeszłości czy bieg z przeszkodami? – rozwój biznesu w nowej rzeczywistości”
- Ochrona zdrowia: debata pt. „Gdy nie widać wroga. (Nie)równa walka o życie i zdrowie”
- Europejski Zielony Ład: debata pt. „KLIMATyczne Mazowsze – Akcja, Reakcja, a nie Stagnacja”
- Rozwój transportu: debata pt. „Po mieście bez śladu czyli transport przyszłości”
- Wspieranie przedsiębiorczości: debata pt. „Ekosystem startupowy oraz pobudzanie przedsiębiorczości
w regionie” - Cyfryzacja: debata pt. „E-rewolucja a rozwój lokalny i regionalny”
- Gospodarka odpadami: debata pt.„Wykorzystujmy ponownie - gospodarka obiegu zamkniętego w praktyce”
- Rynek pracy: pt. „Krajobraz księżycowy po pandemii ? Rynek pracy czy rynek bez pracy?”
- Rozwój społeczności lokalnych: pt. „Nowa spółdzielczość – innowacja społeczna szansą na rozwój smart city”
- Kultura: debata pt. „Kultura realna czy wirtualna?”
- Edukacja: debata pt. „I kto tu kogo uczy?”
Program wydarzenia obejmie również wystąpienia oraz czaty tematyczne przygotowane przez Partnerów. W ramach Forum odbędzie się także rozstrzygnięcie internetowego plebiscytu „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023”, w którym o wyłonieniu zwycięskich projektów dofinansowanych ze środków europejskich zdecydowali mieszkańcy Mazowsza.
Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na stronie internetowej www.forumrozwojumazowsza.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn oraz YouTube), gdzie będziemy prezentowali tematy debat, sylwetki ekspertów, a także informacje o Partnerach wydarzenia.
Pułapki unijnych dotacji – jak uniknąć błędów i skutecznie rozliczać projekty?
Nowe nabory na dofinansowania z UE. Eksperci wyjaśnią, jak złożyć wniosek
Jak zmieniła się polska przedsiębiorczość przez 20 lat w Unii Europejskiej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.