Komunikaty PR

Realizujesz projekt unijny na Mazowszu? Zgłoś się do konkursu REGIOSTARS 2021!

2021-04-07  |  17:30
Biuro prasowe
Kontakt
Zespół mediów
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Jagiellońska 74
03-301 Warszawa
media|mazowia.eu| |media|mazowia.eu
225422010
www.funduszedlamazowsza.eu

Jeszcze do 9 maja Komisja Europejska przyjmuje zgłoszenia do konkursu REGIOSTARS, w którym co roku wyróżniane są najlepsze praktyki w zakresie rozwoju regionalnego dofinansowane z funduszy europejskich. Realizujesz projekt biznesowy z obszaru cyfryzacji, wspierasz zrównoważony rozwój miast lub przyjazny dla środowiska transport? A może działasz na rzecz włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji? Zaprezentuj swój projekt całej Europie! Szczegółowe informacje o konkursie i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.regiostarsawards.eu.

 

Dlaczego warto?

Celem konkursu REGIOSTARS jest wyróżnienie najlepszych praktyk w zakresie rozwoju regionalnego i innowacyjnych projektów dofinansowanych z funduszy europejskich. Komisja Europejska przyjmuje zgłoszenia już tylko do 9 maja. O wynikach zadecyduje ocena członków Jury oraz głosowanie internautów, dzięki czemu szansę na poznanie efektów projektów otrzyma międzynarodowe grono odbiorców. Do wygrania w konkursie jest partnerstwo medialne o wartości 5 tys. euro. Wszyscy finaliści zaproszeni zostaną również do udziału w sesjach szkoleniowych z zakresu komunikacji organizowanych podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

 

Zgłoś projekt w jednej z 5 kategorii konkursowych

Podczas tegorocznej edycji konkursu można zgłaszać projekty z poniższych kategorii:

  • Inteligentna Europa (projekty dotyczące zwiększania konkurencyjności lokalnych firm w środowisku cyfrowym)
  • Zielona Europa (projekty dotyczące działań środowiskowych)
  • Sprawiedliwa Europa (projekty wspierające włączenie społeczne i przeciwdziałanie dyskryminacji)
  • Zurbanizowana Europa (projekty wspierające zrównoważony rozwój, działania ekologiczne, gospodarkę o obiegu zamkniętym w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych)
  • Temat Roku: Europejski Rok Kolei 2021 – zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 9 maja przez stronę www.regiostarsawards.eu. W tym celu konieczna jest  zgoda Instytucji Zarządzającej programem, dlatego mazowieckich beneficjentów zainteresowanych udziałem
w konkursie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie propozycji projektów na adres media@mazowia.eu. Po weryfikacji projektu zostanie przekazana zgoda, którą następnie należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego.

Zapraszamy do udziału!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Fundusze unijne Pułapki unijnych dotacji – jak uniknąć błędów i skutecznie rozliczać projekty? Biuro prasowe
2024-09-12 | 14:00

Pułapki unijnych dotacji – jak uniknąć błędów i skutecznie rozliczać projekty?

Rafał Wiśniewski, ekspert z firmy Roseti, od lat pomaga przedsiębiorstwom w pozyskiwaniu i rozliczaniu funduszy unijnych. W rozmowie opowiada o najczęstszych pułapkach,
Fundusze unijne Nowe nabory na dofinansowania z UE. Eksperci wyjaśnią, jak złożyć wniosek
2024-07-11 | 09:00

Nowe nabory na dofinansowania z UE. Eksperci wyjaśnią, jak złożyć wniosek

W połowie lipca ruszają nabory na dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej na transformację firm w kierunku Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Mogą one uzyskać nawet 100 proc.
Fundusze unijne Jak zmieniła się polska przedsiębiorczość przez 20 lat w Unii Europejskiej
2024-04-30 | 13:00

Jak zmieniła się polska przedsiębiorczość przez 20 lat w Unii Europejskiej

1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Tego dnia spełniło się jedno z największych marzeń kilku pokoleń Polek i Polaków. Pamiętamy te łzy wzruszenia z powodu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.