Komunikaty PR

11. edycja Konferencji Rada Nadzorcza już niebawem

2021-10-19  |  20:00
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Niewrzędowski
AKM multiAN PR

Godebskiego 20
05-820 Piastów
artur.niewrzedowski|multian.pl| |artur.niewrzedowski|multian.pl
509433874
www.multian.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.48 MB )

Po raz 11-ty najwybitniejsi eksperci i praktycy corporate governance wezmą udział w spotkaniu „Konferencja Rada Nadzorcza”, które odbędzie się w formule online już 27 października 2021 r. Celem nadrzędnym jesiennej edycji, będzie dogłębne omówienie perspektyw działalności rad nadzorczych w 2022 roku.

Konferencja Rada Nadzorcza to pierwszoplanowe wydarzenie w Polsce poświęcone praktycznym aspektom sprawowania kontroli, nadzoru właścicielskiego i funkcjonowania rad nadzorczych. Od ponad dekady, główną ideą konferencji jest edukacja i kształtowanie postaw uwzględniających korzyść dla wszystkich interesariuszy spółki. W związku z tym, goście uczestniczą w szeregu debat i paneli poruszających tematykę problemów i wyzwań stojących przed nadzorem właścicielskim. W tym roku tematem przewodnim będzie „Co czeka rady nadzorcze w 2022 roku?”

Konferencja odbędzie się w formule online 27 października 2021 r. W trakcie całodniowego wydarzenia, eksperci i praktycy ze świata nauki i biznesu, poruszą m.in. takie tematy jak:

• Kodeks Spółek Handlowych w gąszczu pytań (i odpowiedzi)

• Współpraca dyrektora finansowego z radą nadzorczą

• Rola rad nadzorczych w firmach rodzinnych – praktyczne przykłady z życia i korzyści z powołania profesjonalnej rady nadzorczej

• Szacunki księgowe – czyli o trudnej sztuce rozmów biegłych rewidentów z interesariuszami

• Współpraca z radą nadzorczą – oczami biegłych rewidentów

• Fikcyjna odpowiedzialność rad nadzorczych – czy na pewno?

• Sygnalista z perspektywy rady nadzorczej i pracowników nadzoru właścicielskiego

• Jak być niezależnym członkiem rady nadzorczej i nie zwariować?

• Rady nadzorcze oczami inwestorów indywidualnych

• Komunikacja między radą nadzorczą a zarządem

 

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się najlepsi eksperci ze świata nauki i biznesu. Są to m.in. Dominik Biel, Agnieszka Baklarz, Marcin Barłog, Jarosław Dac, Maja Jabłońska, Monika Kaczorek, Piotr Karlik, Barbara Misterska-Dragan, Milena Olszewska-Miszuris, Filip Ostrowski, Michał Rogatko, Marzena Rosler-Borakiewicz, Piotr Rybicki, Roman Seredyński, Piotr Woźniak.

– Już za kilka dni odbędzie się 11. edycja Konferencji Rada Nadzorcza. Konferencji nie tylko dla członków rad nadzorczych, ale dla wszystkich zainteresowanych tematyką ładu korporacyjnego i nadzoru właścicielskiego. W tym roku zaplanowaliśmy temat współpracy rady nadzorczej z biegłym rewidentem, a także poruszymy kwestie jak wygląda relacja na linii dyrektor finansowy – rada nadzorcza – mówi Piotr Rybicki, organizator Konferencji Rada Nadzorcza. - Ale oczywiście w programie również prelekcje dedykowane radom nadzorczym, wśród których na szczególną uwagę zasługują te poświęcone wyzwaniom, przed jakimi stoją rady nadzorcze w 2022 roku – w szczególności w zakresie zmian w prawie handlowym, a także temat, który w ostatnim czasie stał się bardzo aktualny – odpowiedzialność osobista członków rad nadzorczych. Celem Konferencji Rada Nadzorcza jest propagowanie profesjonalnego nadzoru właścicielskiego i wsparcie w profesjonalizacji rad nadzorczych – dodaje. 

Do udziału w konferencji zaproszeni są wszyscy, którzy mając na względzie dobro polskiego rynku finansowego i kapitałowego mają świadomość korzyści wynikających ze sprawnie funkcjonującego tego wewnętrznego organu kontrolnego. 

Partnerzy merytoryczni: ACCA Polska, Grupa Kapitałowa UHY ECA, Grant Thornton, Filipiak Babicz Legal.

Rejestracja na stronie: https://app.evenea.pl/event/xi-konferencja-rada-nadzorcza/

Udział w XI Konferencji Rada Nadzorcza jest bezpłatny.

Strona XI Konferencji Rada Nadzorcza https://nadzorcza.pl/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: AKM multiAN PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE Biuro prasowe
2024-12-20 | 11:00

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

8. edycja rankingu SEC Newgate: WYCENA PREZESÓW #TOP30 POLSKIEJ GIEŁDY ponownie została zdominowana przez sektor finansów i bankowości, którego przedstawiciele odpowiadają
Giełda Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
2024-12-20 | 08:20

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Łódzkie studio gier, notowane na warszawskiej giełdzie, Big Cheese Studio S.A., przedstawia plany rozwoju na 2025 rok. Ich celem jest wzmocnienie pozycji spółki na globalnym rynku
Giełda Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
2024-12-02 | 14:00

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów

Bankier.pl zajął pierwsze miejsce w dwóch kategoriach tegorocznego Ogólnopolskiego Badania Inwestorów realizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób

Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Bankowość

Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.