Gabriel Olearnik dołącza do kierownictwa funduszu Delta Capital Partners
Delta Capital Partners Management, globalny fundusz private equity, ogłosił, że do jego ścisłego kierownictwa dołącza Gabriel Olearnik.
Gabriel Olearnik pełnić będzie funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za działalność Delty w Europie. Swoje obowiązki będzie pełnić, pracując z Warszawy i Londynu.
Przed dołączeniem do Delty, Gabriel Olearnik był głównym doradcą prawnym w dużej firmie private equity z siedzibą w Londynie, a wcześniej partnerem i przewodniczącym zespołu Private Equity w wiodącej niezależnej kancelarii prawnej Kochanski & Partners. Przed objęciem tych funkcji, Gabriel Olearnik był prawnikiem w Dentons, Mayer Brown oraz Clifford Chance w Londynie i Europie kontynentalnej.
"Delta realizuje kluczowe cele biznesowe przewidziane na rok 2020, zatrudniając ekspertów najwyższej klasy, a także zwiększając zasięg geograficzny swoich działań. Kroki te wzmacniają przewagę konkurencyjną Delty na najważniejszych rynkach. Cieszymy się bardzo, że osoba tak uzdolniona oraz dysponująca takim doświadczeniem jak Gabriel dołącza do ścisłej kadry zarządzającej Delty" – powiedział Christopher DeLise, założyciel i CEO Delty.
Gabriel Olearnik dołącza do Delty w bardzo ważnym momencie, kiedy firma rozwija się, aby sprostać rosnącym potrzebom płynnościowym i finansowym firm prawniczych, przedsiębiorstw, prywatnych funduszy inwestycyjnych a także osób fizycznych, których dotknęły ostatnie wydarzenia makroekonomiczne, w tym te wynikające z pandemii COVID-19. Popyt na opracowane przez Delta rozwiązania w zakresie płynności gwałtownie wzrósł w ciągu ostatniego miesiąca.
Delta Capital Partners Management LLC to globalny fundusz private equity, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, specjalizujący się w finansowaniu procesów sądowych, egzekwowaniu wyroków, odzyskiwaniu mienia i innych usługach na rzecz podmiotów występujących z roszczeniami. Finansuje także prywatne fundusze inwestycyjne, kancelarie prawne i inne firmy na całym świecie. Delta, dostarczając kapitał oraz dzieląc się ekspercką wiedzą i doświadczeniem, pozwala tym podmiotom obniżyć ryzyko, w stopniu znaczącym zwiększyć szansę na korzystne i szybsze rozstrzygnięcie sporów oraz zmaksymalizować efektywność działań.
Vivus zmienia się w Vivigo – nowa nazwa, ta sama wygoda i niezawodność
Przeciwdziałanie zatorom płatniczym i poprawa wskaźników ESG
Smartney wprowadza do swojej oferty ubezpieczenia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.