Gabriel Olearnik dołącza do kierownictwa funduszu Delta Capital Partners
Delta Capital Partners Management, globalny fundusz private equity, ogłosił, że do jego ścisłego kierownictwa dołącza Gabriel Olearnik.
Gabriel Olearnik pełnić będzie funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za działalność Delty w Europie. Swoje obowiązki będzie pełnić, pracując z Warszawy i Londynu.
Przed dołączeniem do Delty, Gabriel Olearnik był głównym doradcą prawnym w dużej firmie private equity z siedzibą w Londynie, a wcześniej partnerem i przewodniczącym zespołu Private Equity w wiodącej niezależnej kancelarii prawnej Kochanski & Partners. Przed objęciem tych funkcji, Gabriel Olearnik był prawnikiem w Dentons, Mayer Brown oraz Clifford Chance w Londynie i Europie kontynentalnej.
"Delta realizuje kluczowe cele biznesowe przewidziane na rok 2020, zatrudniając ekspertów najwyższej klasy, a także zwiększając zasięg geograficzny swoich działań. Kroki te wzmacniają przewagę konkurencyjną Delty na najważniejszych rynkach. Cieszymy się bardzo, że osoba tak uzdolniona oraz dysponująca takim doświadczeniem jak Gabriel dołącza do ścisłej kadry zarządzającej Delty" – powiedział Christopher DeLise, założyciel i CEO Delty.
Gabriel Olearnik dołącza do Delty w bardzo ważnym momencie, kiedy firma rozwija się, aby sprostać rosnącym potrzebom płynnościowym i finansowym firm prawniczych, przedsiębiorstw, prywatnych funduszy inwestycyjnych a także osób fizycznych, których dotknęły ostatnie wydarzenia makroekonomiczne, w tym te wynikające z pandemii COVID-19. Popyt na opracowane przez Delta rozwiązania w zakresie płynności gwałtownie wzrósł w ciągu ostatniego miesiąca.
Delta Capital Partners Management LLC to globalny fundusz private equity, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, specjalizujący się w finansowaniu procesów sądowych, egzekwowaniu wyroków, odzyskiwaniu mienia i innych usługach na rzecz podmiotów występujących z roszczeniami. Finansuje także prywatne fundusze inwestycyjne, kancelarie prawne i inne firmy na całym świecie. Delta, dostarczając kapitał oraz dzieląc się ekspercką wiedzą i doświadczeniem, pozwala tym podmiotom obniżyć ryzyko, w stopniu znaczącym zwiększyć szansę na korzystne i szybsze rozstrzygnięcie sporów oraz zmaksymalizować efektywność działań.

Kongres Rady Podatkowej o najważniejszych wyzwaniach fiskalnych dla biznesu

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.