Komunikaty PR

Gdańska inwestycja Unidevelopment SA z certyfikatem BREEAM

2024-11-25  |  13:00
Biuro prasowe

Zrównoważony charakter inwestycji Kusocińskiego realizowanej przez Unidevelopment SA na gdańskiej Morenie został potwierdzony przez niezależnych ekspertów. Projekt uzyskał certyfikat BREEAM, otrzymując ocenę Very Good. Analizie poddano wiele kryteriów, w tym elementy związane z ekologią i wpływem na komfort życia przyszłych mieszkańców.

Budynek powstający przy ul. Kusocińskiego w Gdańsku ma zróżnicowaną bryłę, sięgającą od 7 do 9 kondygnacji. Powstają w nim 132 nowoczesne mieszkania o powierzchniach od 26 m² do 130 m². Jego architektura nawiązuje do tradycji polskiego modernizmu, a elewacja z jasną okładziną nadaje mu nowoczesnego, a zarazem eleganckiego wyglądu. Projekt dobrze wpisuje  się w otoczenie, w którym dominuje zieleń i przyjaźnie rozplanowana zabudowa wielorodzinna. 

Wymogi certyfikacji BREEAM mają wpływ na cały proces powstawania inwestycji – od projektowania po realizację prac budowlanych oraz na jego późniejszą eksploatację. W ramach projektu uwzględniliśmy szereg rozwiązań ważnych dla środowiska naturalnego, jak i przekładających się na niższe koszty użytkowania obiektu i wyższy komfort życia mieszkańców. Uzyskanie certyfikatu nie byłoby również możliwe bez podjęcia odpowiednich działań w trakcie prac prowadzonych na terenie inwestycji – np. w zakresie segregacji odpadów. Ponadto inwestycja Kusocińskiego powstaje z wykorzystaniem certyfikowanych materiałów – mówi Dariusz Huta, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami Unidevelopment SA.

Zrównoważony – czyli przyjazny i ekologiczny

BREEAM to uznawany na całym świecie wielokryterialny standard oceny budynków m.in. pod kątem ich wpływu na środowisko, który zapewnia, że projekt został stworzony zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przyznawany jest przez British Research Establishment (BRE Global), klasyfikujący budynki na podstawie wielu elementów, w tym efektywności energetycznej, materiałów i wpływu na mieszkańców oraz lokalną społeczność. Budynki z certyfikatem BREEAM charakteryzują się niższymi kosztami eksploatacji, dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań i zrównoważonych technologii.

Wśród rozwiązań ekologicznych, które zostaną wdrożone na terenie inwestycji Kusocińskiego, warto wymienić m.in. te związane z zarządzaniem wodą i zapobieganiem skutkom ocieplenia klimatu. Wprowadzony będzie m.in. zautomatyzowany system pozwalający na powtórne użycie deszczówki do podlewania roślin w częściach wspólnych. Zgodnie z zaleceniami ekologa na terenie znajdzie się odporna na suszę roślinność, okalającą inwestycję oraz gatunki miododajne. Aby zwiększyć bioróżnorodność, planowany jest również montaż budek lęgowych dla małych zwierząt oraz hoteli dla owadów.

Nasza inwestycja z jednej strony sąsiaduje z rozwiniętym osiedlem mieszkaniowym, a z drugiej z terenami zielonymi. Lokalizacja sprawia, że w tym przypadku szczególnie uzasadniona jest troska o ptaki przemieszczające się w tych okolicach. Nowoczesne budynki ze szklanymi powierzchniami, które są niewidziane dla ptasich oczu, mogą stanowi dla nich zagrożenie. Na szczęście istnieją skutecznie i estetyczne oznaczenia, które chronią ptaki przed kolizjami z tymi obiektami. Właśnie takie rozwiązanie zastosujemy na balustradach przy ul. Kusocińskiego  – mówi Ewa Przeździecka, Wiceprezes Zarządu Unidevelopment SA.

Zrównoważona lokalizacja – czyli dogodny transport i rekreacja

Bardzo istotnym elementem w przypadku oceny projektów w ramach certyfikacji BREEAM jest lokalizacja projektów. Inwestycja zlokalizowana przy ul. Janusza Kusocińskiego – wybitnego polskiego lekkoatlety i złotego medalisty olimpijskiego – doskonale wpisuje się w filozofię aktywnego trybu życia. Położona w sercu gdańskiej Moreny, korzysta z atutów dzielnicy, która cieszy się uznaniem za doskonałe warunki do życia. W sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – jednego z najstarszych parków w Polsce, często określanych jako „Płuca Trójmiasta” występują znakomicie utrzymane tereny zielone. Bliskość tych naturalnych przestrzeni zachęca do uprawiania sportu, joggingu czy spacerów, co sprzyja zdrowemu stylowi życia.

Jednym z czołowych atrybutów inwestycji Kusocińskiego w tym kontekście jest dostęp do infrastruktury miejskiej, w tym transportu. Dzięki zlokalizowanym nieopodal przystankom komunikacji miejskiej, w tym Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz Obwodnicy Trójmiasta, przyszli mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do centrum Gdańska oraz innych dzielnic. Morena wyróżnia się także rozwiniętą infrastrukturą handlową, edukacyjną i usługową, co czyni ją idealnym miejscem do życia. 

Zakończenie budowy inwestycji planowane jest na II połowę 2025 roku. Osoby zainteresowane ofertą mogą odwiedzić biuro sprzedaży przy ul. Janusza Kusocińskiego 5 lub zapoznać się z informacjami na stronie internetowej kusocinskiego.pl.

***********

Unidevelopment SA jest deweloperem działającym na rynku od 2008 roku. Posiada ugruntowaną pozycję w Warszawie, Poznaniu i Radomiu. W 2022 roku spółka rozpoczęła działalność w Gdańsku. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC). Należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy UNIBEP SA.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.