Games Box S.A. rozpoczyna pracę nad Riot Control Simulator

Games Box, producent i wydawca gier wideo na PC i konsole, należący do Grupy Ultimate Games, będzie pełnić rolę wydawcy symulatora Riot Control Simulator. W ramach rozgrywki gracz będzie nadzorować oddziały służb porządkowych i kontrolować uliczne zamieszki. Premiera tytułu na PC planowana jest w 2022 r. Riot Control Simulator w następnej kolejności będzie również dostępna na konsolach PS4, PS5 Xbox One, Xbox Series. Games Box planuje debiut na NewConnect najpóźniej w 2022 r.
- Zamieszki to coraz częstsza forma sprzeciwu społeczeństwa na całym świecie wynikająca z niezadowolenia wobec bieżącej sytuacji, jak również wprowadzanych zmian w państwie. W Riot Control Simulator chcemy, aby gracz mógł poznać specyfikę tego typu okoliczności, ale również odczuć z perspektywy służb emocje z nią związane. W rozgrywce skupiamy się na detalach i szczegółach, aby jak najdokładniej oddać realizm zamieszek, m.in. poprzez przygotowanie bogatego wyboru ekwipunku do pacyfikacji tłumów – mówi Tomasz Supeł, prezes zarządu Games Box. – W grze dostępnych będzie wiele propozycji scenariuszów, co czyni rozgrywkę jeszcze bardziej interesującą i emocjonującą. Gracz weźmie udział w zamieszkach w różnych zakątkach świata i stanie przed licznymi decyzjami moralnymi, od których zależeć będzie przebieg rozgrywki – dodaje Tomasz Supeł.
Riot Control Simulator to gra taktyczna, w której gracz będzie musiał wykazać się dużym refleksem. Tytuł cieszy się zainteresowaniem wśród środowiska graczy oraz mediów gamingowych. W ciągu pierwszych 3 dni od publikacji zapowiedzi na Wishlistę Steam zapisało się ponad 4 tys. użytkowników. Producentem projektu jest studio Corpix Games. Games Box będzie pełnić rolę wydawcy tytułu.
Premiera pełnej wersji gry planowana jest w 2022 r. na PC. Tytuł w późniejszym okresie zostanie również dostosowany do konsoli PS4, PS5 Xbox One, Xbox Series.
Model biznesowy Games Box zakłada produkcję różnorodnych gier o niskich budżetach oraz przy utrzymaniu niskich kosztów działalności operacyjnej spółki. Spółka pracuje, m.in. nad Repo Man. Wkrótce Games Box zaprezentuje dwa kolejne tytuły: Ships22 oraz Stinky Company Simulator.
- Prace nad Repo Man idą zgodnie z założeniami i są na zaawansowanym etapie. Gra cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Do tej pory dodało ją do Wishlisty około 20 tys. użytkowników platformy Steam. W rozgrywce gracz będzie miał okazję poznać jak funkcjonuje owiany nutką tajemnicy zawód windykatora, realizując od prostszych do trudniejszych zleceń. Premierę tytułu planujemy jeszcze w tym roku – komentuje Tomasz Supeł.
Games Box dywersyfikuje źródło przychodów poprzez portowanie gier na wszystkie dostępne platformy. W tym obszarze Spółkę wspiera jej większościowy udziałowiec – Ultimate Games SA.
Studio chce dołączyć do grona spółek publicznych notowanych na rynku NewConnect najpóźniej w 2022 r. Spółka nie wyklucza wcześniejszej emisji akcji.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.