Realizujesz projekt unijny na Mazowszu? Zgłoś się do konkursu REGIOSTARS 2021!
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Jagiellońska 74
03-301 Warszawa
media|mazowia.eu| |media|mazowia.eu
225422010
www.funduszedlamazowsza.eu
Jeszcze do 9 maja Komisja Europejska przyjmuje zgłoszenia do konkursu REGIOSTARS, w którym co roku wyróżniane są najlepsze praktyki w zakresie rozwoju regionalnego dofinansowane z funduszy europejskich. Realizujesz projekt biznesowy z obszaru cyfryzacji, wspierasz zrównoważony rozwój miast lub przyjazny dla środowiska transport? A może działasz na rzecz włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji? Zaprezentuj swój projekt całej Europie! Szczegółowe informacje o konkursie i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.regiostarsawards.eu.
Dlaczego warto?
Celem konkursu REGIOSTARS jest wyróżnienie najlepszych praktyk w zakresie rozwoju regionalnego i innowacyjnych projektów dofinansowanych z funduszy europejskich. Komisja Europejska przyjmuje zgłoszenia już tylko do 9 maja. O wynikach zadecyduje ocena członków Jury oraz głosowanie internautów, dzięki czemu szansę na poznanie efektów projektów otrzyma międzynarodowe grono odbiorców. Do wygrania w konkursie jest partnerstwo medialne o wartości 5 tys. euro. Wszyscy finaliści zaproszeni zostaną również do udziału w sesjach szkoleniowych z zakresu komunikacji organizowanych podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.
Zgłoś projekt w jednej z 5 kategorii konkursowych
Podczas tegorocznej edycji konkursu można zgłaszać projekty z poniższych kategorii:
- Inteligentna Europa (projekty dotyczące zwiększania konkurencyjności lokalnych firm w środowisku cyfrowym)
- Zielona Europa (projekty dotyczące działań środowiskowych)
- Sprawiedliwa Europa (projekty wspierające włączenie społeczne i przeciwdziałanie dyskryminacji)
- Zurbanizowana Europa (projekty wspierające zrównoważony rozwój, działania ekologiczne, gospodarkę o obiegu zamkniętym w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych)
- Temat Roku: Europejski Rok Kolei 2021 – zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach.
Jak wziąć udział w konkursie?
Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 9 maja przez stronę www.regiostarsawards.eu. W tym celu konieczna jest zgoda Instytucji Zarządzającej programem, dlatego mazowieckich beneficjentów zainteresowanych udziałem
w konkursie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie propozycji projektów na adres media@mazowia.eu. Po weryfikacji projektu zostanie przekazana zgoda, którą następnie należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego.
Zapraszamy do udziału!
O Funduszach Europejskich dla Mazowsza
Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.
Pułapki unijnych dotacji – jak uniknąć błędów i skutecznie rozliczać projekty?
Nowe nabory na dofinansowania z UE. Eksperci wyjaśnią, jak złożyć wniosek
Jak zmieniła się polska przedsiębiorczość przez 20 lat w Unii Europejskiej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.