Genesis Thor 660 — nowa wersja popularnej klawiatury z przełącznikami Gateron Br
Wachlarz klawiatur Genesis poszerzył się o nowy model Thor 660 z przełącznikami Gateron Brown. Urządzenie powinno zainteresować nie tylko graczy, lecz także osoby wykorzystujące komputer do pracy.
W porównaniu z przełącznikami Gateron Red z podstawowej wersji Thora 660 nowy model klawiatury wyróżnia się siłą nacisku aktywacji klawisza wynoszącą 55 g. Co więcej, opisywany wariant cechuje się także głośniejszym dźwiękiem kliku. Cechy te powinni docenić przede wszystkim ci użytkownicy, którzy szukają klawiatury nie tylko do gier, lecz również do pisania.
Ważną funkcjonalnością nowej wersji Genesis Thor 660 jest możliwość jednoczesnej komunikacji z aż trzema urządzeniami. Produkt oferuje łączność przewodową USB oraz za pośrednictwem interfejsu Bluetooth. Umożliwia to wygodną i ergonomiczną pracę z laptopem, smartfonem i komputerem oraz błyskawiczne przełączanie się pomiędzy obsługiwanym sprzętem.
Genesis Thor 660 ma stanowić świetny wybór również dla użytkowników chcących korzystać tylko z jednego urządzenia, np. w trybie stacjonarnym. Całość wyróżnia się niewielkimi gabarytami, a więc nie zajmie zbyt wiele przestrzeni na biurku. Ponadto klawiatura może działać na zasilaniu bateryjnym (3000 mAh), które eliminuje problem nieestetycznie poprowadzonych kabli. Efekty wizualne zapewni natomiast wbudowane podświetlenie RGB z efektem PRISMO.
Klawiatura Genesis Thor 660 z przełącznikami Gateron Brown jest już dostępna w sprzedaży w przewidywanej cenie detalicznej 299 zł.
Specyfikacja produktu:
- Typ przełącznika: Gateron Brown
- Komunikacja: bezprzewodowa, przewodowa
- Interfejs: Bluetooth, USB
- Mechanizm klawiszy: mechaniczna
- Kolor podświetlenia: RGB
- Zasięg: 10 m
- Liczba klawiszy: 61
- Liczba klawiszy multimedialnych: 13
- Częstotliwość próbkowania: 1 000 Hz
- Siła nacisku do aktywacji klawisza: 55 g
- Zasilanie: wbudowany akumulator
- Pojemność baterii: 3 000 mAh
- Oprogramowanie: tak
- Wymiary: 293 x 102 x 39 mm
- Obsługiwane systemy operacyjne: Android, Linux, Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.